خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / اینستاگرام / آیا اینستاگرام اینترنت زیاد مصرف می کند؟

آیا اینستاگرام اینترنت زیاد مصرف می کند؟

آیا اینستاگرام اینترنت زیاد مصرف می کند؟

روزانه ملیون ها کاربر از سراسر دنیا در اینستاگرام محتوا منتشر می کنند یا محتوا های دیگران را تماشا می کنند که همین رد و بدل شدن دیتا میان کاربران حجم قابل توجهی از اینترنت کاربران را مصرف می کند. در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ می دهیم که آیا اینستاگرام اینترنت زیادی مصرف می کند؟ و روش هایی برای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام برای شما قرار می دهیم.

چرا اینستاگرام پر بازدید و پرطرفدار است؟

اینستاگرام خیلی زود تبدیل به پرطرفدار ترین برنامه در فضای مجازی شد و دلیل اصلی این موفقیت نیز دسترسی ساده و قوانین بسیار عالی و فضای جذابی بود که برای کاربران مهیا کرده بود. اینستاگرام قوی ترین سیستم اشتراک گذاری عکس و ویدئو را برای کاربران مهیا کرد، یک پیام رسان قابل قبول بود که امکاناتی همچون تماس تصویری و صوتی نیز همراه خود داشت، در تمامی کشور ها آزاد بود و هیچگونه منع فعالیتی نداشت و تمامی این آپشن ها را در قالب یک منوی ساده در اختیار کاربر قرار می داد. با تمامی این اپشن های جذاب و رابط کاربری ساده و در عین حال جذاب کاربران خیلی زود متوجه شدند که اینستاگرام پیام سان محبوب آنها است.

اینستاگرام چه تفاوت هایی با دیگر پیام رسان ها دارد؟

تفاوت اصلی اینستاگرام با دیگر پیام رسان ها فضای باز برای محتوا های منتشر شده است. فضای بار به این معنی است که با کمک ابزار های اینستاگرام شما در اینستاگرام می توانید محتوا های زیادی از سراسر دنیا ببینید بدون اینکه منتشر کننده آن محتوا را دنبال کرده باشید. پیام رسان های دیگر مانند تلگرام فضای بسته ای دارند. شما در تلگرام فقط محتوای کسانی را می بینید که عضو چنل آنها شده اید ولی در اینستاگرام این فضای بسته وجود ندارد و طبق سلیقه شما محتوا هایی از دیگر اشخاصی که شما دنبال نکرده اید برای شما نمایش داده می شود. این موضوع باعث می شود اینستاگرام هیچوقت خسته کننده نباشد و شما در هر زمانی که وارد اینستاگرام می شوید با محتوا های جدیدی روبه رو می شوید که اکثرا طبق سلیقه شما هستند. تمامی این اپشن هایی که اینستاگرام ارائه می دهد و دیگر پیام رسان ها ارائه نمی دهند باعث شده تا اینستاگرام تبدیل به یک مارکت جهانی و یک جامعه آنلاین بزرگ شود که روز به روز به افراد این جامعه افزوده می شود.

اکسپلور اینستاگرام چیست ؟

اکسپلور برگ برنده ی اینستاگرام در مقابل دیگر پیام رسان ها است. اکسپلور باعث می شود که شما دچار اعتیاد به اینستاگرام شوید. اکسپلو باعث می شود که مارکت جهانی که در اینستاگرام در حال فعالیت است زنده بماند و روز به روز پیشرفت کند. اکسپلور یا کاوش گر یکی از بخش های اینستاگرام است که کاربران با ورود به آن محتوای کاربرانی که دنبال نمی کنند را مشاهده می کنند. اکسپلور دارای یک هوش مصنوعی بسیار قوی است که با بررسی پست هایی که شما لایک کرده اید و پیج هایی که دنبال کرده اید برای شما در قسمت اکسپلور محتوا هایی قرار می دهد که مطابق با سلیقه شما باشد. شما می توانید از پیج هایی دیدن کنید که آنها را دنبال نکرده اید ولی با دیدن محتوای آنها در اکسپلور خود، شاید تصمیم بگیرید که آنها را دنبال کنید. اکسپلور به کسب و کار های انلاین که در اینستاگرام قرار دارند بسیار کمک می کند.

مطلب مرتبط: آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟

اگر پیج شما فالوور هایی در حدود 200 نفر به بالا داشته باشد و قالب پیج شما هم بیزنس باشد می توانید پست های خود را به اکسپلور وارد کنید، ولی برای راه یابی به اکسپلور شما نیازمند دریافت بازخورد مناسبی از سوی فالوور های خود هستید. فالوور های شما باید پست شما را لایک کنند و برای دوستان خود بفرستند و یا حتی پست شما را سیو کنند به این صورت اگر پست شما بازخورد خوبی از فالوور ها بگیرد به اکسپلور ورود می کند و در اکسپلور کاربرانی که شما را دنبال نمی کنند می توانند پست شما را ببینند و با دیدن پست شما و محتوای شما تصمیم به دنبال کردن پیج شما بگیرند. اکپسلور نمایش داده شده برای یک کاربر همیشه در حال تغییر است زیرا با تغییر موضوعاتی که کاربر لایک می کند و دنبال می کند اکسپلور کاربر نیز محتوا هایی متناسب با همان موضوعات برای او نشان می دهد. اگر کاربر از پست هایی که در اکسپلور برای او نمایش داده می شود رضایت ندارد می تواند پست هایی که به آنها علاقه ندارد را از اکسپلور خود خارج کند و به این صورت هوش مصنوعی اکسپلور دیگر پست هایی با آن موضوعات برای کابر نمایش نمی دهد. اینستاگرام به همین دلیل از دیگر پیام رسان ها یک قدم جلو تر است زیرا هیچوقت خسته کننده نمی شود و همیشه کاربران خود را مشغول به استفاده از اینستاگرام نگه می دارد.

چرا اینستاگرام مصرف اینترنت بالایی دارد؟

آیا اینستاگرام اینترنت زیاد مصرف می کند؟

اینستاگرام یک برنامه مختص به نمایش محتوا های ویدوئویی و تصویری است پس برای راحتی کاربران اقداماتی انجام داده تا کاربران بدون معطلی و اتلاف وقت به تماشای محتوا های تصویری بنشینند. هنگامی که شما اینستاگرام را باز می کنید و روی یک استوری کلیک می کنید همزمان استوری های بعدی نیز برای شما دانلود می شوند تا وقتی که شما به استوری بعدی می رسید منتظر دانلود شدن آن استوری نباشید و برای پست ها نیز به همین شکل است هنگامی که شما در حال تماشای یک پست هستید به طور همزمان چند پست بعدی نیز دانلود می شوند تا شما به راحتی و بدون اتلاف وقت به تماشای ویدئو ها بپردازید. اکسپلور نیز به همین شکل است کافی است شما یکی از پست های اکسپلور را باز کنید، تمامی پست های چند ردیف پایین تر نیز برای شما دانلود می شوند. این سیستم دانلود سریع اینستاگرام برای کاربران بسیار رضایت بخش است زیرا نیاز نیست منتظر دانلود شدن پست ها و استوری باشند و به راحتی در حالی که محتوای مورد نظر خود را تماشا می کنند دیگر پست ها و استوری ها برای کاربران آماده می شوند. دانلود استوری ها، پست، پست های اکسپلور و مهم تر از همه پست های igtv که حجم بسیار بالایی نیز دارند  باعث می شود تا مصرف اینترنت شما بالا باشد. مقدار مصرف اینترنت شما بستگی به سرعت اینترنت شما نیز دارد. اگر سرعت اینترنت بالایی داشته باشید تمامی پست ها و استوری  ها و ویدئو های igtv با بالاترین کیفیتی که منتشر شده اند برای شما نمایش داده می شوند و در نتجیه اینترنت بیشتری مصرف می کنید.

مطلب مرتبط: در اینستاگرام چگونه بفهمیم هک شدیم؟

اگر اینترنت شما سرعت بسیار خوبی داشته باشد اینستاگرام پست های بیشتری را از قبل برای شما دانلود می کند و در نتیجه حجم بیشتری از اینترنت شما مصرف می شود. نکته دیگر این است که مصرف اینترنت اینستاگرام جزو اینترنت داخلی محسوب نمی شود و میزان مصرف اینترنت این پیام رسان نیم بها نیست و به صورت کامل محاسبه می شود. میزان مصرف اینترنت برای اینترنت های مختلف متفاوت است ولی به طور متوسط مصرف اینترنت اینستاگرام در حدود یک گیگابایت در هر ساعت است، البته این میزان برای اینترنت فورجی با سرعت بالا محاسبه شده و برای سرعت های پایین تر میزان مصرف نیز کاهش پیدا می کند. با تمامی صحب هایی که شد متوجه شده اید که اینستاگرام یک پیام رسان بدون محدودیت است و محتوا های با کیفیت یا بی کیفیت بدون دستور شما برای شما نمایش داده می شود و در هر صورت اینترنت شما در این اپلیکیشن مصرف می شود و شما نمی توانید از این امر جلوگیری کنید ولی روش هایی برای کاهش مصرف اینترنت وجود دارد پس ادامه ی این مقاله از سایت نتیکو را از دست ندهید..

چگونه مصرف اینترنت خود را کاهش دهیم ؟

اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت یک گزینه قرار داده است که با روشن کردن آن می توانید محتوا های نمایش داده شده را با کیفیت پایین تری ببینید تا حجم اینترنت کم تری مصرف کنید. برای روشن کردن این گزینه کافی است به setting\account\cellular data use] [بروید و سپس گزینه data saver  را فعال کنید.  با فعال کردن این گزینه شما می توانید حجم دانلودی خود را کاهش دهید، ولی باز هم با گذارندن ساعت ها در اکسپلور شما متوجه می شوید که اینترنت زیادی را مصرف کرده اید. بهترین راه برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام کمتر استفاده کردن از محتوا های ویدئویی این برنامه است. هنگامی که شما به تماشای یک ویدئوی igtv می نشینید به صورت همزمان ویدئو های igtv بعدی نیز در حال دانلود هستند، پس اگر حجم اینترنت برای شما بسیار مهم است به تماشای igtv ها ننشینید و تا جایی که می توانید در اکسپلور به گشت و گزار نپردازید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *