خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / اینستاگرام / آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟

آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟

آیا اینستاگرام قبل ردیابی است؟

قطعا شما هم نام اینستاگرام را شنیده اید. اینستاگرام پرطرفدار ترین برنامه در فضای مجازی است که در تمامی کشور ها مخاطبان بسیار زیادی دارد. پر مخاطب بودن این برنامه باعث شده است تا افراد از هر نقطه جهان در این جامعه ی انلاین حضور داشته باشند و به همین دلیل موضوع امنیت این برنامه بسیار مهم است. موارد امنیتی وجود دارد که برای همه سوال است مانند: آیا اینستاگرام قابل ردیابی است؟ آیا کسی می تواند متوجه مکان زندگی ما شود ؟ در این مقاله ما به شما این سوال را جواب می دهیم که آیا کسی می تواند شما را ردیابی کند یا اینکه اطلاعات شما کاملا محفوظ است پس با ادامه ی مطلب همراه باشید.

یک انقلاب رسانه ای در ایران به نام اینستاگرام

اینستاگرام نیز همانند فیسبوک در ایران به سرعت طرفداران زیادی پیدا کرد ولی به سرعت فیسبوک را پشت سر گذاشت و تبدیل به پرطرفدار ترین برنامه ی فضای مجازی درایران شد. ایرانیان خیلی زود با اینستاگرام دوست شدند و به این برنامه اطمینان کردند. اینستاگرام فضایی کاملا مناسب برای ایرانیان بود زیرا این برنامه طوری طراحی شده که شما می توانید زندگی خود را به راحتی به جهانیان نشان دهید. ایرانی هایی که درگیر مشکلات فراوان زندگی بودن می توانستند لحظات خود را در اینستاگرام به همه نشان دهند و خود را یک فرد شاد و موفق جلوه دهند و به همین صورت بود که چشم و هم چشمی و رقابت میان کاربران افزایش یافت و باعث شد اینستاگرام به یک فضای جذاب و همه گیر تبدیل شود. در عین حال در اینستاگرام همیشه پیج هایی بوده اند که مطالب بسیار مفید و کاربردی برای مخاطبان قرار می دادند که همین از دلایلی بود که بسیاری از افراد به صورت روزانه از این اپلیکیشن استفاده می کردند.

چرا امنیت برای کاربران بسیار مهم است ؟

در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام کاربران به هر شیوه و روشی که می خواهند زندگی می کنند. آنها جلوه ای تازه از خود به دنیا نشان می دهند که با زندگی واقعی خود بسیار متفاوت است. اکثر کاربران زندگی واقعی خود را نشان نمی دهند و یک زندگی جدید برای خود در اینستاگرام می سازند و آن را به دیگران نشان می دهند. پس کسی نمی داند که واقعا هرکس چگونه زندگی می کند. سوال ما این بود که چرا امنیت برای کاربران مهم است. امنیت برای کاربرانی که دراین فضا مشغول به فعالیت هستند به این دلیل مهم است که آنها نمی خواهند کسی زندگی واقعی اشان را یافت کند یا کسی از زندگی واقعی آنها خبردار شود. در ایران و در فضای اینستاگرام ایران کاربران زیادی وجود دارد که محتوا های زشت و زننده منتشر می کنند که مردم نسبت به این محتوا ها عکس العمل خوبی نشان نمی دهند و حتی بسیاری از کاربران این افراد را که این نوع محتوا های زننده منتشر می کنند تهدید می کنند.

و همچنین کسانی هستند که از طریق اینستاگرام از مردم کلاه برداری می کنند، فروشگاه های انلاینی که جنس تحویل مشتری نمی دهند یا دعا نویس های فیک یا حتی افرادی که تبلیغات شرطبندی در پیج خود قرار می دهند و همه ی این نمونه ها کلاه برداری هایی هستند که امروزه در اینستاگرم رخ می دهد و کسانی که مالباخته این نوع کلاهبرداری ها در اینستاگرام هستند به دنبال پس گرفتن پول و خود و تلاش برای پیدا کردن محل زندگی این کلاه برداران هستند. با تمامی مثال های بالا متوجه شده ایم که کاربرانی وجود دارند که نمی خواهند ردیابی شوند و همچنین کاربرانی وجود دارند که در تقلای ردیابی دیگران هستند.

اینستاگرام چگونه ردیابی می شود ؟

منظور از ردیابی اینستاگرام، موقعیت مکانی دارنده حساب اینستاگرام است. برای یافتن موقعیت مکانی یک شخص در اینستاگرام راه های متفاوتی وجود دارد ولی ساده ترین و شاید مبتدی ترین راه برای ردیابی یک شخص این است که با استفاده از ای پی شخص بتوانید موقعیت مکانی فرد مورد نظر رو بدست بیاورید. برای پیدا کردن موقعیت مکانی یک فرد فقط کافی است که لینک یکی از پست های آن شخص را در سایت IP LOGGER کپی کنید. سایت IP LOGGER به شما یک لینک می دهد که اگر صاحب پیجی که لینک پستش را کپی کرده اید روی آن کلیک کند ای پی آن شخص در سایت برای شما نشان داده می شود. لینک دریافتی از سایت IP LOGGER رو باید در دایرکت اینستاگرام برای آن شخص ارسال کنید و سپس آن شخص را به بهانه های مختلف مجبور کنید که روی لینک کلیک کند. با کلیک کردن فرد روی لینک شما می توانید با برگشت به سایت IP LOGGER ای پی فرد مورد نظر خود را بدست آورید.

آیا اینستاگرام قبل ردیابی است؟

اگر ای پی فرد مورد نظر برای شما کافی است دیگرنیازی به انجام کاری ندارید ولی اگر می خواهید که موقعیت مکانی و محل سکونت و آدرس فرد مورد نظر را بدانید باید ای پی را در سایت IP TRACKER کپی کنید و سپس شما تمامی اطلاعات در مورد موقعیت مکانی فرد مورد نظر خود را می دانید. این روش به صورت تضمینی عمل می کند ولی در صورتی که فرد مورد نظر شما روی لینکی که برایش فرستاده اید کلیک کند. اگر طرف مقابل شما کمی باهوش باشد و از تکنولوژی و حقه های اینترنتی سر در بیاورد به احتمال زیاد روی لینک ارسالی کلیک نمی کند. این روش به خلاقیت شما بستگی دارد که چگونه می توانید طرف مقابل خود را مجبور کنید که روی لینک کلیک کند. تا اینجای مطلب متوجه شده ایم که اینستاگرام می تواند به راحتی موقعیت مکانی شما را به دیگران نشان دهد و ممکن است روزی یک نفر به سراغ شما بیاید و همین حقه را روی شما انجام دهد. روش هایی برای مخفی کردن ایپی اصلی شما وجود دارد تا دیگران نتوانند ایپی محلی شما یا همان ایپی اصلی شما را پیدا کنند و به راحتی موقعیت مکانی شما را متوجه شوند که شما در ادامه ی مطلب می توانید این روش را یاد بگیرید پس با ما همراه باشید.

چگونه غیرقابل ردیابی شویم ؟

هرکسی قابل ردیابی است و هر سیستمی و هر سروری قابل هک شدن است. مهم نیست چقدر شما حرفه ای هستید یا چقد مراقب هستید و امنیت بالایی دارید همیشه روزنه هایی وجود دارد تا شما آسیب پذیر باشید. هرچقدر که شما امنیت پیج خود را بالا ببرید و ای پی خود را شخصی نگه دارید باز هم روش هایی وجود دارد که پلیس یا هکر ها می توانند ایپی شما را بدست آورند و با استفاده از ایپی شما به موقعیت مکانی شما دست پیدا کنند. راه حل چیست ؟ اگر آنها می توانند به ایپی شما دسترسی پیدا کنند پس شما به آنها یک ایپی دروغین بدهید. هنگام ساختن اکانت اینستاگرام خود از یک وی پی ان که روی یک کشور غیر از کشور محل سکونت شما قرار گرفته است استفاده کنید و اکانت خود را بسازید و به آن ورود کنید.

با انجام این روش اکانت شما روی یک ایپی غیر از ایپی محلی شما ثبت می شود پس هرکسی که ایپی اکانت اینستاگرام شما را به دست آورد درواقع یک ایپی دروغین در دست دارد. برای اطمینان بیشتر نسبت به لینک های مخرب شما می توانید وی پی ان های دوره ای که به صورت سالانه یا ماهانه شارژ می شوند خریداری کنید تا با یک ایپی ثابت دروغین وارد اینستاگرام و فضای مجازی شوید و به این صورت بدون هیچگونه نگرانی نسبت به هک شدن به گشتن در فضای مجازی بپردازید.

سخن آخر

همانطور که گفتیم هرچقدر که شما امنیت پیج خود را بالا ببرید باز هم ممکن است که مورد حمله سایبری قرار بگیرید، ولی با انجام ترفند هایی که گفته شد تا حد بسیار زیادی از لو رفتن موقعیت مکانی خود جلوگیری می کنید. پلیس فتا و هکر های کلاه سفید و یا هکر های عادی همیشه راه هایی برای یافتن موقعیت مکانی یک فرد دارند ولی با استفاده از ایپی دروغین ثابت شما تا حد زیادی از این خطرات در امان خواهید بود. امنیت هیچ کسی در فضای مجازی صد در صد نیست واین موضوع که هیچکسی غیر قابل نفود نیست هم خوبی هایی هم دارد.

برای مثال در فضای مجازی  به خصوص اینستاگرام مخاطبان زیادی وجود دارند که کارهای غیر اخلاقی انجام می دهند و محتوا هایی زننده را بدون نگرانی در فضای اینستاگرام پخش می کنند و خوشبختانه هکر هایی که برای جامعه فعالیت های مفید انجام می دهند و همچنین پلیس فتا با روش هایی حرفه ای این افراد را ردیابی می کنند و آنها را دستگیر می کنند یا لو می دهند تا این افراد از فضای مجازی دور بمانند. برای مطالب بیشتر راجع به تکنولوژی، اینستاگرام و فضای مجازی و… . می توانید به سایت نتیکو  که پر از مطالبی راجع به تکنولوژی و فناوری است مراجعه کنید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *