خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / اینستاگرام / نحوه حذف اکانت اینستاگرام با موبایل (اندروید و آیفون)

نحوه حذف اکانت اینستاگرام با موبایل (اندروید و آیفون)

حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام در زمینه سرگرمی کاربران خود پلتفرمی بسیار شناخته شده است. اما گاهی اوقات کاربران به آن معتاد می شوند و تصمیم می گیرند اکانت خود را حذف کنند. پس اگر شما هم تصمیم گرفته اید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید، در ادامه روند حذف اکانت اینستاگرام را آموزش می بینید.

از دیدن تصاویر تعطیلات و رستوران رفتن دوستان خود در اینستاگرام خسته شده اید؟

برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام می توانند همزمان نعمت و هم نفرین باشند. اینستاگرام در زمینه سرگرمی کاربران خود پلتفرمی بسیار شناخته شده است. اما گاهی اوقات کاربران به آن معتاد می شوند و تصمیم می گیرند اکانت خود را حذف کنند. پس اگر شما هم تصمیم گرفته اید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. پس در ادامه، سایت نتیکو روند حذف اکانت اینستاگرام را به شما آموزش می دهد.

اگر با گوشی همراه کاربر اینستاگرام هستید یا با استفاده از نسخه دسکتاپ آن در هر دو صورت می توانید حساب خود را به راحتی حذف کنید. اینستاگرام یک برنامه رسانه اجتماعی شناخته شده است، اما با در نظر گرفتن اعتیاد آن، بیایید با روند غیرفعال کردن حساب اینستاگرام آشنا شویم.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام(به صورت دائمی)

می‌توانید اینستاگرام خود را از طریق موبایل یا رایانه نیز حذف کنید. اما اگر به فکر حذف اکانت اینستاگرام خود در برنامه هستید، مطمئناً کار نخواهد کرد.

 • از مرورگر تلفن یا رایانه خود به سایت com مراجعه کنید.
 • با شناسه و رمز عبور وارد حساب کاربری خود شوید.
 • به اینستاگرام بروید صفحه اکانت خود را حذف کنید.
 • دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید.
 • رمز عبور اکانت خود را وارد کرده و بر روی دکمه “حذف دائمی حساب کاربری من” کلیک کنید.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت، در رایانه شخصی / اندروید / تلفن

اینستاگرام همچنین گزینه غیرفعال کردن موقت اکانت را ارائه می دهد. بنابراین می توانید اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال کنید و هر زمان که بخواهید می توانید آن را دوباره فعال کنید. اما متأسفانه نمی توانید به طور موقت اکانت اینستاگرام خود را از طریق موبایل اندروید یا آیفون خود غیرفعال کنید.

مراحل حذف اکانت اینستاگرام به صورت موقت

 • سایت رسمی اینستاگرام را در مرورگر گوشی یا رایانه شخصی خود باز کنید.
 • وارد حساب کاربری خود شوید که می خواهید غیرفعال کنید.
 • روی نماد شخص موجود در سمت راست صفحه کلیک کنید.
 • روی دکمه ویرایش پروفایل کلیک کنید.
 • به پایین اسکرول کنید و روی گزینه “موقتا غیرفعال کردن حساب من” کلیک کنید.

آیا می توان اکانت اینستاگرام را از برنامه حذف کرد؟

خیر، نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را با استفاده از اپلیکیشن موبایل آن غیرفعال یا حذف کنید. شما باید با مرورگر خود به Instagram.com مراجعه کنید. در سایت رسمی اینستاگرام کافیست وارد حساب کاربری خود شوید و به صفحه حذف اکانت مراجعه کنید تا اکانت اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید.

افراد مختلفی در مورد اینکه چگونه می توانید حساب اینستاگرام خود را در برنامه حذف کنید شایعاتی را منتشر می کنند. اما حقیقت این است که شما نمی توانید اکانت اینستاگرام خود را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام حذف کنید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را بدون رمز عبور حذف کنم؟

اگر رمز عبور اینستاگرام خود را ندارید و می خواهید اکنون آن را حذف کنید، نگران نباشید.  چند سال پیش رمز عبور خود را فراموش کرده بودم و نگران این بودم که چگونه اکانت اینستاگرام خود را حذف کنم. اما کمی در مورد آن تحقیق کردم و سپس راهی برای بازنشانی رمز عبور حساب کاربری اینستاگرامم پیدا کردم.

اما بدون رمز عبور نمی توانید حساب اینستاگرام خود را حذف کنید. هنگام حذف پروفایل، اینستاگرام از شما می خواهد که یک بار رمز عبور خود را تایید کنید تا مراحل تکمیل شود. بنابراین اگر رمز عبور آن را ندارید، راهی برای حذف شناسه اینستا وجود ندارد.

وقتی اینستاگرام خود را برای همیشه حذف کنید چه اتفاقی می افتد؟

پس از کلیک بر روی گزینه حذف دائمی آیدی اینستاگرام، به طور خودکار از پایگاه داده اینستاگرام حذف می شود. لیست فالوورها و افرادی که دنبال می کنید ناپدید می شوند و هیچ کس نمی تواند حساب شما را در اینستاگرام پیدا کند.

توجه: پس از حذف حساب خود، دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید. اما اگر آن را به طور موقت غیرفعال کنید، می توانید هر زمان که بخواهید دوباره آن را فعال کنید.

سوالات متداول

پرسش و پاسخ هایی که می تواند به شما در حذف اکانت اینستاگرام کمک کند.

چگونه اینستاگرام را غیرفعال کنیم؟

با مرورگر خود از سایت رسمی اینستاگرام دیدن کنید و به صفحه حذف اکانت من مراجعه کنید تا اکانت اینستا خود را برای همیشه حذف کنید.

چگونه اکانت اینستاگرام را از گوشی خود حذف کنیم؟

شما نمی توانید حساب اینستاگرام خود را از طریق برنامه آن حذف یا پاک کنید. برای حذف اکانت اینستاگرام خود باید با مرورگر خود به سایت آن مراجعه کنید.

نحوه حذف اکانت دوم اینستاگرام

به حساب دوم خود بروید یا رمز شناسه آن را وارد کنید و وارد Instagram.com شوید. اکنون روی پروفایل خود کلیک کنید و در زیر گزینه ای برای حذف اکانت اینستاگرام خود خواهید داشت.

چگونه عکس های اینستاگرام خود را دانلود کنیم؟

ممکن است قبل از اینکه تصمیم بگیرید این سرویس را برای همیشه کنار بگذارید، یک کپی از هر چیزی که تا به حال در اینستاگرام آپلود کرده اید بخواهید.

یک راه آسان برای دانلود یک کپی کامل از عکس‌هایتان و حتی یک کپی از همه نظراتی که پست کرده‌اید وجود دارد. حداکثر 48 ساعت طول می کشد تا فایل را از اینستاگرام دریافت کنید، بنابراین قبل از اقدام به حذف مطمئن شوید که همه چیز را دارید. برای دانلود عکس های اینستاگرام خود:

 • اینستاگرام را روی گوشی خود باز کنید.
 • نمایه خود را در سمت راست پایین برنامه انتخاب کنید.
 • روی دکمه منو در سمت راست بالای برنامه ضربه بزنید.
 • “تنظیمات” را در بالای لیست انتخاب کنید.
 • “امنیت” را انتخاب کنید.
 • روی «دانلود داده» ضربه بزنید.
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید

پس از اتمام دانلود، ایمیلی از اینستاگرام دریافت خواهید کرد که پیوندی به فایلی حاوی تمام داده‌های شما دارد. باز هم، ممکن است تا 48 ساعت طول بکشد، بنابراین باید صبور باشید.

حذف یا غیرفعال کردن – با اکانت های قدیمی خود چه کاری انجام دهید؟

می توانید حساب خود را به طور موقت غیرفعال کنید یا برای همیشه آن را حذف کنید.

اگر به طور موقت حساب خود را غیرفعال کنید:

نمایه، عکس‌ها، نظرات و لایک‌های شما مخفی خواهند شد.

با ورود مجدد می توانید حساب خود را دوباره فعال کنید.

برای غیرفعال کردن موقت حساب خود:

 • از مرورگر تلفن همراه یا رایانه وارد instagram.com شوید. شما نمی توانید به طور موقت اکانت خود را از داخل برنامه اینستاگرام غیرفعال کنید.
 • روی عکس نمایه خود در بالا سمت راست ضربه بزنید یا کلیک کنید و Profile را انتخاب کنید و سپس Edit Profile را انتخاب کنید.
 • به پایین اسکرول کنید، سپس روی گزینه موقت غیرفعال کردن حساب من در پایین سمت راست ضربه بزنید یا کلیک کنید.
 • گزینه ای را از منوی کشویی کنار Why are you disable your account انتخاب کنید؟ و رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. گزینه غیرفعال کردن حساب شما تنها پس از انتخاب دلیل از منو و وارد کردن رمز عبور ظاهر می شود.
 • روی گزینه Temporarily Disable Account ضربه بزنید یا کلیک کنید.

اگر اکانت خود را حذف کنید:

حساب، پروفایل، عکس‌ها، ویدیوها، نظرات، لایک‌ها و فالوور های شما برای همیشه حذف خواهند شد.

همچنین امکان ندارد که شما با همان نام کاربری قبلی در اینستاگرام حساب جدیدید باز کنید.

اکانت های حذف شده را نمی توان دوباره فعال کرد.

برای حذف اکانت خود:

از مرورگر تلفن همراه یا رایانه به صفحه Delete Your Account بروید.

از منوی کشویی در کنار گزینه Why are you deleting your account را انتخاب کنید؟ و رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. گزینه حذف اکانت اینستاگرام به صورت دائمی فقط بعد ز انتخاب دلیل حذف کردن ظاهر می شود. روی گزینه حذف دائمی اکانت یا حساب من کلیک کنید.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام در آیفون

اینستاگرام به یک شبکه اجتماعی محبوب تبدیل شده است که امکان اشتراک گذاری آسان عکس ها و فیلم ها را با استفاده از این برنامه فراهم می کند. در ابتدا در سال 2010 راه اندازی شد و در سال 2012 توسط فیس بوک خریداری شد. در حالی که افراد زیادی می خواهند عکس ها و ویدیوهای خود را در این پلتفرم به اشتراک بگذارند، مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید از شبکه خارج شوید و حساب اینستاگرام را حذف کنید. توجه داشته باشید که وقتی این کار را انجام می دهید، نمایه، عکس ها، ویدیوها، نظرات، لایک ها و دنبال کنندگان شما برای همیشه حذف می شوند. در زیر مراحل نحوه انجام این کار ذکر شده است.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام در آیفون:

 • برنامه اینستاگرام را در آیفون خود باز کنید.
 • به صفحه پروفایل خود بروید سپس روی تنظیمات ضربه بزنید.
 • روی Help سپس روی Help Center ضربه بزنید
 • روی پیوند مدیریت حساب خود ضربه بزنید.
 • روی پیوند Delete Your Account ضربه بزنید.
 • روی “چگونه حساب خود را حذف کنم؟” ضربه بزنید. گزینه سپس روی پیوند صفحه Delete Your Account ضربه بزنید.
 • شما گزینه هایی برای پاسخ به این سوال خواهید داشت که چرا حساب خود را حذف می کنید. فقط نزدیکترین پاسخ را از لیست گزینه ها انتخاب کنید.
 • در نهایت رمز عبور خود را وارد کنید و روی دکمه Permanently delete my account ضربه بزنید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *