خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بدون دسته بندی / برای ذخیره template در نسخه های قدیمی word از چه پسوندی باید استفاده کرد؟

برای ذخیره template در نسخه های قدیمی word از چه پسوندی باید استفاده کرد؟

برای ذخیره template در نسخه های قدیمی word از چه پسوندی باید استفاده کرد؟

به منظور استفاده از برنامه Word، یکی از اقدامات بسیار مهم زیبا کردن ظاهر سند است. شما می توانید برای زیبا کردن فایل های ورد خود از templateهای پیش فرض موجود در Word استفاده کنید. با سایت نتیکو همراه باشید تا شما را بیشتر با این ویژگی آشنا کنیم.

template در ورد چیست؟

template  به نحوی است که اطلاعات، قالب بندی ها، پاراگراف ها و صفحه بندی خاصی را در خود ذخیره کرده و به شما اجازه می دهد تا فایل ورد خود را با این قالب ایجاد کنید.

در این بین یکی از سوالات مهمی که همواره پرسیده می شود این است که برای ذخیره template در نسخه های قدیمی word از چه پسوندی باید استفاده کرد؟

به منظور پاسخ به این سوال باید گفت که templateهای از نسخه Word 2007 با پسوند dotx  ذخیره شده و می توانید هر زمانی که نیاز داشتید از این templateها استفاده کنید.

این در حالی است که تا پیش از نسخه سال 2007 برنامه Word، به منظور ذخیره سازی فایل های template لازم بود تا از فرمت dot استفاده کنید.

ایجاد template در ورد

در صورتی که پس از انجام تغییرات مختلف در بخش های گوناگون Word، به دنبال آن بودید تا اقدام به ذخیره template ایجاد شده کنید، لازم است تا  وارد بخش Save As شده و در بخش Save in، پوشه Templates را به عنوان محل template انتخاب کنید.

همچنین لازم است تا حتما از سمت چپ گزینه Trusted Templates را انتخاب کرده و برای این که فایل های شما با فرمت template ذخیره شوند، در کادر Save as type نوع فایل خود را Word Template انتخاب کنید.

همچنین ورد به شما این امکان را می دهد تا در بخش File name، یک اسم برای template انتخاب کرده و سپس فایل template را ذخیره کنید.

استفاده از template

اگر قصد دارید تا پس از ساخت template از آن استفاده کنید، لازم است تا در بخشNew برنامه ورد، گزینه New Document را انتخاب کنید. سپس در بخش Templates باید اقدام به انتخاب گزینه Installed Templates کنید.

برای استفاده از template که خودتان آن را به وجود آورده اید باید در بخش Templates گزینه My templates را انتخاب کرده و سپس فایل template که ایجاد کردید را انتخاب کنید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *