خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / اینستاگرام / بهترین پسورد برای اینستاگرام

بهترین پسورد برای اینستاگرام

بهترین پسورد برای اینستاگرام

اگر شما یک پیج اینستاگرام دارید و در آن محتوا های خود را به اشتراک می گذارید یا یک صفحه شخصی دارید که در خطر هک شدن  از طرف دیگران هستید همیشه برای شما پسورد اینستاگرام و امنیت اینستاگرام یک مسئله مهم است. در این مقاله طریقه ساختن پسورد برای اینستاگرام با امنیت بالا و روش های امن کردن صفحه شما را آموزش می دهیم پس با ما همراه باشید.

پسورد های خود را با دیگر برنامه به اشتراک نگذراید

 مهم ترین قدم برای بالا بردن امنیت هر برنامه ای این است که پسورد مورد استفاده در آن برنامه با دیگر برنامه ها و جیمل ها یکسان نباشد. بدترین کار ممکن این است که یک پسورد جامع و یکسان برای تمامی ابزار های خود انتخاب کنید. پسورد شما هر چه قدر هم که قوی باشد اگر از آن روی چندین برنامه و جیمیل به صورت همزمان استفاده کنید شما را دچار مشکل می کند. این کار شاید شما را بسیار راحت کنید زیرا شما فقط یک پسورد دارید و در هر برنامه و در اپلیکیشنی شما فقط  یک پسورد را وارد می کنید و کار شما راحت است و به احتمال زیاد آن را فراموش هم نمی کنید ولی خطر اصلی و مشکل اصلی اینجاست که با لو رفتن پسورد شما تمامی اطلاعات شما و برنامه هایی که از این پسورد استفاده می کنند در خطر هستند و اگر روزی آن پسورد را نیز فراموش کنید شما به مشکلات زیادی برای برگرداندن برنامه های خود از جمله اینستاگرام دارید زیرا جیمیل شما نیز از همان پسورد استفاده می کند و شما توانایی دسترسی به آن را ندارید و ممکن است تمامی صفحه های شخصی و کاری خود را از دست بدهید. برای هر اپلیکیشنی از یک پسورد جدا استفاده کنید مخصوصا اینستاگرام که در این روز ها بازار هک کردن و دستبرد زدن به پیج هایی با موفقیت بالا بسیار گرم است و اگر روزی اینستاگرام شما مورد حمله قرار گرفت حداقل فقط اینستاگرام خود را از دست داده اید و دیگر برنامه های شما در امان هستند. در ادامه روش های ایمن کردن اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم تا این اپلیکیشن را از خطر حمله های سایبری از سوی دیگران در امان نگه دارید و خطر از دست دادن صفحه خود را به صفر برسانید.

رمز های به یاد ماندنی مناسب شما نیستند

اگر کار شما در اینستاگرام به صورت جدی است و صفحه ای پر از محتوا و مخاطب دارید پس باید این لطف را در حق خود کنید که از پسورد های ساده یا تکراری با دیگر برنامه ها یا پسورد های همیشگی خود که همیشه آنها را به یاد دارید استفاده نکنید. پسورد های سخت و پیچیده که ممکن است هیچوقت آنها را حفظ نکنید خیلی امنیت بالاتری دارند نسبت به پسورد های ساده ای که همیشه آنها را به یاد دارید. حتما تا الان با این پسورد های سخت مواجه شده اید برای مثال وقتی در سایتی می خواهید ثبت نام کنید و سایت به شما یک پسورد پیشنهاد می دهد که پر از حروف بزرگ و کوچک و عدد و شکل های مختلف است، بله دقیقا شما به آن پسورد ها نیاز دارید. پسورد شما باید ساخته دست خودتان ولی متشکل از همان اعداد و حروف مختلف بزرگ و کوچک واشکال مختلف باشد انقدری سخت باشد که شما به سختی به توانید آن را حفظ کنید. در ادامه روش های ساخت یک پسورد قوی و امن را به شما آموزش می دهیم.

حروف مورد نیاز برای پسورد شما

اولین مرحله از ساخت یک پورد با امنیت بالا حروف آن پسورد است. یک پسورد خوب و امن متشکل از حروف و اعداد و اشکال مختلفی است که در نهایت به شما یک پسورد با امنیت بالا تحویل می دهد. حروف مورد استفاده شما نباید یک کلمه را تشکیل دهد سعی کنید با حروف یک کلمه بدون معنی مشخصی بسازید و حتما تعدادی از حروف را بزرگ و کوچک بنویسید. به یاد داشته باشید که در ساختن پسورد به هیچ عنوان نباید از یک الگوریتم مشخص و ثابت پیروی کنید، برای مثال کلمات شما نباید یکی در میان بزرگ و کوچک باشند بلکه بدون ترتیب مشخصی آنها را بزرگ و کوچک بنویسید. سعی کنید از کلمه هایی استفاده کنید که زیاد در لغات به کار نمی روند و در کنار هم نیز نیستند. مرحله بعدی اعداد مورد نیاز در پسورد شما است که در مطلب بعدی مشاهده می کنید.

اعداد مورد نیاز برای یک پسورد قوی

اعداد مورد استفاده در یک پسورد نیز به اندازه حروف آن پسورد از اهمیت بالایی برخوردارند. در ساخت یک پسورد حتما باید اعدادی را در آن به کار ببرید ولی با اصول مشخصی که به نفع شما باشد نه به ضرر شما برای مثال افرادی در پسورد خود از تاریخ تولد خود استفاده می کنند یا تاریخ سالی که در آن هستیم را استفاده می کنند یا یک تاریخ مهم در زندگی خود یا عدد سن خود و این عدد های آشنا در زندگی روز مره خود که این کار علاوه بر اینکه به شما سود نمی رساند بلکه امنیت پسورد شما را پایین نیز می آورد. در ساخت پسورد همراه با عدد شما نباید از یک عدد مشخص که متعلق به یک تاریخ یا یک سن یا یک اتفاق است استفاده کنید. از اعداد به صورت پشت سر هم نیز نباید استفاده کنید برای مثال استفاده از عدد 12345 در پسورد شما هیچگونه کمکی به شما نمی کند و دارای یک الگوریتم ساده است که هر کسی بعد از چند بار امتحان کردن به آن می رسد و رمز شما را بدست می آورد پس از هیچگونه ترتیبی استفاده نکنید و اعداد در لابه لای حروف قرار دهید و سعی کنید بصورن اشفته اعداد را انتخاب کنید تا بصورت کامل خارج از یک الگوریتم باشد تا امنیت پسورد به حداکثر برسد.

کاراکتر های ساده روی کیبورد ولی کاربردی برای امنیت

تمامی کیبورد های موجود یک سری کاراکتر دارند مانند{%$#@*&} که برای یک پسورد قوی به شدت لازم هستند این کاراکتر ها در اکثر پلتفرم ها و برنامه ها مورد قبول هستند تا شما بتوانید یک پسورد قوی با امنیت بالا برای خود بسازید. سعی کنید از کاراکتر ها در جای جای پسورد خود استفاده کنید تا پسورد شما کامل باشد.

پسورد کوتاه نسازید

با استفاده از تمامی نکته ها و روش هایی که در مطالب قبلی معرفی کردیم شما باید یک پسورد حداقل 13 کلمه ای بسازید تا امنیت پسورد شما با وجود اعداد و حروف کوچک و بزرگ و کاراکتر ها تضمین شده باشد. شاید یک پسورد 13 رقمی که هیچ گونه الگوریتمی برای حفظ شدن آن وجود ندارد به نظر شما کمی خطرناک باشد زیرا شما فکر می کنید ممکن است آن را فراموش کنید ولی نکته اصلی این است که حتی اگر پسورد خود را فراموش کردید شما می توانید از طریق شماره تلفن یا جیمیل پشتیبان دوباره به حساب خود ورود کنید ولی نکته مهم این است که وقتی خود شما نمی توانید پسورد خود را یاد بگیرید مطمعنن هیچ کس دیگر هم نمی تواند پسورد شما را یاد بگیرد یا آن را بصورت شانسی وارد کند یا حتی آن را هک کند پس خیالتان راحت باشد به شرطی که از قبل جیمیل و شماره تلفن لازم برای پیج اینستاگرام خود را ثبت کرده باشید و به آنها دسترسی داشته باشید

پشتیبانی پیج اینستاگرام

برای پیج اینستاگرام خود همیشه از یک جیمیل مطمعن که همیشه در دسترس شما هست و دارای امنیت بالا و ورود دو مرحله ای است استفاده کنید. جیمیل اینستاگرام علاوه بر قابلیت عوض کردن رمز به عنوان نام کاربری شما نیز مورد استفاده قرار می گیرد پس حتما یک جیمیل جدا و با امنیت بالا برای پیج اینستاگرام خود بسازید که فقط مختص پیج اینستاگرام شما باشد و رمز ورود جیمیل خود را نیز مطابق با مطالب قبلی بسازید تا از امنیت بالایی برخوردار باشد. شماره تلفن همراه نیز مورد دوم است که اهمیتش کمتر از جیمیل نیست. با شماره تلفن همراه شما می توانید به اینستاگرام خود ورود کنید رمز را تغییر بدهید یا هرکاری که دلتان می خواهد انجام دهید پس حتما از شماره ای استفاده کنید همیشه فعال باشد و دردسترس شما باشد. در اینستاگرام هر شماره تلفن روی 5 حساب به طور همزمان می تواند مورد استفاده قرار بگرید ولی پیشنهاد ما به شما استفاده فقط روی یک حساب است تا امنیت پیج به خطر نیفتد. همچنین به یاد داشته باشد که هرگز نه شماره تلفن خود و نه جیمیل پشتیبانی پیج اینستاگرام خود را به کسی نگویید یا جایی منتشر نکنید تا حساب شما امن امن باشد.

تایید دو مرحله ای اینستاگرام

تایید دو مرحله ای اینستاگرام ضروری ترین اقدامی است که شما باید در راستای افزایش امنیت پیج خود انجام دهید. با تایید دو مرحله ای و انتخاب روش دریافت رمز هرکس در زمانی حتی اگر پسورد شما را داشته باشد برای ورود باید یک کد وارد کند که آن کد برای جیمیل یا شماره تلفن همراه شما ارسال شده است و بدون آن کد داشتن پسورد شما برای آن شخص بی فایده است و این کد هر 5 دیقه یک بار عوض می شود و از امنیت بالایی برخوردار است پس برای همین است که حتما باید از جیمیل و شماره تلفن در دسترس و با امنیت بالا برخوردار باشید تا نه کسی بتواند به آنها به دسترسی داشته باشد و نه امنیت پیج شما ضعیف باشد. در اخر با رعایت تمامی نکات بالا شما احتیاج به هیچ گونه شخصی برای امنیت پیج خود ندارید و خود شما به راحتی می توانید پیج اینستاگرام خود را ایمن کنید تا هیچ کسی نتواند به آن ورود کند. امیدوارم که نکته ها و مطالب گفته شده برای شما موثر بوده باشد.

 

درباره ی سعید آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *