خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / کسب و کار اینترنتی / آموزش کار با وردپرس

آموزش کار با وردپرس

در این مقاله با آموزش کار با وردپرس و پنل مدیریت وردپرس آشنا می‌شویم.

آموزش کار با وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که با استفاده از آن بدون دانش برنامه نویسی وب می‌توان انواع وب سایت‌ها را ایجاد کرد هیمن امر آموزش کار با وردپرس را خیلی آسان می‌کند.

وردپرس به علت متن باز بودن، امنیت بالا، آسان بودن آموزش کار با وردپرس و رایگان بودن دارای طرفداران بی شمار می‌باشد و در بین تمامی سیستم های مدیریت محتوا جایگاه نخست را دارد و جالب بدونید که 30 درصد از تمامی سایت‌های موجود از وردپرس استفاده می‌کنند، با توجه به تعداد سایت های موجود که حدود 10 میلیون وبسایت می‌شود بیش از 3 میلیون آن‌ها با وردپرس ساخته شده‌اند.

پنل مدیریت وردپرس

پنل مدیریت وردپرس که به عنوان بخش مدیریت وردپرس طراحی شده شامل قسمت هایی مختلفی است که به وسیله این بخش‌ها می‌توان یک سایت را پای ریزی، مدیریت و در کل هر کار که می‌توان در یک سایت انجام داد به وسیله پنل مدیریت قابل انجام داد.

برای دسترسی به پنل مدیریت وردپرس باید به آدرس yoursite.ir/wp-admin مراجعه کرد.

اجزای پنل مدیریت وردپرس

  • پیشخوان (ِDashboard)
  • نوشته‌ها (Post)
  • رسانه‌  (Media)
  • برگه‌ها (Pages)
  • دیدگاه‌ها  (Comments)
  • نمایش(Appearance)
  • افزونه‌ها(Plugins)
  • کاربران(Users)
  • ابزار‌ها(Tools)
  • تنظیمات(Setting)

 پنل مدیریت و آموزش کار با وردپرس

پیشخوان: منوی پیشخوان اطلاعات میز‌کار وردپرس و بروزرسانی‌ها وردپرس، افزونه‌ها و قالب را مدیریت می‌کند.

نوشته‌ها: با استفاده از منوی نوشته‌ها به قسمت‌های همه نوشته‌ها، نوشته جدید، برچسب‌ها و دسته‌ها دسترسی دارید و با استفاده از این ویژگی‌ها می‌توانید محتوا ایجاد کنید، محتوا را دسته‌بندی کنید و برچسب‌هایی مرتبط به آن اضافه کنید.

رسانه: با استفاده از منوی رسانه می‌توانید به تصاویر، ویدیو‌ها و صوت هایی که اضافه کردید دسترسی داشته و آن‌ها را مدیریت کنید.

برگه‌ها: با استفاده از منوی برگه‌ها می‌توان تمام صفحات مورد نیاز مانند صفحه ورود، صفحه ثبت نام و صفحات اصلی سایت را ایجاد کرد.

دیدگاه‌ها: در این منو کاربران شما نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را ثبت می‌‎کنند و شما به آن ها پاسخ می‌دهید.

نمایش: منو نمایش برای بارگزاری و استفاده از قالب‌های وردپرس است و بعد بارگزاری قالب می‌توان آن را ویرایش و شخصی‌سازی کرد. به‌علاوه در این منو می‌توان فهرست‌های سایت مانند خانه، درباره‌ما، تماس با ما و محصولات را ایجاد کرد.

افزونه‌ها: یکی از منو‌های مهم در وردپرس است که به وسیله آن می‌توان افزونه‌های مورد نیاز سایت رو اضافه، ویرایش و استفاده کرد.

کاربران: این منو لیست تمامی کاربران اعم از مدیر، ویرایشگر، نویسنده و کاربران معمولی را نمایش می‌دهد و می‌توان کاربر‌ها را مدیریت کرد.

ابزار‌ها: برای تکمیل بخش‌های مورد نیاز وردپرس از این ابزارها استفاده می‌شود.

تنظیمات:‌ منو تنظیمات یکی از مهم‌ترین بخش‌های وردپرس است که می‌توان بخش‌های مختلف را مشاهده کرد و در صورت نیاز ویرایش کرد. مثلا بخش پیوند‌های یکتا نحوه نمایش دادن لینک سایت است که می‌توان با چندین فاکتور مختلف آن را تنظیم کرد.

جمع بندی آموزش کار با وردپرس

وردپرس یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS) است. که با توجه به ویژگی های آن مانند متن باز بودن، امنیت و رایگان بودن آن می‌توان انواع سایت‌های ورزشی، خبری، فروشگاهی، کسب و کار و غیره را ساخت. در حال حاضر بیش از 30 درصد از وب‌سایت های موجود از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می‌کنند که این امار هر سال درحال افزایش است.

با استفاده از پنل مدیریت وردپرس که همان بخش اصلی وردپرس است می‌توان تمام تنظیمات که می‌توان روی یک سایت را انجام داد از این بخش قابل اعمال است مانند ساخت صفحه سایت، انتشار و ویرایش محتوا، شخصی سازی قالب و غیره.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را ببینید : آموزش طراحی سایت با وردپرس

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *