خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / اینستاگرام / چگونه در اینستاگرام استوری جذاب بگیریم؟

چگونه در اینستاگرام استوری جذاب بگیریم؟

چگونه در اینستاگرام استوری جذاب بگیریم؟

اینستاگرام امروزه پرطرفدار ترین شبکه اجتماعی در بین ایرانیان است و همیشه برای اکثر افراد حاضر در این برنامه سوال بوده است که چگونه استوری هایی جذاب و همراه با محتوای خوب بگذرایم تا مخاطب را جذب کند. در این مقاله ما به شما چند نکته و روش برای ساختن استوری های جذاب اینستاگرام آموزش می دهیم که برای شما بسیار کاربردی هستند پس در ادامه می مقاله با ما همراه باشید.

محتوای اثر گذار به زبان ساده

مهم ترین نکته در مورد ارائه یک متن به مخاطب ساده بودن نوشته و قابل فهم بودن نوشته است. سعی کنید نوشته ها و محتوا های خود را تا حد ممکن با کلمه های ساده و قابل فهم و با جمله بندی جذاب ولی در عین حال ساده بنویسید تا مخاطب از خواندن خسته نشود و مطلب شما را تا انتها مطالعه کند. از مطالب تکراری یا کلمه های تکراری استفاده نکنید و متن خود را به زبان خود بنویسید تا اثر گذاری بیشتری داشته باشد و مهم ترین نکته برای جذاب کردن متن شما این است که از فونت مناسب با پس زمینه مناسب استفاده کنید. فونت شما باید جذاب ولی خوانا باشد تا چشم از خواندن متن خسته نشود و اثر گذاری بیشتری روز ذهن مخاطب داشته باشد. به این صورت شما یک قدم به منتشر کردن یک استوری جذاب نزدیک می شوید.

نوشته های جذاب

برای اینکه نوشته های شما جذاب باشند علاوه بر انتخاب فونت مناسب شما باید از تزئینات جزئی روی نوشته های خود استفاده کنید. رنگ نوشته شما بسیار مهم است باید از رنگی مناسب استفاده کنید که هم متناسب با پس زمینه شما باشد و هم چشم را از خواندن زده و خسته نکند تا مخاطب به راحتی به خواندن نوشته شما مشغول شود و حتما از سایه زدن نیز در بعضی موارد استفاده کنید شما به راحتی می توانید تکنیک سایه دار کردن متن را در اینستاگرام پیدا کرده و آن را استفاده کنید. سایه دار کردن یک متن همراه با رنگ جذاب و مناسب مخاطب را جذب می کند تا مطلب شما را تا انتها بخواند. علاوه بر سایه و رنگ شما می توانید انیمیشن هایی نیز روی نوشته های خود استفاده کنید. شما می توانید سر تیتر اصلی متن خود را یا یک سری نکات را به صورت انیمیشن در کنار یک نوشته اصلی در یک استوری قرار دهید تا هم استوری جذاب داشته باشید و هم مطالب شما مخاطب را درگیر کند.

محتوای خود را در جای مناسب قرار دهید

مکان نوشته شما تاثیر زیادی در جذابیت استوری شما دارد به طوری که هرچه متن در جای مناسب تر با سایز بهتر باشد مطمعنن مخاطب نوشته شما را بهتر می خواند و استوری شما بازدید بیشتری می گیرد. سایز نوشته شما باید متناسب با پس زمینه و تعداد کلمات نوشته شما دارد و نوشته نباید خیلی ریز و خیلی درشت باشد. بلکه خط ها به اندازه و با سایز مناسب در جای مناسبی قرار گیرند. مکان نوشته شما بستگی به پس زمینه شما دارد و باید آن را در مکانی قرار دهید که هم پس زمینه کاملا توسط مخاطب دیده شود و هم نوشته شما کاملا به چشم آید و خوانده شود. سعی کنید نوشته خود را در گوشه و قسمت های شلوغ پس زمینه نگذارید، نوشته را با گیف ها و دیگر تزئینات موجود در استوری خود قاطی و نزدیک به هم نکنید.

تقسیم بندی کنید

یکی از نکته های کلیدی در استوری گذاشتن تقسیم و تکه تکه کردن نوشته است. در تقسیم نوشته شما تمام مطلب خود را در یک یا دو استوری قرار نمی دهید بلکه آن را به مطالب کوچک تقسیم کرده و در استوری های متوالی قرار می دهید. تقسیم نوشته استوری های شما را بسیار جذاب تر می کند مخصوصا اگر همراه با تقسیم نوشته از پس زمینه هایی مرتبط نیز استفاده کنید. این حرکت شما استوری های شما را به صورت یک داستان در اورده و مخاطب را وادار به خواندن  می کند و مخاطب از خواندن مطالب شما خسته نمی شود. این تکنیک از کاربردی ترین تکنیک های اینستا گرام است زیرا همه ی ما استوری هایی دیده ایم که مطالب زیادی را در یک استوری منتشر کرده اند و بسیار خسته کننده و غیر قابل خواندن هستند. مطمعنن مخاطب نیز مانند ما به این استوری ها واکنش نشان می دهد برایش جذاب نیست پس حتما به یاد داشته باشید که مطالب خود را به صورت تکه تکه در چندین استوری قرار دهید. از فواید دیگر این تکنیک به فعالیت بالای پیج می توان اشاره کرد زیرا شما روزانه چندین استوری که همگی بازدید خوبی دریافت می کنند دارید که امار پیج شما را افزایش داده و به نوعی تبلیغ مناسبی نیز هست.

پس زمینه را جدی بگیرید

هرچقدر مطلب و نوشته شما محتوایی خوب و جذاب داشته باشد اگر پس زمینه مناسبی انتخاب نکنید مطمعنن جذابیت استوری شما از بین می رود. در استوری های متوالی حتما از پس زمینه های مرتبط استفاده کنید ولی نه شبیه هم و کپی از هم بلکه مرتبط به یک دیگر، برای مثال اگر از طبیعت در پس زمینه اول خود استفاده کرده اید در دیگر پس زمینه ها می توانید از میوه ها یا حتی حیوانات و خانه ها استفاده کنید فقط به یاد داشته باشید که میزان نور و شفافیت عکس ها با یک دیگر مساوی باشد و از عکس های شفاف استفاده کنید ولی خیلی پر نور و روشن نیز نه و حتما رنگ نوشته های خود را با پس زمینه هماهنگ کنید تا تصویری چشم نواز تولید کنید که جذابیتی برای خوانده شدن توسط مخاطب داشته باشد.

عکس هایی مرتبط با مطلب به استوری اضاف کنید

علاوه ر پس زمینه و تمامی تزئینات ریز و بزرگی که روی استوری خود قرار داده اید شما می توانید به استوری های خود عکس هایی برای درک بهتر مطلب قرار دهید. کلیپ بورد یکی از اپشن های جالب گوشی های اندرویدی می باشد که در آن شما با اسکرین شات گرفتن از عکس دلخواه خود می توانید ان را در کیبورد خود ذخیره کنید و در استوری خو با مراجعه کردن به این بخش در کیبورد خود عکس مورد نظر خود را به استوری خود اضافه کنید. این روش یکی از جذاب ترین نکته های یک استوری خوب است که در شما چندین عکس را همراه با یک مطلب کوتاه ولی مفید در یک استوری قرار می دهید ومخاطب خود را درگیر محتوای خود در یک استوری می کنید.

از گیف استفاده کنید

مطمعنن همه ی شما با گیف آشنایی دارید ولی شاید نمی دانستید که شما میتوانید گیف هایی چه از خود اینستاگرام چه از گالری خود به استوری خود اضافه کنید. گیف ها اثر بخشی مطلب را چند برابر می کنند و استوری شما را خواندنی و جذاب می کنند. برای استفاده از گیف های خود اینستاگرام کافی است صفحه استیکر ها را بالا کشیده و به قسمت گیف بروید و با سرچ به زبان انگلیسی گیفی مرتبط با محتوای خود به دست آورید. گیف های شما حتما باید مرتبط با خود مطلب شما باشند و بسیار کوتاه باشند. گیف را در جایی قرار دهید که نه خیلی جلوی چشم مخاطب باشد و نه از زاویه دید او خارج باشد و نباید به صورتی باشد که مخاطب را از خواندن نوشته دور کند و توجه او را به گیف جلب کند. شما همچنین می توانید از گیف های خود  استفاده کنید به این معنی که از خود چندین گیف با کیفیت بسازید که در آن حرکاتی جالب در جهت خواندن مطلب انجام می دهید و آنها را در استوری خود اضافه کنید این نوع گیف ها بیشترین اثر بخشی را در اینستاگرام دارند زیرا مخاطب شما را در جلوی خود میبینید و مطلب شما را با توجه به شما بهتر درک می کند و ازصفحه استوری خارج نمی شود.

از موزیک استفاده کنید

در استوری های انگیزشی یا استوری هایی که حاوی متن زیادی نیستند و هدف فقط نشان دادند یک تصویر و کشاندن ذهن مخاطب به یک تصویر است شما می توانید از موزیک هایی با ریتم آرام استفاده کنید. خود اینستاگرام قابلیت اضافه کردن موزیک به استوری  را فراهم کرده که شما با سرچ خواننده مورد نظر می توانید موزیک مناسب استوری خود را در استوری قرار داده و یک موزیک زیبا همراه با متن زیبا را در استوری خود قرار دهید. اگر موزیک مناسب استوری خود را نتوانستید از موزیک های اینستاگرام پیدا کنید کافی است موزیک خود را ضبط کرده و آن را در صفحه اول استوری قرار دهید سپس صفحه را سیاه کرده تا فقط صدای موزیک باقی بماند و سپس از طریق کلیپ بورد عکس پس زمینه خود را به استوری اضافه کنید تا استوری خود را کامل کنید.

از ترفند ها و نکته ها استفاده کنید

شما برای یک استوری جذاب به اکثر ترفند های بالا برای ساختن استوری نیازمندید ولی باید از آنها در جای درست و متناسب با محتوای خود استفاده کنید. ذهن خود را محدود به این ترفند ها نکنید و با استفاده از این ترفند ها به ترفند ها و روش های جدیدی دست پیدا کنید که مختص خودتان باشد تا استوری  های جذاب و منحصر به خود بسازید.

درباره ی سعید آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *