خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / کسب و کار اینترنتی / 7 روش ساده کسب درآمد از یوتیوب

7 روش ساده کسب درآمد از یوتیوب

کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب همواره یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم های آموزشی و سرگرمی و دانستنی بوده که در آن هزاران نفر مشغول کسب درآمد و میلیون ها نفر مشغول تماشا کردن محتوای های منتشر شده این افراد هستند. همیشه برای خیلی از ما ها سوال بوده که روش کسب درآمد از یوتیوب چگونه است و آیا ارزشش را دارد؟ جواب این سوال را در ادامه مطلب خواهید فهمید پس با ما همراه باشید.

یوتیوب

یوتیوب یک پلتفرم است که در آن افرادی ویدیو هایی با محتوای متفاوت منتشر می کنند در یوتیوب هر نوع محتوای آموزشی، ورزشی، دانستنی، گیمینگ، سیاسی و موادر دیگر به اشتراک گذاشته می شود و به نوعی شما هرچیزی را در آن می توانید پیدا کنید و ببینید. یوتیوب منبعی غنی به شمار می رود زیرا هر نوع موضعی که شما بخواهید را میتوانید به سادگی جستجو کرده و آن را ببینید. در یوتیوب محتوای های زیادی به تمامی زبان ها دنیا وجود دارد هرچند که اکثر محتوا های یوتیوب با زبان انگلیسی منتشر می شود ولی یوتیوبتر های ایرانی نیز در این پلتفرم حضور دارند و محتوا هایی با زبان فارسی برا ایرانیان منتشر می کنند. امروزه یوتیوب به حدی در ایران رواج پیدا کرده که شما هرچیزی را که بخواهید می توانید به صورت فارسی جستجو کرده و به تماشای محتوای مورد نظر خود بنشینید.

محتوای رایگان

استفاده از یوتیوب کاملا رایگان است یعنی شما تمام ویدیو های آموزشی موجود در یوتیوب را می توانید به صورت رایگان تماشا کرده بدون اینکه نیاز باشد تعرفه ای پرداخت کنید که همین دلیل اصلی محبوبیت یوتیوب است زیرا آموزش ها و محتوای های بسیار آموزنده ای را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. تنها هزینه شما برای استفاده از یوتیوب فقط هزینه اینترنت است زیرا ویدیو های یوتیوب را باید به صورت انلاین تماشا کنید و به بسته هایی با حجم مناسب نیاز دارید.

چنل خودتان را بسازید

خب به موضوع اصلی این مقاله رسیدیم که قرار است در آن یاد بگیرید چگونه می توانید از یوتیوب به درآمد برسید. برای به درآمد رسیدن از یوتیوب شما نیاز دارید 1000 دنبال کننده داشته باشید و 400 ساعت ویدیو اپلود کرده باشید. 400 ساعت ویدیو و 1000 دنبال کننده شما باید در مدت زمان 12 ماه بدست آیند تا یوتیوب چنل شما را تایید کند تا بتوانید از آن کسب درآمد کنید. برای کسب درآمد از یوتیوب چنل شما باید متصل به یک حساب Google AdSense باشد. متاسفانه در ایران شما نمیتوانید یک حساب Google AdSense بسازید زیرا برای ساخت این حساب شما باید نشانی محل سکونت خود را معرفی کنید تا برای شما یک نامه تایید ارسال شود که ایران در لیست کشور های مورد پوشش نیست و به نوعی تحریم شده است.پس شما باید از یک شخص در خارج کشور درخواست کنید تا برای شما یک حساب با نشانی محل سکونت خود بسازد تا از طرف یوتیوب تایید شوید و بتوانید از چنل خود به درآمد برسید. مواضب باشید که حتما از شخص مورد اعتمادی این درخواست را کنید تا اطمینان داشته باشید اگر به درآمدی از یوتیوب رسیدید پول دریافت شده را برای شما ارسال کند. برای کسب درامد از یوتیوب نیاز است شما در بین ویدیو های خود تبلیغات یوتیوب را قرار دهید. هرچه تعداد تبلیغ در یک ویدیو بیشتر باشد مبلغ دریافتی به ازای هر بار دیده شدن ویدیو نیز بیشتر است. برای هر 1000 ویو ویدیوی شما با یک تبلیغ یوتیوب حساب شما را 2 دلار شارژ می کند. شاید این مبلغ ناچیز به نظر برسد ولی هدف شما 1000 ویو یا 2000 ویو نیست بلکه روی ویو های 100 هزار به بالا تمرکز کنید و وقت بگذراید و تلاش کنید آنوقت می بینید که با هر ویدیو شما با دو تبلیغ حدود 500 دلار درامد خواهید داشت تنها با 100 هزار بازدید خوردن آن هم برای یک ویدیو فقط پس نباید دست از تلاش بردارید و نا امید نشوید بلکه هدف خود را مشخص و محتوا های خود را بهتر و منحصر به فرد تر کنید تا در یوتیوب به درامد بالا برسید. مهم ترین موضوع برای ساخت یک چنل یوتیوب مشخص کردن موضوع فعالیت شما است. در یوتیوب بسیار مهم است که شما فقط در یک موضوع اصلی تمرکز کنید و محتوا هایی مرتبط با حوزه فعالیت خود منتشر کنید. پس ابتدا موضوع خود را مشخص کنید و به این نکته توجه کنید که محتوایی که قرار است منتشر کنید باید متناسب با سلیقه شما باشد  در آن مهارت یا استعداد داشته باشید تا محتوایی دلچسب تر و جذاب تر منتشر کنید. موضوعات مختلفی هستند که شما  می توانید از طریق منتشر کردن این نوع ویدیو ها به درآمد برسید که درادامه به روش کسب درآمد نیز می پردازیم ولی در حال حاضر شما باید بدانید در چه موضعی باید ویدیو منتشر کنید تا به بحث درآمد برسید.

گیمینگ

محتوای گیمینگ در یوتیوب جزو پرطرفدار ترین ها است و اگر شما محتوای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن داشته باشید مطمعن باشید که به نتیجه می رسید. شما ابتدا باید روی یک بازی که در آن بسیار خوب هستید و می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید تمرکز کنید و ویدیو های گیمینگ خود را راجع به آن بازی منتشر کنید این ویدیو ها می تواند هم فان باشند هم بصورت آموزشی باشند یعنی شما یک سری نکات و موضوعات مهم بازی خود را به مخاطبان آموزش دهید ولی اگر مقداری هزینه کنید و یک کامپیوتر خوب مناسب استریم همراه با یک سری تجهیزات برای استریم انلاین تهیه کنید و به صورت لایو بازی خود را به نمایش بگذارید خیلی بیشتر و راحت تر در یوتیوب پیشرفت می کنید و به درآمد بالا نیز می رسید ولی نکته مهم تر این است که خود را به عنوان یک استریمر و یوتیوبر معرفی می کنید و همگان شما و بازی شما را می شناسند و میبینند. استریم کردن انلاین فواید دیگر نیز دارد یکی از این فواید دونیت است. تمامی استریمر های بازی درسراسر دنیا یک درگاه بانکی برای دونیت و کمک مالی دارند تا طرفدار ها و کسانی که بازی شما رو میبینند و به تماشای لایو شما می پردازند اگر خواستند می توانند جهت ارتقا و افزایش کیفیت استریم چنل شما، شما را دونیت کنند و مبلغی دلخواه هرچقدر هم کم که باشد را برای شما واریز کنند که یک فرهنگ بسیار خوب و پسندیده است که امروزه در ایران نیز جا افتاده است. گیمینگ یکی از شاخه های یوتیوب است که به شما معرفی کردیم و یکی از راه های خوب به درامد رسیدن از یوتیوب است به شرطی که شما یک گیمر باشید و به بازی ها علاقه داشته باشید.

چنل آموزشی

یوتیوب منبعی برای آموزش رایگان است شما راجع به هرچیزی سوال داشته باشید با جسجتو کردن آن می توانید مطالب جالبی را برای سوال خود بخوانید پس این فرصت مناسبی است که شما در چنل یوتیوب خود آموزش هایی در موضعاتی که راجع به آنها اطلاعات مفید و کاربردی برای مخاطب دارید به اشتراک بگذراید. یا نکته های ریزی راجع به یک موضوع کاربردی مثل درس خواندن یا یک حرفه می تواند بسیار کار ساز باشد و برای شما بازدید جمع آوری کند.

چنل یوتیوب شخصی

این نوع چنل  روی یک موضوع محوریت ندارد و محتوای منتشر شده در این نوع چنل روی یک موضوع ثابت نیست  بلکه روی زندگی شخص محوریت دارد. شما برای ساخت چنین چنلی حتما نیاز به چهره خود در ویدیو دارید زیرا افرادی که چنل هایشان راجع به خودشان است از کار های روزانه و تفریحات و سرگرمی و اتفاقات جالب زندگی خود فیلم گرفته و در چنل خود منتشر می کنند. اگر محتوای شما جالب باشد و ویدیو هایتان یک نوع آموزش و سرگرمی با هم باشد و به مخاطب نکته ای یا مطلبی را اموزش بدهد مطمعنن مخاطب های بیشتری میگیرید و بازدید های شما روز به روز بیشتر می شوند ومعروف تر می شوید.

خودتان باشید ایده خلق کنید

بدترین کار ممکن که برای شروع یوتیوب می توانید انجام دهید این است که از روی یک چنل دیگر کپی برداری کنید و از ایده های آنها بدون تغییر استفاده کنید این نوع راه و روش اصلا مورد حمایت مخاطب قرار نمی گیرد زیرا قبل شما یک نفر دیگر ایده ها را انجام داده و مخاطب هم دارد پس دلیلی وجود ندارد که شما نیز مخاطب بگیرید پس بهتر است با ایده های خودتان چنل خود را رو به جلو ببرید. مسیر سخت است ولی با تلاش و امید هیچ تلاش درستی بی نتیجه نمی ماند.

مخاطب را خسته نکنید

کاور هر ویدیویی مهم ترین بخش ویدیو است سعی کنید در کاور خود مطالب مهم خود را به صورت یک سر تیتر یا یک عکس به نمایش بکشید ولی هرگز در کاور ویدیو دروغ ننویسید یا عکسی دروغین نگذارید زیرا اگر مخاطب به بهانه آن مطلب یا عکس ویدیو شما را ببیند ولی آن مطلب را نبیند مطعنن دیگر به شما اعتماد نکرده و ویدیو های شما را نمی بیند پس بهتر است به هیچ عنوان مطلبی دروغ  در چنل خود منتشر نکنید و نکته دوم اینکه تبلیغات به اندازه بگذارید روی ویدیو های بلند می توانید تا 2 الی 3 تبلیغ قرار دهید ولی برای یک ویدیو زیر ده دقیقه 1 تبلیغ کافی است و مخاطب خود را خسته و اذیت نکنید. با رعایت نکات بالا و مسیر درست و تلاش بالا مطمعنن یکی از یوتیوبر های ایرانی آینده می شوید.

منبع: نتیکو

درباره ی سعید آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *