خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / کسب و کار اینترنتی / 6 روش کسب درآمد از آپارات (100% تضمینی)

6 روش کسب درآمد از آپارات (100% تضمینی)

کسب درآمد از آپارات

اپارات یک پلتفرم نشر دهنده ویدئو است که نسخه ایرانی شده ی یوتیوب می باشد و عملکرد نسبتا مشابه ای دارند. در اپارات نیز همانند یوتیوب شما می توانید کسب درآمد کنید ولی با یوتیوب مقداری تفاوت دارد پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا روش های کسب درآمد از آپارات را به شما آموزش دهیم.

آپارات

همانطور که در مقدمه گفتیم اپارات یک نسخه ایرانی شده یوتیوب با همان سبک برنامه ای ولی با چند مورد تفاوت است. این تفاوت ها بعضا خوب  بعضا منفی هستن ولی مزیت مهم اپارات آزاد بودنش در ایران است که در این مورد کار را برای کاربران ایرانی بسیار ساده می کند. همانطور که می دانید یوتیوب در ایران فیلتر است و چون یک اپلیکیشن ساخت خارج می باشد ممکن است هر ویدیویی که شما به دنبال آن هستید و مربوط به ایران می باشد در آن یافت نشود پس آپارات گزینه مناسبی برای وقت گذاشتن و حتی کسب درآمد است. در اپارات نیز همانند یوتیوب شما محتوا  های زیادی در زمینه های مختلف از جمله آموزشی ، بازی های الکترونیک، حواشی ، حادثه ها و مطالب دیگر که نیاز به گفتن نیست. پس برای افرادی که نمی توانند محتوای مورد نظر خود را به زبان انگلیسی مشاهده کنند و به دنبال دردسر های یوتیوب نیستند آپارات گزینه مناسبی برای آنها است. از آپارات نیز همانند یوتیوب شما می توانید کسب درآمد داشته باشید که در ادامه ی مطلب روش ها و راه های کسب درآمد از اپارات را به شما آموزش می دهیم.

باز نشر دهنده یا تولید کننده ی محتوا

برای شروع تولید محتوا و انتشار محتوا در آپارات ابتدا باید انتخاب کنید که قرار است تولید کننده محتوا باشید ینی محتوایی را بدست خود بسازید و آن را منتشر کنید و کپی از تولید کننده دیگر نباشد یا اینکه بازنشر دهنده باشید یعنی ویدئو های دیگران را بازنشر کنید وحقوق کپی رایت را رعایت کنید. از هر دو روش می توان به درآمد رسید. بستگی به خودتان دارد که توانایی و وقت تولید محتوا دارید یا محتوا های دیگران را نشر دهید. در ادامه مطلب شما را با هر دوی این انتخاب ها آشنا می کنیم.

تولید کننده محتوا

تولید کننده محتوا در آپارات به مراتب بهتر و با ارزش تر از باز نشر دهنده محتوا است روال کار تولید محتوای آپارات به این صورت است که شما در زمینه های طنز، آموزش یک حرفه، آموزش درسی، گیمینگ و موارد دیگر یک محتوا به دست خودتان بدون کپی کردن از شخص یا جای دیگر می سازید و آن را در صفحه خود در آپارات منتشر می کنید. در اپارات نیاز نیست حتما در یک حوزه فعالیت کنید و می توانید در چندین زمینه به طور همزمان ویدئو منتشر کنید و از مزایای بازدید استفاده ببرید که در یوتیوب به این گونه نبود و بهتر بود که در یک موضوع شروع به نشر محتوا می کردید ولی در آپارات دست شما باز است و به راحتی می توانید در هر موضوعی ویدیو منتشر کنید ولی یک سری نکات وجود دارد که باید رعایت کنید. برای کسب درآمد از آپارات با روش تولید محتوا شما باید خیلی روی محتوای خود سختگیر باشید. اصلا نباید ازدیگران کپی کنید زیرا ویدئو های شما برای ارزیابی و ورود شما به سیستم کسب درآمد آپارات بررسی می شوند و اگر موردی دیده شود که معلوم شود ویدئو های شما جزو تولید محتوا به حساب نمی آید و باز نشر یا شبیه دیگری است درخواست شما قبول نمی شود و نمی توانید ازآپارات درآمد داشته باشید.

کسب درآمد از اپارات با تولید محتوا

کسب درآمد از طریق تولید محتوا بسیار ساده تر از باز نشر محتوا است برای اینکه وارد چرخه ای کسب درآمد از آپارات شوید ابتدا باید به قسمت درآمد زایی از آپارات بروید و مراحل را طی کنید  ولی قبل از انجام این کار صفحه آپارات شما باید به یک سری ویژگی داشته باشد. اولین مورد داشتن 200 عدد مخاطب که شما را دنبال کرده باشند است این مخاطبین باید فعال باشند و حداقل چند وقت یک بار ویدیو های شما را ببینند. دومین گزینه داشتن 3 هزار تایم تماشا در سه ماه اخیر قبل از ثبن نام برای کسب درآمد است یعنی حداقل3000  ساعت ویدئو های شما را تماشا کرده باشند این مورد می تواند 2 بار دیدن 1500 ساعت محتوای شما باشد یا 1 بار دیدن 3000 ساعت محتوای شما مهم نیست چقدر محتوا دارید مهم این است که 300 ساعت ویدیو های شما دیده شود. مورد اخر نیز حداقل داشتن 10 ویدیو برای تماشا است که این ویدئو ها بررسی می شوند تا تایید شود که کپی نیستند و تولید دست خودتان هستند. مورد بعدی طریقه حساب کردن درآمد شما از تولید محتوا است که به این صورت است به ازای هر 1000 دقیقه تماشای ویدئو های شما به شما مبلغی بین 200تومان تا 700 تومان تعلق میگیرد که برای مثال اگر 3000 ساعت تایم تماشا داشته باشید مبلغی حدود 90 هزار تومان به شما تعلق می گیرد که شاید مبلغ زیادی نباشد ولی باز هم برای وقت آزاد شما مناسب است و رفته رفته با پیشرفت صفحه شما این مبلغ در ماه به عدد میلیون می رسد. بعد ازاینکه این شرایط را پیدا کردید و تمامی گزینه های بالا را در چنل خود داشتید می توانید به صحه کسب درآمد از آپارات بروید و ثبت نام خود را شروع کنید.

کسب درآمد از طریق بازنشر ویدئو

کسب درآمد از اپارات به روش باز نشر ویدئو نیازبه مدت زمان فعالیت بیشتر دارد زیرا سختگیری های بیشتری روی این قسمت از اپارات وجود دارد. مهم ترین نکته در بازنشر ویدئو حقوق کپی رایت است که حتما از طرف آپارات بررسی می شوند و اگر یکی از ویدئو های شما بدون حقوق کپی رایت باز نشر شده باشد کار شما به مشکل می خورد واحتمالا با شکایت طرف مقابل رو به رو می شوید. برای باز نشر ویدیو و کسب درآمد از آن شما باید 2000 هزار دنبال کننده داشته باشید که در سایت آپارات فعالیت داشته باشند و غیر فعال نباشند و هر چند وقت یکبار ویدئو های شما را ببینند. مورد دوم داشتن 500 هزار ساعت تایم تماشا روی صفحه شما است که عدد بسیار زیادی است اگر به یاد داشته باشید در تولید محتوا این عدد 3000 ساعت بود ولی در بازنشر محتوا این عدد به 500 هزار افزایش یافته که باید برای آن تلاش کنید. مورد سوم این است که بیش از 8 میلیون بازدید کلی روی ویدئو ها و صفحه خود داشته باشید که باز هم عدد زیادی است که در تولید محتوا اصلا نیازی به بازدید کل نبود ولی در بازنشر محتوا شما به 8 میلیون بازدید کل نیاز دارید. و مورد اخر داشتن بیش از 20 هزار دقیقه ویدئو در صفحه خود است که همگی باید دارای کپی رایت و حق نشر از جانب تولید کننده محتوای این ویدئو ها باشند. شما به ازای هر 1000دقیقه نمایش ویدئوی باز نشر شده 60 تومان دریافت می کنید که مبلغی به مراتب کمتر از تولید محتوا است.

تبلیغات و پرداخت پول

آپارات به صورت خودکار روی ویدئو های شما تبلیغاتی قرار می دهد که نرخ محاسبه مبلغ آن به صورت 50 50 است اگر تبلیغات روی صفحه شما جواب بدهند و مشترکین شما تبلیغات را ببینند و صفحه شما نیز در قسمت کسب درآمد از آپارات ثبت شده باشد در این صورت شما شامل پرداخت از سوی آپارات برای تبلیغات می شوید و نصف مبلغ به دست آمده از تبلیغاتی که روی ویدئو های شما بوده را به حساب شما واریز می کند. برای پرداخت پول از طرف آپارات شما حداقل باید در طول یک ماه 150 هزار تومان درآمد داشته باشید تا مبلغ به حسابتان واریز شود اگر مبلغ بدست آمده شما در ماه کمتر از150 هزار تومان باشد با مبالغ بعدی جمع می شود تا بالاخره به 150 هزار تومان برسد وآپارات به تواند حساب شما شارژ کند.

استریم و دونیت

از انجایی که آپارات فیلتر نیست و تماشای ویدئو در آن بسیار راحت است، بسیاری از استریمر های بازی در آپارات به استریم کردن بازی خود می پردازند زیرا هم سرعت اینترنت بالا تر است هم بدون هزینه اصافی برای فیلتر شکن مخاطب می تواند استریم را مشاهده کند. اگر شما تجهیزات کافی مانند یک کامپیوتر قوی برای استریم آنلاین و وب کم و تجهیزات مورد نیاز برای استریم را دارید می توانید از همین امروز شروع به استریم کردن در آپارات کنید بعد از گذشت مدت زمانی مطمعن باشید که شما نیز مخاطب جذب کرده و می توانید به سمت کسب درآمد از آن نیز بروید. کسب درآمد از طریق استریم به این صورت است وقتی که مخاطبین شما زیاد شدند و بیننده هایی در حد 100 نفر در استریم آنلاین خود داشتید می توانید یک لینک پرداخت انلاین برای دونیت روی استریم خود قرار دهید تا هر کس که توانایی مالی خوبی داشت و راضی به دونیت کردن بود بتواند با پرداخت مبلغی به شما کمک کند تا در آینده بتوانید در کار خود پیشرفت کنید.

سخن آخر

تمامی کسب و کار های اینترنتی نیازمند زمان زیاد برای رسیدن به درآمد هستند و شما باید صبور باشید و به تلاش و تولید محتوای مفید و اثر گذار ادامه دهید و مطمعن باشید که به درآمد خوبی هم در آینده می رسید.

درباره ی سعید آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *