خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / گوناگون / راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر

راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر

زندگی پر مشغله و میل کردن غذا های حاضری در زندگی امروزی موجب افزایش کاربرد ماکروفر در منازل شده است، اما یکی از مواردی که کاربران در هنگام استفاده از مایکروفر با آن مشکل دارند خشک شدن غذا بعد از داغ کردن آن درون مایکروفر می باشد، در ادامه برای این که غذای مطبوع ترین را میل کنید با بررسی راه های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر با ما همراه باشید.

علت خشک شدن غذا در ماکروفر

علت خشک شدن غذا در ماکروفر

ترفند هایی جهت جلوگیری از خشک نشدن غذا در مایکروفر

تاثیر استفاده از ظروف نامناسب در خشک شدن غذا در ماکروفر

یکنواخت بودن سطح غذا در ظرف و جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر

اهمیت وجود رطوبت در غذا برای خشک نشدن غذا در مایکروفر

نکاتی که برای خشک نشدن غذا در ماکروفر باید به آن توجه کرد

علت خشک شدن غذا در ماکروفر

سیستم ایجاد گرما در اشعه و گرم کردن غذا در مایکروفر به طور کلی موجب به خشک شدن غذا می شود و شما برای جلوگیری از این مشکل باشد اقدام به رعایت راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در مایکروفر کنید، برخی موارد تاثیر گذار در خشک نشدن غذا وجود دارند که در ادامه باید به بررسی آن ها بپردازیم:

 • استفاده از ظرف نامناسب برای جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر.
 • یکنواخت بودن سطح غذای وجود در ظرف یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی خشک شدن غذا
 • اهمیت وجود رطوبت در ظرف غذا برای جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر

در ادامه تمامی این موارد را به طور گام به گام برای شما زیر ذره بین قرار داده ایم تا بتوانید مشکل خود را در منزل رفع کنید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که از ماکروفر های فریجیدر استفاده کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید از خدمات تعمیر ماکروفر فریجیدر در شهر خود استفاده کنید.

ترفند هایی جهت جلوگیری از خشک نشدن غذا در مایکروفر

علی رقم بروز خرابی های مختلف در این دستگاه ها راهکار هایی هم برای رفع این مشکل وجود دارد تا بتوان غذای لذیذ تری را میل کرد، اگر نمی دانید برای جلوگیری از خشک غذا در ماکروفر چه باید کرد؟ در ادامه با بررسی برخی از راهکار ها برای انجام این کار با ما همراه باشید.

 • در صورتی که غذایی شما شامل برنج می باشد کمی آب به داخل ظرف بریزید.
 • علاوه بر این توجه داشته باشید که مواد هایی غذایی که هیچگونه رطوبتی در آن ها وجود ندارد به طور خشک گرم می شوند.
 • علاوه بر این استفاده از برنامه پخت مناسب برای جلوگیری از خشک شدن مواد غذایی در ماکروفر بسیار موثر است.
 • توجه داشته باشید برخی از برنامه ها به مانند یخ زدایی و درست کردن پاپ کرن می تواند منجر به خشک شدن غذا در مایکروفر شود.
 • توجه کنید که قرار دادن طولانی مدت غذا در ماکروفر می تواند منجر به خشک شدن غذا در ماکروفر شود.

تاثیر استفاده از ظروف نامناسب در خشک شدن غذا در ماکروفر

توجه داشته باشید که حرارت موجود در ماکروفر با استفاده از اشعه ایجاد می شود و ظرف نامناسب می تواند منجر به عدم نفوذ اشعه به درون ظرف و رسیدن آن به غذا شود، در ادامه راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر به بررسی ظروفی می پردازیم که با استفاده از آن ها می توانید جلوی خشکل غذای خود را بگیرید.

 • توجه داشته باشید هر ظرفی که ریشه آن از فلزات باشد علاوه بر اینکه موجب خشک شدن و به درستی گرم نشدن غذای شما می شود می تواند خطراتی بسیار زیادی را هم ایجاد کند، از همین رو به شما توصیه می کنیم تا از ظروف کنسروی، حلبی و آهنی و حتی آلمینیومی در ماکروفر خود استفاده نکنید.
 • علاوه بر این بسیاری از افراد در محل کار خود بدون برداشتن درب ظرف های غذت اقدام به قرار دادن غذا در ماکروفر می کنند، لاازم به ذکر است که انجام اینکار هم از گرم شدن غذا به طرز درست جلوگیری می کند.
 • بهترین راه استفاده از ظروف پیرکس، پلاستیکی و چینی در مایکروفر می باشد.

در صورتی که از ماکروفر های بوش استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه می توانید از خدمات نمایندگی تعمیرات ماکروفر بوش در تهران استفاده کنید.

ماکروفر

یکنواخت بودن سطح غذا در ظرف و جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر

قرار دادن غذا به صورت یکنواخت در ظرف امری بسیار طبیعی و روتین است که اغلب افراد آن را رعایت می کنند، اما همین امر ساده موجب شده که برخی مواقع این ار رعایت نشود؛ در ادامه راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر به بررسی تاثیر این مشکل خواهیم پرداخت:

 • اگر غذای درون ظرف به طور کامل پخش نشده باشد و به طوری غذا در گوشه ای از یک ظرف جمع شده باشد به قطع خشکی در غذا مختمل خواهید بود.
 • به شما توصیه می کنیم غذای خود را در همه جای ظرف پراکنده کنید و اگر غذای شما آب یا خورشتی داشت آن را در همه جای ظرف با برنج خود مخلوط کنید.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از ماکروفر های اسنوا و بروز خرابی در این دستگاه می توانید اقدام به استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر اسنوا در تهران کنید.

اهمیت وجود رطوبت در غذا برای خشک نشدن غذا در مایکروفر

مکانیزم کار ماکروفر به طوری است که اشعه با برخورد به غذا و مایعات ایجاد حرارت می کند، در صورتی که غذای شما هیچگونه رطوبتی به خودی خود نداشته باشد و آن را درون ماکروفر قرار دهید به قطع بیش از پیش با خشکی غذا مواجه خواهید شد، به شما توصیه می کنیم تا اضافه کردن مقداری اب به غذا های خشک را به عنوان راهکار خشک نشدن غذا در ماکروفر در نظر داشته باشید.

نکاتی که برای خشک نشدن غذا در ماکروفر باید به آن توجه کرد

تا به اینجا تمامی راهکار های جلوگیری از خشک شدن غذا در ماکروفر را به شما عزیزان گوشزد کردیم، توجه کنید که با رعایت موارد بالا با این مشکل مواجه نخواهید شد، اگر کمبود وقت این اجازه را به شما نمی دهد تا به طور کامل اقدام به مطالعه این مقاله کنید نگران نباشید، در ادامه اشاره ای گذرا به تمامی موارد خواهیم داشت:

 • از برنامه ای درست (ترجیحا کانوکشن یا کمبی) برای گرم کردن غذای خود استفاده کنید.
 • توجه کنید که ماکروفر هایی که قابلیت کانوکشن ندارند قابلین پخت کیک را هم ندارند، چرا که موجب خشک شدن بیش از حد و سوختگی کیک شما می شوند.
 • از قرار دادن ظروف نامناسب از جمله فلزی در ماکروفر خود اجتناب کنید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *