خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش بازاریابی و مبانی آن / چگونه یک تیزر تبلیغاتی خوب بسازیم؟

چگونه یک تیزر تبلیغاتی خوب بسازیم؟

تبلیغات را می توان یک سکوی پرتاب مناسب برای کسب و کارهای مختلف و مارکتینگ دانست. معرفی محصولات خود به مخاطبان جهت فروش بیشتر، نیاز به مهارت های ویژه ای داشته و بایستی به گونه ای باشد که مشتری ناخودآگاه جذب محصول شده بدون آن که متوجه تبلیغی بودن محصول مورد نظر گردد. امروزه شرکت ها، سازمان ها، کارخانه ها و کسب و کارها مختلف به این نتیجه رسیده اند که سرمایه گذاری بر روی تبلیغات می تواند تاثیری فوق العاده بر فروش داشته باشد و به همین دلیل هزینه زیادی را صرف این موضوع می کنند. یکی از این روش ها ساخت تیزر تبلیغاتی است.

تیزر تبلیغاتی یکی از شیوه های موثر در تبلیغات است و در صورتی که خلاقانه باشد می تواند فروش را تا چندین برابر افزایش دهد. اما ساخت تیزر تبلیغاتی نیازمند دانش و اطلاعات بالایی در این کار دارد تا بتواند تاثیر خود را داشته باشد. استودیو کاتشو فعال در زمینه ساخت تیزر تبلیغاتی، موشن گرافیک و تبلیغات در فضای مجازی می تواند در این مسیر به شما کمک نماید.

ساخت تیزر تبلیغاتی - کاتشو

آشنایی با تیزر تبلیغاتی

شاید شما هم واژه تیزر تبلیغاتی را در تلویزیون بارها شنیده باشید و آشنایی مختصری با این واژه داشته باشید. تیزر اصطلاحی است که به معنای نشان ندادن چیزی یا نگفتن حرفی به صورت کامل است و در واقع موجب می شود تا مخاطب کنجکاوتر شده و بیشتر به دنبال مطلب ناقص بیان شده برود. تیزرهای تبلیغاتی نیز به همین شکل هستند و نیازی نیست تا در آنها محصول به صورت واضح و مستقیم معرفی گردد. در تیزرهای تبلیغاتی، یک معرفی به صورت ناقص صورت گرفته و پس از آن هیجان مخاطب برانگیخته می شود و به تبلیغات بعدی را دنبال کرده و به دنبال خرید محصول خواهد رفت.

در واقع ساخت تیزر تبلیغاتی یک حرکت هوشمندانه است که باعث جذب مشتری شده و وی را در انتظار نگه می دارد.

ویژگی های یک تیزر تبلیغاتی مناسب

شرکت ها و برندهای مختلف و معروف دنیا دارای تیم های حرفه ای و اتاق فکر جهت ساخت تیزر تبلیغاتی هستند. از جمله موفق ترین تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده می توان به تیزر مرسدس بنز، تیزر پپسی، مک دونالد و نایک اشاره کرد. اگر نگاهی به این تیزرها بیندازید متوجه خلاقیت و نوآوری منحصر به فرد آنها خواهید شد.

در ساخت تیزر تبلیغاتی باید تلاش کرد تا ویژگی هایی در آن وجود داشته باشد تا بتواند تاثیر خود را بر مخاطب داشته باشد. در زیر به مهم ترین این ویژگی ها اشاره شده است:

  • برای ساخت تیزر تبلیغاتی، توجه به نوع و سن مخاطب اهمیت ویژه ای دارد و یکی از خصوصیات مهمی که یک تیزر باید داشته باشد، در نظر داشتن سن مخاطب است.
  • خلاقیت در ساخت تیزر تبلیغاتی از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و نیاز است تا زمان زیادی برای رسیدن به یک ایده کلی که دارای نوآوری باشد صرف نمود. تکراری بودن ایده در بازار پر از رقابت امروز می تواند ضربه بزرگی به تبلیغات زده و موجب اتلاف هزینه شما گردد.
  • جذابیت ظاهری نیز از دیگر ویژگی هایی است که در هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی باید آن را مد نظر قرار داد. چرا که پیش از هر چیز، این جلوه های ظاهری فیلم است که مخاطب را به مشاهده ادامه تیزر دعوت می کند.
  • در ساخت تیزر تبلیغاتی زمان هم از اهمیت زیادی برخوردار است. تیزرهای تبلیغاتی نباید تایم زیادی را از مخاطب بگیرند و در مدت زمانی کوتاه، پیام را به مخاطبان خود انتقال دهند.

ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که در هنگام ساخت تیزر تبلیغاتی باید به آنها توجه ویژه نمود. شما می توانید برای استفاده از خدمات ساخت تیزر تبلیغاتی به کاتشو مراجعه نمایید.

ساخت تیزر تبلیغاتی - کاتشو

ساخت تیزر تبلیغاتی در انواع مختلف

بسته به این که تبلیغات در چه حوزه ای باشد و مخاطبین آن از چه گروهی باشند می توان از انواع مختلف تیزرهای تبلیغاتی استفاده نمود. تیزرهای تبلیغاتی رئال، تیزرهای تبلیغاتی انیمیشن، تیزرهای تبلیغاتی رئال انیمیشن و تیزرهای تبلیغاتی موشن گرافیک انواعی از تیزرها هستند که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی بوده و در موارد مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

تیزر رئال: در تیزرهای رئال، داستان دارای یک سیر طبیعی بوده و شخصیت های آن از کاملا رئال و فضای فیلمبرداری نیز در محیطی طبیعی صورت می گیرد. در واقع می توان گفت تیزرهای تبلیغاتی رئال مانند یک فیلم کوتاه بوده که دارای فیلمنامه ای مشخص، بازیگر یا بازیگران مختلف، لوکیشن و تجهیزات متعدد هستند. بسیاری از تبلیغات مانند تیزر آدیداس که از زیباترین تیزرهای تبلیغاتی در دنیا است، از نوع رئال است. در استودیو کاتشو تجهیزات حرفه ای فیلمبرداری وجود داشته و امکان ساخت تیزر تبلیغاتی رئال با کیفیتی عالی فراهم است.

تیزر انیمیشن: در ساخت تیزر تبلیغاتی انیمیشن، که عموما برای گروه سنی خردسال و تبلیغات محصولات مربوط به این گروه سنی است، استفاده می شود، فضای کارتونی و انیمیشن به کار برده می شود. در واثع انتقال مفاهیم به این گروه سنی با استفاده از انیمیشن راحت تر و موثرتر خواهد بود.  استودیو کاتشو با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری قادر به ساخت این نوع از تیزرها خواهد بود.

تیزر رئال انیمیشن: تلفیق تیزر رئال و تیزر انیمیشن، به ساخت تیزر تبلیغاتی رئال- انیمیشن منجر می شود. در این تیزرها قسمتی از کار مانند لوکیشن، کاملا طبیعی بوده و شخصیت ها به صورت کارتونی هستند.

تیزر موشن گرافیک: جذابیت تصویری در تیزرهای موشن گرافیک نیز بسیار بالاست. در این نوع از تیزرها از موشن گرافیک ها و تصاویر متحرکی استفاده می شود که نظر مخاطب را جلب نموده و تاثیر بسزایی بر ذهن وی می گذارند.

استودیو کاتشو با برخورداری از تجهیزات حرفه ای و کارشناسان خلاق در این زمینه، قادر به ساخت انواع تیزرهای تبلیغاتی برای کمک به کسب و کارهای مختلف است.

ساخت تیزر تبلیغاتی - کاتشو

ساخت تیزر تبلیغاتی چگونه صورت می گیرد؟

ساختن تیزرهای تبلیغاتی کار ساده ای نیست و با وجود زمان کمی که این تیزرها دارند، اما زمان بسیاری زیادی شاید هفته ها و ماه ها برای ساخت آنها صرف شده است. ممکن است برخی افراد بتوانند با استفاده از نرم افزارهای مختلفی که برای این کار وجود دارد تیزرهایی را بسازند اما قطعا در صورتی که بستر مناسب برای این کار فراهم نباشد، کیفیت و کارایی لازم را نخواهد داشت. در نتیجه توصیه می شود تا برای ساخت تیزر تبلیغاتی حتما به متخصصین این امر مراجعه نمایید تا تاثیر شگفت آور تبلیغات را مشاهده کنید. کارشناسان کاتشو می توانند در این مسیر به شما کمک نمایند.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی باید مراحلی را همانند ساخت یک فیلم طی کرد. این مراحل شامل موارد زیر می گردند:

  • تعیین هدف: پیش از هر چیز باید هدف از ساخت تیزر مشخص گردد تا بتوان ادامه مسیر را با توجه به این هدف تعیین شده ادامه داد.
  • سناریو یا فیلم نامه نویسی: پس از مشخص کردن هدف، نیاز است تا سناریویی بر آن اساس در ذهن چیده شده و فیلمنامه آن به صورت دقیق نوشته شود. سناریو باید به گونه ای باشد که با تعریف واژه تیزر همخوانی داشته باشد یعنی این که مخاطب را برای ادامه دادن کنجکاو کرده و وی را نسبت به خرید محصول مشتاق نماید. در نوشتن سناریو باید ویژگی هایی که یک تیزر خوب باید داشته باشد را رعایت نمود.
  • تعیین کردن نوع تیزر انتخابی: پس از سناریو نویسی باید مشخص کرد که با توجه به هدف و گروه سنی مخاطب، کدام نوع از تیزرها تاثیر بیشتری بر وی خواهد داشت.
  • انتخاب بازیگران و لوکیشن: در ادامه در صورتی که تیزر از نوع رئال باشد باید بازیگران آن انتخاب شده و تمرینات لازم را انجام دهند. در صورتی که تصمیم بر ساخت تیزر از نوع انیمیشن یا موشن گرافیک گرفته شود، باید با استفاده از اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف اقدام به ساخت این موارد نمود.
  • فیلمبرداری: فیلمبرداری از بازی بازیگران در لوکیشن مورد نظر باید به صورت حرفه ای انجام شده و صدا گذاری های لازم بر روی شخصیت ها صورت گیرد.
  • ادیت و مونتاژ: در نهایت مانند تمام فیلم های سینمایی، تیزرهای تبلیغاتی باید توسط ادیتور حرفه ای، مونتاژ شده و قسمت های مختلف در کنار یکدیگر قرار شوند.

تمامی این مراحل توسط استودیو کاتشو قابل انجام است و انواع تیزرهای تبلیغاتی برای شرکت ها و برندهای مختلف و همچنین جهت پخش در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام توسط افراد حرفه ای فعال در این استودیو صورت می گیرد.

کاربردهای تیزر تبلیغاتی

از تیزرهای تبلیغاتی در کاربردهای مختلفی استفاده می شود و افراد جهت انجام کارهای مختلف سفارش تیزر را به استودیوهای مختلف می سپارند. از جمله کاربردهایی که برای تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد می توان به ساخت تیزر برای نمایش در نمایشگاه ها، پخش تیزر در رسانه های اجتماعی مختلف مانند شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و تلویزیون، ساخت تیزرهای مناسب سالن های انتظار فرودگاه ها، بیمارستان ها، رستوران ها و غیره، ساخت تیزر برای فیلم های آموزشی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

در صورتی که قصد طراحی حرفه ای تیزر تبلیغاتی برای هر کاربردی را دارید می توانید به وب سایت کاتشو مراجعه کرده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *