خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش سئو / افزایش بازدید سایت با 11 روش ساده و سریع

افزایش بازدید سایت با 11 روش ساده و سریع

راه های افزایش بازدید سایت چه هستند؟ چگونه به صورت رایگان می توانیم بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟ راه های استاندارد اینکار چه هستند؟ در این مطلب می خواهیم به اینگونه سوالات پاسخ دهیم.

افزایش بازدید سایت

 پس از گذشتن از زمان وجود اینترنت های دایال آپ قدیمی و روی آوردن به اینترنت های وای فای و اینترنت سیم کارت استفاده مردم ایران از اینترنت به شدت بالا رفت چرا که به راحتی می‌توانستند با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند در همین زمان افرادی که با اینترنت و کد نویسی آشنایی کامل داشتن این بازار بی رقیب را پیدا کردند و آن را در دست خود گرفتند اما رفته رفته اینترنت منابع بزرگی را در دست انسان ها قرار داد تا آن ها هم بتوانند وبسایت و بیزینس آنلاین خود را داشته باشند و با آن خودشان را معرفی کنند.

همین امر باعث شد تا افراد زیادی مشغول به ساختن وبسایت های مختلف با موضوعات متفاوتی بشوند با این کار باعث شدند تا تعداد زیادی از وبسایت های یک شکل درون دنیای اینترنت به وجود بیاید. تمام این وبسایت ها یک نیاز اساسی داشتند و آن هم یافتن راهی برای افزایش بازدید سایت بود.

یک سایت پر بازدید رویای هر ادمین

افزایش بازدید یک سایت به راحتی می‌تواند رتبه یک سایت را در بین وبسایت های دیگر بالا ببرد و این امر باعث می‌شود تا ادمین های یک وبسایت به دنبال راه و روش هایی برای بالا بردن بازدید سایت خود باشند.

 لازم به ذکر است که اگر شما یک وبسایت با رابط گرافیکی عالی و محصولات عالی داشته باشید و مطالب جالبی هم روزانه بر روی آن وبسایت انتشار دهید می‌توانید مخاطب خود را جذب کنید ولی آیا این تعداد مخاطبانی که جمع آوری کرده ایید برای شما کافی خواهند بود؟ آیا شما می‌توانید مخاطبان بیشتری جذب کنید؟ روش های بسیاری برای بالا بردن بازدید سایت ها وجود دارد ولی در این مقاله ما تنها به مباحث و روش های تضمینی برای بالا بردن ترافیک یک سایت پرداخته ایم.

فواید بالا بودن بازدید سایت

 • بالا رفتن اعتبار شما در الکسا (کاهش الکسا)
 • معروف شدن برند شما
 • افزایش رتبه گوگل شما
 • افزایش فروش
 • افزایش درآمد
 • و…

نوشتن مقالات هدفمند برای افزایش بازدید سایت

بسیاری از سایت های دست به تولید گسترده مقالات برای سایت خود میزنند و اما نمیتوانند باز هم ترافیکی برای وب خود جذب کنند.

نوشتن مقاله

مشکل اصلی این وبسایت ها و مدیرانشان این است که به سلیقه مخاطبان این روز های اینترنت اهمیتی نداده اند و تنها به موضوعاتی که از نظر خودشان جذاب بوده است اهمیت داده اند و درباره این موضوعات تولید محتوا کرده اند و انتظار دارند تا با این کار به افزایش بازدید سایت خود کمک کنند ولی آن ها این حقیقت را نادیده گرفته اند که حتی با تولید محتوای قوی ایی که انجام می‌دهند زمانی که آن محتوا مخاطبی نداشته باشد نمی‌توانند به افزایش بازدید سایت خود کمکی کنند.

پس راه حل کجاست؟

راه حل کار شما برای تولید محتوا بسیار ساده است تا ترافیک بالای سایت شما را تضمین کند. شما تنها کافیست تا با شناخت و استفاده از کلمات پر کاربردی که تعداد جست و جوی آن ها در گوگل بیشتر از بقیه است و تولید محتوا درباره آن کلمات و موضوع ها به افزایش بازدید سایت خود کمک کنید. شما با استفاده از ابزار هایی  مانند گوگل ترندز و گوگل کی ورد پلنر می‌توانید این کلمات و موضوع های پر جست و جو و پر بازدید دنیای اینترنت را بیابید و با استفاده از آن ها بازدید سایت خود را به صورت معجزه آسایی بالا ببرید.

و سایت های تازه تاسیس و نوپا بهتر است روی کلمات طولانی و آسان کار کند! برای مثال سایت نتیکو در آغاز کار  روی کلماتی مانند “طراحی سایت” یا “سایت” یا “بازاریابی” کار نکرد زیرا رقیب های ما بسیار قوی تر بودند و گوگل به ما اهمیت خاصی در این کلمات نمی داد برای همین سایت ما ابتدا شروع کرد درباره کلمات طولانی و آسان مقاله نوشت برای مثال همینکه  به جای “بازاریابی” مقاله خود را راجب “بازاریابی ویروسی” بنویسید یعنی دارید اصولی پیش میروید و از کلمات آسان شروع می کنید.

سئو را در تولید محتوا دست کم نگیریم!

قدم بعدی برای بالا بردن بازدید سایت به وسیله تولید محتوای خوب و هدفمند استفاده از محتوای سئو شده صورت می‌گیرد. اگر شما یک فردی را جهت تولید محتوای خوب بر روی وبسایت خود قرار داده اید باید او را برای استفاده و به کارگیری محتوای سئو شده آماده کنید چرا که یک محتوای خوب و سئو شده به راحتی می‌توانید به افزایش بازدید سایت شما کمک کند و شما را در بالای بهترین سرچ های گوگل قرار دهد که این امر باعث بازدید نفرات زیادی از سایت شما می‌شود و بسیار کاربردی است.

انتشار مقالات در دیگر وبسایت ها برای افزایش بازدید سایت

یکی دیگر از روش های بالا بردن بازدید سایت ها که به تولید محتوای خوب و هدفمند مربوط است انتشار مقالات خود در وبسایت های دیگر است. شاید پیش خود فکر کنید که با انتشار محتوا های خود بر روی وبسایت های دیگر به بالا رفتن ترافیک سایت میزبان کمک کرده اید و محتوای ارزشمند خود را از دست داده اید بدون این که بتوانید از آن سودی ببرید و یا به افزایش بازدید سایت خود کمکی کرده باشید.

انتشار مقالات در سایت های دیگر

اما شما با انجام این کار و با بک لینک هایی که دریافت می‌کنید به راحتی و بدون خرج تبلیغ وبسایت خود را در درون وبسایت های دیگر تبلیغ کرده اید و این محتوای ارزشمند که به نوعی شما بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید باعث می‌شود تا مخاطبان وفادار زیادی را برای سایت شما به وجود بیاورد و در دراز مدت همین امر باعث می‌شود تا تعداد بازدید ها از سایت شما بالا برود.

وبسایت های زیادی در درون اینترنت وجود دارند که این امکان را به شما می‌‌دهند تا محتوا های ارزشمند خود در درون وبسایت آن ها انتشار دهید، به نوعی این وبسایت ها دیوانه محتوای ارزشمند شما هستند و به راحتی این محتوا ها را انتشار می‌دهند و این کار را برای شما بسیار راحت می‌کند چرا که شما به راحتی و کاملا رایگان می‌توانید تبلیغ وبسایت خود را بکنید و اینگونه است که مخاطبان در هر کجا که جست و جو می‌کنند نام شما را می‌بینند.

برخی از سایت ها برای انتشار مقالات به صورت رایگان:

 • سایت مداد (medad.io)
 • سایت ویرگول (virgool.io)
 • سایت ریپورتاژ رایگان (freereportage.ir)
 • سایت مدیوم (medium.com)
 • سایت رددیت (reddit.com)
 • آرشیو (archive.org)
 • و…

جذب مخاطب با فعال بودن در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از روش های پر کاربرد و تضمینی افزایش بازدید سایت استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی مخاطبان زیادی را در درون خود جای داده اند نمونه ساده آن شبکه اجتماعی اینستاگرام است که بیش از 20 میلیون اکانت فعال ایرانی را در درون خود جای داده است و این موضوع باعث شده است که بسیاری از وبسایت ها با استفاده از شبکه های اجتماعی و فعال بودن در آن به صورت رایگان و گاهی با خرج مقدار کمی پول مخاطبان فارسی کسب و کار خود را به راحتی پیدا کنند.

شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و … به بسیاری از کسب و کار های ایرانی کمک کرده اند تا به راحتی ترافیک بالایی از مخاطبان را دریافت کنند. شما با استفاده از این شبکه های اجتماعی و قرار دادن محتوا های جذاب به راحتی می‌توانید برای سایت خود مخاطبان خوبی را به وجود بیاورید.

شبکه های اجتماعی از قدرت جذب مخاطب بالایی برخوردار هستند بهتر است که این منابع خوب را برای افزایش بازدید سایت خود در نظر بگیریم.

اگر یک وبسایت دارید به دنبال روش هایی برای بالا بردن بازدید سایت خود هستید بهتر است تا در تمامی شبکه های اجتماعی موجود در اینترنت یک اکانت بسازید تا از طریق این اکانت ها وبسایت و کسب و کار خود را به بقیه کاربران معرفی کنید تا باعث پر طرفدار شدن سایت و کسب و کار خود شوید.

برخی از شبکه های مجازی ایرانی و خارجی:

مطالب قدیمی خود را به روز کنید

مطالبی را که در گذشته درون وبسایت خود به اشتراک گذاشته اید و باعث افزایش بازدید سایتتان شده اند هم اکنون هم می‌توانند به کمک شما بیایند چرا که برخی از مطالب همچنان از گذشته تا الان در بالای جست و جو های گوگل بوده است و هیچ وقت از شهرت این موضوعات کاسته نمی‌شود و همیشه به عنوان موضوعات پر طرفدار از آن ها یاد می‌شود.

آپدیت

پس بهتر است این موضوعات را جدی بگیریم و آن ها را به روز کنیم چرا که روز به روز قابلیت های جدیدی به دنیای امروزی اضافه می‌شود و اگر زمانی مطالب ما به روز نباشد ترافیک دریافتی وبسایت شما پایین می‌آید و این به این معنی است که شما باید آرزوی ترافیک بالای سایت خود را از سرتان بیرون کنید چرا که مخاطبان به دنبال مطالب به روز و خوب هستند.

برای مثال فرض کنید با کلمه “فروشگاه اینترنتی” در صفحه اول گوگل هستید و عنوان مقاله شما این است ” 10 فروشگاه برتر اینترنتی در سال 1396″ و اینکه امسال سال 1397 است! بنابرین این مقاله مانند سال قبل بازدید دریافت نخواهد کرد و افت شدیدی می کند برای همین به سرعت باید آن را آپدیت کنید.

سئوی سایت خود را خوب کنید

تصحیح سئوی سایت یکی از کاربردی ترین کار هایی است که شما می‌توانید برای افزایش بازدید سایت انجام دهید، شما با این کار وبسایت خود را در بالای جست و جو های گوگل می‌بینید و ترافیک بالایی را دریافت می‌کنید. سئو خوب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که این سئو است که بیشتر از همه چیز افزایش بازدید سایت شما را تضمین می‌کند.

برای اینکار می توانید بخش دسته بندی آموزش سئو سایت نتیکو را مطالعه کنید و در گوگل کلمه “آموزش سئوی رایگان” را سرچ کنید و مقالات رایگان را کامل بخوانید, با همین مطالب رایگان شما بیش از 80 درصد سئو را یاد خواهید گرفت.

ایمیل مارکتینگ روشی تضمینی برای جذب مخاطب

یکی دیگر از روش های کاربردی برای بالا بردن بازدید سایت و جذب مخاطب استفاده از ایمیل مارکتینگ است. شرکت های بزرگ اینترنتی مانند دیجی کالا و … از این روش برای بازدید پی در پی مخاطبان خود از سایت هایشان استفاده می‌کنند. آن ها با انجام این کار به راحتی علاوه بر ترافیک روزانه ایی که دریافت می‌کنند به راحتی تعداد دیگری بازدید را برای وبسایت خود تنها با ایمیل مارکتینگ تهیه می‌کنند. استفاده و نگه داشتن از این مشتریان و مخاطبان وفادار بسیار کار هوشمندانه ایی می‌باشد و به راحتی می‌توان از این روش برای افزایش بازدید سایت کمک گرفت.

ایمیل مارکتینگ برای افزایش بازدید سایت

و قوی ترین شیوه بازاریابی در سطح جهانی برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری و افزایش فروش, قطعا ایمیل مارکتینگ است! اگر فکر می کنید کسی ایمیل خود را برسی نمی کند یا شبکه های مجازی جایگزین ایمیل شده اند و… , باید بگم کاملا اشتباه فکر می کنید! حتی شبکه های اجتماعی وقتی می خواهند چیزی را به اطلاع کاربران خود برسانند از ایمیل استفاده می کنند.

پس بحث ایمیل مارکتینگ را به شدت جدی بگیرید چرا که بهترین راه برای افزایش درآمد و افزایش دادن کاربران و مشتریان وفادار سایت خود می باشد.

تبادل لینک برای افزایش بازدید سایت

یکی دیگر از روش های جذب مخاطب و بالا بردن بازدید سایت کمک گرفتن از وبسایت هایی است که در زمینه کاری شما کار می‌کنند. شما با انجام تبادل لینک بین وبسایت خود و وبسایت های دیگر به راحتی می‌توانید به بالا بردن ترافیک سایت خود کمک کنید شما با این کار هم به افزایش بازدید سایت خود و هم به جذب مخاطب برای وبسایت همکار خود کمک کرده اید.

فقط توجه داشته باشید که اینکار مناسب وبلاگ هایی می باشد که قصد کسب درآمد به صورت حرفه ای را ندارند! زیرا اگر می خواهید در نتایج گوگل باشید نباید تبادل لینک کنید وبعضی از منابع در این باره صحبت کرده اند که تبادل لینک باعث افت سایت هر دو طرف می شود (هرچند که ممکن است اینگونه هم نباشد).

نکته ای مهم درباره لینک دادن به سایت های دیگر

این ویدیو را حتما ببینید (حجم: فقط 6 مگابایت)

 

شیوه ای بدون ریسک برای تبادل لینک

اما ساده ترین و بهترین راهکاری که در زمینه تبادل لینک می توانید انجام دهید و هیچ ریسکی ندارد این است تبادل محتوا یا ریپورتاژ با همکاران خود انجام دهید! برای مثال شما در یکی از مطالبتان به سایت همکار لینک دهید و بعد از سایت همکار بخواهید که به شما هم لینک دهد.

البته قبل از اینکار باید با فرد مورد نظر از قبل هماهنگ کنید و اگر تبادل را پذیرفت شروع به لینک دادن به یکدیگر کنید و به هیچ وجه لینک های بی ربط نگذارید! برای مثال در مطلب خود که راجب “آشپزی” می باشد میتوانید به مطلب همکارتان درباره “غذای رژیمی” یا امثال اینها در مطلب مورد نظر لینک دهید.

افزایش بازدید سایت با سایت های اشتراک ویدیو

اشتراک ویدیو برای افزایش بازدید سایت

انتشار ویدیو در سایت های اشتراک گذاری ویدیو و ویدیو مارکتینگ یکی از بهترین راه های افزایش بازدید و افزایش درآمد سایت شما به صورت رایگان می باشد! فقط کافیست مقالات خود را به ویدیو تبدیل کنید و در سایت های اشتراک ویدیو به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان هدفمندی را برای سایت خود جذب کنید و به علاوه آن برند خود را با اینکار معروف تر خواهید کرد.

یک ایده ساده برای ساخت ویدیو

می توانید در سایت انجام میدم یا پونیشا با قیمت مناسب یک گوینده تهیه کنید (معمولا بابت هر دقیقه 5 هزار تومن میگیرند) و مقالات خود را به صورت پادکست در بیاورید و با استفاده از پاورپوینت آن را به ویدیو تبدیل کنید و از طرف خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. البته اگر خودتان می توانید با فن بیان درست و بدون نویز پادکست ضبط کنید, پیشنهاد میکنم حتما خودتان اینکار را انجام دهید چونکه هم صرفه جویی در خرج کردن برای سایتتان می باشد و هم اینکه تجربه خوبی در این زمینه به دست خواهید آورد.

یک راهکار دیگر هم این است از ویدیو های رایگان یوتیوب در سایر سایت های اشتراک گذاری ویدیو در ایران استفاده کنید (البته از طرف خودتان) و می توانید در زیر هر ویدیو هم لوگوی خود را قرار دهید ( این یک شیوه ساده برند سازی در ویدیو است). اما خب در کل بهتر است ویدیو را خودتان تولید کنید.

برخی از سایت های اشتراک ویدیو:

 • یوتیوب
 • آپارات
 • نماشا
 • تماشا
 • میهن ویدیو
 • جعبه
 • شبکه ما
 • دالفک
 • mp4.ir
 • نمایش
 • ویدیوفا
 • آینت
 • و…

و حتی می توانید پادکست خود را به صورت جدا در سایت های انتشار پادکست به صورت رایگان منتشر کنید! مانند سایت شنوتو یا تهران پادکست و … . که بی شک تاثیر خوبی در جذب کاربر می تواند برای شما داشته باشد.

افزایش بازدید سایت با اشتراک گذاری کتاب

اشتراک گذاری کتاب

قطعا یکی از بهترین راه های دریافت بک لینک رایگان و جذب کاربر این است که کتاب یا کتابچه درست کنید و در سایت های اشتراک کتاب و اشتراک پی دی اف به صورت رایگان منتشر کنید. برای مثال در ایران سایت کتاب سبز و چند ها سایت دیگر وجود دارد که به شما امکان اشتراک گذاری کتابتان را به صورت رایگان می دهند اما باید قوانین مربوط به سایت را هم رعایت کنید, مثلا باید کتابتان اختصاصی باشد نه کپی از سایت دیگر و… .

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تا روش های بسیار ساده و صد درصد کاربردی را برای شما مطرح کنیم روش های دیگر نیز برای افزایش بازدید سایت وجود دارد ولی باید دقت کرد که آن روش ها یا ممکن است که رایگان نباشد یا ترافیک غیر واقعی را برای وب سایت شما به ارمغان می‌آورد که این برای وبسایت شما مانند سم می‌ماند پس بهتر است که با انجام دادن فعالیت هایی که در بالا گفتیم به جذب مخاطبان وفادار خود امیدوار باشید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *