خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / افزایش درآمد با 8 راهکار 100% تضمینی

افزایش درآمد با 8 راهکار 100% تضمینی

افزایش درآمد

افزایش درآمد آرزوی هرکسی است که دوست دارد در آینده شغلی اش شخص موفقی باشد. در این مطلب 8 راهکار که به افزایش بهره وری شغلی شما کمک می کند را معرفی کرده ایم.

مقدمه مطلب افزایش درآمد

پول

جمله معروف و کلیشه ای که هروقت صحبت پول و ثروت می شود از افراد مختلفی می شنوید: پول خوشبختی نمی آورد! درست است؛ پول خوشبختی نمی آورد اما بی پولی باعث بدبختی انسان است. پس نباید با این طرز فکر که پول همه چیز نیست پیش بروید چرا که در دنیای امروز، پول و درآمد حرف اول را می زند. اگر از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار داشته باشید بسیاری از افراد به شما احترام خواهند گذاشت و جایگاه خوبی در جامعه نصیب شما خواهد شد اما اگر با سردادن شعارهای مختلف پول را بی ارزش بشمارید به سرنوشت افرادی دچار می شوید که تنبلی و نداشتن شوق و انگیزه شان را با سپر شعار پوشانده اند.

در دنیا هزاران هزار انسان ثروتمند وجود دارد که عده ای از آن ها به وسیله پول به فساد کشیده شده و عده ای توانسته اند بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل و فصل کنند؛ پس نمی توان گفت پول بد است.

افراد ثروتمند چند دسته اند؟

برای اینکه پول بدست آورید باید کار کنید. افرادی ثروتمند معمولا دو دسته اند: دسته اول کسانی هستند که بدون اینکه تلاش کنند و عرق بریزند، پول های هنگفتی مثل ارثیه را دریافت و زندگی خوبی برای خود و خانواده شان فراهم کرده اند. در مقابل این افراد دسته دومی وجود دارد که در آن افراد با سختی و تلاش های بی وقفه به ثروت رسیده اند. پولی که از راه دوم بدست آمده باشد بسیار شیرین تر و بهتر از پولی است که بدون هیچ تلاش خاصی نصیب افراد می شود. 99 درصد افراد جامعه جزو دسته دوم هستند و اگر می خواهند موفق شده و درآمد خوبی داشته باشند باید به سختی تلاش کرده و زندگی کاری ایده آلی داشته باشند.

ما در این مطلب از نتیکو، سعی کرده ایم راهکارهایی که با رعایت آن ها به درآمد و زندگی کاری خوبی می رسید را معرفی کرده و آن ها را توضیح دهیم. اگر شما هم در جستجوی ثروت و شغل ایده آل هستید، تا پایان این مطلب همراه نتیکو بمانید.

راهکارهای طلایی در زندگی شغلی

افزایش درآمد

همان طور که گفتیم اغلب افراد جامعه برای رسیدن به ثروت باید زندگی شغلی خوبی داشته باشند. ما در این قسمت نکاتی را گوشزد کرده ایم که به کمک آن ها می توانید شغل و درآمدتان را بیش از پیش بهبود ببخشید.

1- پول را اولویت کارهایتان قرار دهید

در طول روز، ممکن است ده ها کار مختلف را انجام دهید. بخشی از این کارها امور شخصی هستند. فعالیت هایی همچون مسواک زدن، غذاخوردن، حمام کردن و غیره در این زمره قرار می گیرند. بخش دیگری از کارهایمان در طول روز، کارهایی هستند که در رابطه با دیگران انجام می دهیم. بیرون رفتن با دوستان، صحبت کردن با تلفن و فعالیت در شبکه های اجتماعی جزو این دسته از کارها هستند. فعالیت های شغلی و هر فعالیت دیگری که اثری از درآمد و پول در آن ها وجود دارد نیز جزو فعالیت های دسته سوم یعنی فعالیت های درآمدزا هستند. افرادی که قصد دارند راه موفقیت را سریع تر طی کرده و به درآمدهای بالا برسند بایستی پول و شغلشان را به همه چیز ترجیح دهند.

ممکن است در طول انجام شغل روزانه تان، دوستتان با شما تماس گرفته و از شما بخواهد با او بیرون بروید؛ دو حالت وجود دارد: یا درخواست او را قبول کرده و با او به تفریح می پردازید و یا با درخواست وی مخالفت کرده و به وی می گویید که پس از اتمام کار با وی ملاقات خواهید کرد. اگر می خواهید پول به سمت شما بیاید، شما نیز باید لذت پول درآوردن را به تمام لذت ها ترجیح دهید پس کار درست آن است که تمام تمرکزتان را روی کارتان گذاشته و زمان دیگری با وی ملاقات کنید. فعالیت هایی که برای شما درآمدزاست درصد کمی از فعالیت های روزانه شما را تشکیل می دهد.

قانون 80 – 20

بر همین اساس قانونی وجود دارد که 80 – 20 نام دارد. طبق این قانون 20 درصد از فعالیت های روزانه شما 80 درصد دیگر را پشتیبانی می کند. به بیان دیگر، 20 درصد از فعالیت های شما 80 درصد درآمد و گذران زندگی تان را شامل می شود و شما باید این 20 درصد را به 80 درصد دیگر ترجیح دهید.

2- وقت شناسی برای افزایش درآمد

چیزی گران بها تر از وقت سراغ دارید؟ ارزش وقت را دست کم نگیرید و برای تمام فعالیت های روزانه تان -چه درآمدزا باشد چه نه- برنامه مدون و منظمی داشته باشید. شما می توانید هرمقدار پول که از دست داده اید به حسابتان برگردانید اما نمی توانید وقتی را که تلف کرده اید دوباره بازگردانید. به همین دلیل، تایم خواب خود را تنظیم کرده تا صبح زود از خواب بیدار شده و به انجام کارهای روزانه تان بپردازید. وقتی برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید چند گام از سایرین جلوتر هستید و کارهای بیشتری در طول شبانه‌روز انجام خواهید داد. افراد موفق که امروزه الگویی برای سایرین هستند، برای تمام فعالیت هایشان برنامه ریزی داشته و حتی ثانیه ای را تلف نکرده اند.

یک موضوع دیگر در مبحث وقت شناسی وجود دارد و آن هم این است که بسیاری از افراد وقتی صحبت از انجام کاری جدید می شود می گویند از فردا یا از فلان روز شروع می کنم. جالب است بدانید تحقیقات نشان داده افرادی که در هنگام مواجه با کاری اینگونه می گویند، به احتمال خیلی زیاد هیچوقت سراغ آن کار نخواهند رفت. به همین دلیل بهتر است در تمام کارها وقت شناس باشید و هیچ کاری را به فردا حواله ندهید.

3- درآمد بیشتر، خواب کمتر

این تصور که خواب دشمن پول درآوردن و موفقیت است تصوری غلط و اشتباه است اما این تصور که خواب و موفقیت می توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند نیز تصوری نادرست است. به طور معمول انسان به هفت تا هشت ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد که این تایم می تواند کمتر شود. شما می توانید به راحتی زمان خوابتان در شبانه روز را به 5 الی 6 ساعت برسانید بدون این ‌که آسیبی به شما برسد.

از زمان های مرده در طول روز استفاده کرده و در آن ها چرت های کوتاه بزنید تا آخر شب احساس خستگی کمتری کنید. قاعدتا هرچقدر فعالیت های درآمدزای شما بیشتر باشد پول بیشتری نصیب شما خواهد شد؛ پس سعی کنید استراحت و خوابتان را در طول شبانه روز کنترل کرده و به کمترین حد خود برسانید.

4- مهارت هایتان را به مدیر یا کارفرما نشان دهید

در بسیاری از مواقع افراد در یک سمت مشغول به کار می شوند در حالی که توانایی هایی فراتر از آن را در خود می بینند. یکی از کارهایی که در راستای افزایش درآمد بیشتر می بایست انجام دهید، این است که از مدیر یا کارفرمایتان مسئولیت بیشتری درخواست کنید تا کار بیشتری را به شما واگذار کند. این امر بدین معنی نیست که کار فعلی خود را رها کرده و به سمت های بالاتر و بیشتر فکر کنید؛ بلکه بدین معناست تمام مهارت و توانایی هایتان را در سمت فعلی نشان داده و کاری بدون نقص و به بهترین شکل به مدیر و کارفرما تحویل دهید تا او نیز از اینکه مسئولیت بیشتری به شما واگذار کند اطمینان خاطر داشته باشد.

برای مثال شخصی را تصور کنید که پروژه های کوچک را از یک کارفرمای اصلی دریافت می کند اما می داند که توانایی انجام پروژه های بزرگ تر با تعداد بیشتر نیز دارد. اینکه او مدام از رئیس خود بخواهد شغل او را ارتقا ببخشد می تواند اثر منفی روی وی بگذارد و اصلا پیشنهاد نمی شود چنین کاری را انجام دهید. بلکه بهترین کار، این است که پروژه های کوچک را به نحو احسن و حتی با موارد افزون بر خواسته های کارفرما تحویل وی دهید تا نظر وی را برای سپردن پروژه های بزرگ تر و بیشتر جلب نمایید.

در آخر این نکته را فراموش نکنید تمام مدیران و مسئولان بالارده، روزی کارمند و فرد ساده ای در کسب و کار بوده اند و این تلاش و خلاقیت آن ها بود که باعث شد به درجات عالی برسند.

5- روی میزان دستمزدتان مذاکره کنید

چگونه درآمدمان را افزایش دهیم؟

مستقیم ترین راهی که می توان به کمک آن درآمد بیشتری کسب کرد، این است که از رئیس خود بخواهید مبلغ بیشتری به عنوان دستمزد به شما پرداخت کند. این موضوع در تمام کسب و کارهایی که تحت عنوان رئیس – کارمندی انجام فعالیت می کند امکان پذیر بوده و فرقی نمی کند در اداره پلیس مشغول به کار هستید یا در یک فروشگاه لباس! به یاد داشته باشید اگر بدون هیچ پیش زمینه ای مستقیما به رئیس تان این موضوع رو بگویید، به احتمال 90% با واکنش خوبی روبرو نخواهید شد. به همین دلیل قبل از این که این درخواست را مطرح کنید مطمئن شوید دلایل شما برای افزایش حقوق منطقی باشد.

برای مثال می توانید نزد رئیس تان رفته و به وی بگویید که در چند پروژه قبلی، فراتر از حیطه وظایفتان کار کرده و توانسته اید نظر صاحبان پروژه را جلب نمایید. در این هنگام یا با جواب مثبت روبرو می شوید که عالی است! یا با جواب منفی روبرو می شوید که خیلی هم بد نیست؛ چراکه طبق رفتار حرفه ای می بایست تلاش خود را دوچندان کرده و بدون احساس ناامیدی، وظایفتان خود را به شکل احسن انجام دهید.

6- کسب درآمد به صورت دورکاری برای افزایش درآمد

شاید تاکنون به این موضوع فکر نکرده اید که به صورت دورکاری هم می توانید پول خوبی بدست آورید. یکی از شیوه های مدرن کسب درآمد در دنیای امروز، دورکاری است. دورکاری بدین معنی است که بدون مراجعه به دفترکار یا اداره و فروشگاه خاصی، در خانه مشغول به انجام وظایف شغلی تان شوید. عناوین شغلی بسیار زیادی وجود دارد که به صورت دورکاری قابل انجام است و اگر به این شکل کار علاقه مند هستید می توانید با چند جست و جوی ساده در اینترنت با این عناوین شغلی و میزان درآمد آن ها آشنا شوید.

7- شغل دوم برای خود دست و پا کنید

روش های افزایش درآمد

ممکن است داشتن یک شغل برای افزایش درآمد ، نیازهای مالی شما را برطرف نکند پس بهتر است هرچه سریع تر به دنبال شغل دومی باشید تا منبع درآمد دومی را برای شما ایجاد نماید. بسیاری از افراد موفق علاوه بر شغل اصلی دارای شغل دوم و حتی سوم و چهارم هستند! قرار نیست شغل دوم شما به اندازه شغل اصلی تان وقت و انرژی شما را تلف کند؛ همین که یک منبع درآمد دومی وجود داشته باشد تا بخشی از هزینه هایتان را جبران کند کافی است. عناوین شغلی که در دورکاری مطرح می شوند، بهترین گزینه ها برای شغل دوم افراد هستند.

8- برای افزایش درآمد با افراد موفق و سرمایه دار معاشرت کنید

یک نقل قول معروف وجود دارد که می گوید میزان درآمد شما، میانگین 5 نفر از افراد دور و بر شماست که نزدیک ترین ارتباط را با شما دارند. برای اینکه شخصی پیشرفت کرده و از جهات مختلف پیشرفت کند، باید در انتخاب کسانی که با آن ها معاشرت می کند دقت نماید. سعی کنید تا حد امکان افرادی را نزدیک خود نگه دارید که از نظر شغلی مرتبه خوبی داشته و می توانند با دادن مشورت و کمک کردن سرعت پیشرفت شما را افزایش دهند. رفت و آمد با اینگونه افراد فرصت های بیشتری را پیش روی شما خواهد گذاشت و درهای جدیدی را برای شما باز خواهد کرد. بنابرین حتما این مورد را برای افزایش درآمد جدی بگیرید.

و در آخر، دیدگاهتان را نسبت به مسائل تغییر دهید

دیدگاهتان را نسبت به مسائل تغییر دهید

اگر در جامعه امروز ایران زندگی کرده و با افرادی که مشاغل مختلفی دارند صحبت کرده باشید، همگی از وضعیت بد اقتصادی و نبود فرصت برای پیشرفت گله مندند. ما اصلا قصد نداریم بگوییم که مشکلات وجود ندارد یا وضعیت خیلی ایده آل است، اما افراد زیادی وجود دارند که در وضعیت های بدتر از این، به قول معروف گلیم خود را از آب درآورده اند. اگر می خواهید پیشرفت کنید و بجای اینکه جامعه شما را در سیلاب خود فرو ببرد خودتان رهبر خودتان باشید، باید طرز فکر و دیدگاهتان را نسبت به مسائل این چنینی تغییبر داده و با امید به آینده قدم بردارید.

سعی کنید در طول زندگی شغلی و شخصی تان هیچوقت دیگران را قضاوت نکرده و راجع به هیچکسی انتقاد بی مورد نکنید. با دنیا مهربان باشید تا دنیا هم روی خوبش را به شما نشان دهد. از اینکه تا پایان این مطلب افزیش درآمد همراه نتیکو بودید از شما سپاسگزاریم. موفق باشید!

👇 این ویدیو را برای افزایش درآمد از دست ندهید 👇

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *