خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش سئو / چگونه یک سئوکار شویم؟

چگونه یک سئوکار شویم؟

چگونه یک سئوکار شویم

اصول نوشتن یک محتوای سئو تغییر نمی کند. آنچه برای نوشتن یک کپی جذاب که به خوانندگان واقعی و رتبه بندی سئو شما نیاز دارد کاملاً قابل یادگیری است. و، در حالی که مطمئناً برای موفقیت باید تلاش و تلاش کنید، تبدیل شدن به یک ستاره فوق‌العاده سئوکار دور از دسترس نیست.

افراد می گویند که نوشتن یک محتوای سئو سخت است. همچنین برخی می گویند چیزهای زیادی برای یادگیری یک سئوکار وجود دارد. درست است راهی به جز وقف کردن خود برای یادگیری همه روش های جدید گوگل وجود ندارد. گوگل آنقدر الگوریتم های خود را تغییر می دهد که شما مجبور خواهید بود همه چیز را دوباره و دوباره یاد بگیرید، درست است؟

اصول پایه ای نوشتن یک محتوای صحیح سئو تغییر نمی کند. آنچه برای نوشتن یک محتوای سئو جذاب که به خوانندگان و مخاطبان و رتبه بندی شما کمک کند کاملاً قابل یادگیری است، در حالی که مطمئناً برای موفقیت باید تلاش و تلاش کنید، تبدیل شدن به یک متخصص فوق‌العاده سئوکار دور از دسترس نیست.

سئو چیست؟

SEO مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. این فرآیند دریافت ترافیک از وب سایت شما از طریق نتایج جستجوی ارگانیک است. محتوای سئو دوستانه به راحتی قابل درک است، استفاده از آن آسان است و با استفاده از موتورهای جستجویی مانند گوگل، یاهو یا بینگ به راحتی می توان آن را پیدا کرد.

سئوکاری چیست؟

سئوکاری نوعی نوشتن است که به وب‌سایت‌ها امکان می‌دهد بیشتر در معرض دید موتورهای جستجو قرار گیرند. هنگامی که شخصی آن موضوع را جستجو می کند، یک سایت بسیار واضح با محتوای خوب در چند صفحه اول نتایج ظاهر می شود.

چرا تولید محتوای سئو مهم است؟

هر چه یک وب سایت در نمایش نتایج گوگل جایگاه بالاتری داشته باشد، افراد بیشتری از آن سایت دیدن خواهند کرد. هرچه تعداد بازدیدکنندگان یک سایت بالاتر برود برای وب سایت شما به معنی معاملات بیشتر یا به سادگی خوانندگان و مخاطبان همیشگی بیشتر است. مشاغل سئوکار برای بهینه سازی موتور جستجو به طور فزاینده ای مورد تقاضا هستند، بنابراین داشتن درک درستی از این شغل به این معنی است که شما منبعی سودآور برای هر سازمانی خواهید بود که شما را استخدام می کند.

سئوکار کیست؟

سئوکار نویسنده ای است که می‌تواند با نگاه به مجموعه‌ای از کلمات کلیدی، دریابد افرادی که آن عبارات را جستجو می‌کنند چه چیزی می خواهند بدانند و آن مطلب را به صورت واضح و فشرده بنویسد. یک سئوکار حرفه ای باید از عناوین و کلمات کلیدی به شیوه ای موثر استفاده کند تا مخاطب را قادر سازد که مطلب مورد نظر خود را به راحتی در فضای وب پیدا کند.

یک نویسنده محتوا یا سئوکار چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

 برای اینکه یک سئوکار خوب باشید، باید این گزینه را داشته باشید:

 • مقاله سئو شده ای بنویسید که از نظر دستوری، صحیح و مختصر باشد.
 • بر آنچه که مخاطب نیاز دارد بداند تمرکز کنید.
 • از کلمات کلیدی SEO به تعداد عادی استفاده کنید.
 • برای کشف اطلاعات قابل اعتماد، در مورد موضوعاتی که با آنها آشنا نیستید تحقیق کنید.
 • با لحن صحیح و جذاب بنویسید تا خواننده را مشتاق کند.
 • با زمان خود به خوبی کنار بیایید تا ضرب الاجل ها را رعایت کنید.

چگونه مقالات سئو بنویسید؟

ترفند نحوه نوشتن مقالات بهینه سازی موتور جستجو(سئو) این است که با خوب نوشتن شروع کنید، درست مانند سایر مقالات. این نکات کلیدی را در نظر داشته باشید:

 • از کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی مرتبط برای سرفصل های مقاله­ی خود استفاده کنید.
 • محتوای سئو شده ی مفیدی تولید کنید که از نظر دستوری، صحیح و قابل فهم باشد.
 • از سرفصل ها برای خوانایی بیشتر محتوا استفاده کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی در متن به تعداد کافی و نه بیشتر وجود داشته باشند.
 • چند بار متن را ویرایش کنید.

نکات سئوکاری

برای خوانندگان انسانی بنویسید و نه موتورهای جستجو: لحن نوشتار خود را بر اساس محتوا و موضوع مقاله تعیین کنید.

از کلمات کلیدی به طور معمول در بدنه و عناوین متن استفاده کنید.

از پراکندگی کلمات کلیدی برای ایجاد طرح کلی نوشتار خود کمک بگیرید: کلمات کلیدی را می توانید در عنوان مقاله و سرفصل ها استفاده کنید. اگر کلمه کلیدی در جمله ای معنا پیدا نمی­کند، جمله ی جدیدی بنویسید.

از قبل تعداد کلمات کلیدی را با توجه به تعداد کلمات مقاله خود تعیین کنید. متن را مطالعه کنید و به طور معمول در هر پاراگراف یکبار از کلمه کلیدی استفاده کنید.

از دیگران یا همکاران خود بخواهید مقاله شما را مطالعه کنند: اگر فردی برای کمک به شما مقاله شما را بلند بخواند به شما کمک می کند تا اشکالات جزیی زبانی را نیز شناسایی کنید و در صورت نیاز حذف یا تصحیح کنید.

چگونه یک سئوکار شویم؟

مراحل اولیه برای دریافت پول برای نوشتن محتوای سئو عبارتند از:

 • از راه مطالعه و نوشتن بسیار، مطمئن شوید که درک درستی از اصول نوشتن دارید. مدرک دانشگاهی مرتبط مهم نیست، اگرچه مطمئنا می تواند مفید باشد.
 • اصول بهینه سازی موتورهای جستجو مانند نحوه استفاده از عبارات کلیدی به طور طبیعی در یک قطعه متن را بیاموزید.
 • برای مشاغل مرتبط با سئوکاری آنلاین درخواست دهید یا به شیوه دیگری از مهارت های خود استفاده کنید.

چگونه یک محتوا نویس سئو شویم؟

بر آنچه که خواننده می خواهد بداند تمرکز کنید. از کلمات کلیدی SEO به روشی طبیعی استفاده کنید. برای یافتن اطلاعات قابل اعتماد در مورد موضوعاتی که با آنها آشنایی ندارید تحقیق کنید. با لحن مناسب بنویسید تا خواننده را درگیر کند. آیتم‌های بیشتر محتوای بهینه‌شده برای سئوی خوب باید بر روی حل هدف جستجوگر تمرکز کند به جای اینکه صرفاً در کلمات کلیدی خاص قرار بگیرد. برای انجام این کار روی  داستان سرایی عالی تمرکز کنید، و محتوای شما باید رتبه خوبی پیدا کند.

به همین دلیل، به شدت توصیه می‌شود که برای اکثر مقالاتی که برای وبلاگ خود تولید می‌کنید، اگر نه همه، از فرم طولانی استفاده کنید. برای اینکه در سئوکاری واقعا عالی شوید، باید در تحقیق مهارت داشته باشید. برای انجام این کار، باید مطالعه کنید و آنچه را که در حال حاضر وجود دارد، پیدا کنید. سئوکار کسی است که مردم را درک می‌کند، می‌داند مخاطبانش چه چیزی را دوست دارند و کلماتی را انتخاب می‌کند که برایشان جذاب باشد. عنوان مقاله، کلمات کلیدی، عبارات و سرفصل ها همچنین جملات و پاراگراف آغازین استفاده شده در محتوا باید خوانندگان را جذب کرده و اطلاعات مورد نیاز آنها را ارائه دهد. یک سئوکار همچنین می‌داند که گوگل در مورد برخی کلمات و عبارات، به‌ویژه عبارات بلند، چه احساسی دارد.

هر نویسنده مشتاق محتوای سئو باید به مطالعه زبان های برنامه نویسی نیز فکر کند، چه به صورت خودآموز یا با شرکت در یک دوره آموزشی. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید چگونه یک نویسنده محتوای سئو شوید، به نکات برتر ما در نتیکو برای اطمینان از موفقیت خود نگاهی بیندازید. اگر امیدوارید به عنوان یک نویسنده محتوای یا سئوکار مستقل کار کنید، داشتن چند نمونه کار بسیار مهم است. شما به عنوان یک سئوکار حرفه ای باید بتوانید از کلمات کلیدی و عبارات مهم به شیوه ای موثر استفاده کند تا مخاطب بتواند محتوای مورد نیاز خود را در موتورهای جستجوی وب پیدا کند. کوچک نگه داشتن تصاویر، اطمینان از اینکه تعداد زیادی پنجره بازشو در یک صفحه خاص وجود ندارد، یا به سادگی می توانید مطمئن شوید که پست های وبلاگ شما ایندکس شده اند، همه مهارت هایی هستند که به عنوان یک نویسنده سئو باید داشته باشید. حتی اگر آنها کار یک نویسنده یا ویرایشگر SEO نباشند، یک سری از چشم ها می توانند بسیاری از اشتباهات را به راحتی از دست بدهند. به‌عنوان یک نویسنده، بعید است که نیاز به تسلط کامل به زبان‌های برنامه‌نویسی داشته باشید، اما داشتن درک درستی از برنامه‌های مورد استفاده توسط یک متخصص سئو می‌تواند شما را هنگام درخواست شغل یا کار آزاد متمایز کند.

شرح شغل نویسنده سئو ممکن است به مهارت‌های دیجیتال و دانش صنعتی خاصی نیاز داشته باشد، اگر نوشته روی موضوع خاصی تمرکز کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد پیروی از قوانین اولیه سئو و ایجاد محتوای عالی برای موتورهای جستجو، ادامه مقاله در مورد نحوه نوشتن محتوا برای سئو را بررسی کنید:

 همانطور که گفتیم، سئو شیوه ی بهبود عملکرد محتوای تولید شده ی شما برای موتورهای جستجو است، تا  کمک کند که محتوای شما رتبه بالاتری نسبت به بقیه ی سایت ها که در مورد همان موضوع  و با همان کلمات کلیدی تولید محتوا کرده ان به دست بیاورد. اجرای مداوم بهترین شیوه های سئو در سراسر محتوای خود، طبیعتاً محتوای شما را به 10 مورد برتر گوگل سوق می دهد و ترافیک شما را افزایش می دهد. ببینید، زمانی که محتوای سئو می نویسید، همیشه باید به عقب برگردید و محتوای خود را ویرایش کنید، زیرا تجزیه و تحلیل شما شروع به ارائه بینش خاصی به شما می کند. برای دریافت بینش متخصص در مورد ایجاد محتوا، سئو و نکات بازاریابی محتوا، تاکتیک ها و استراتژی ها، همین حالا مطالعه را شروع کنید.

نکته آخر:

طبق تجربه شخصی، من فکر می‌کنم اگر یک نویسنده حرفه‌ای، شاید کسی که حتی قبلاً چیزی در مورد سئو نمی‌دانست، بخواهد وارد این صنعت شود، فوق‌العاده است. من نمی خواهم این واقعیت را کتمان کنم که برای اینکه یک نویسنده محتوای سئو موفق باشید، واقعاً مهارت های نوشتاری قوی لازم است. من صرفاً می خواهم بر ارتباطی تأکید کنم که باید بین مهارت نوشتن و دانش سئو در افرادی که می خواهند خود را بازاریاب محتوا بنامند، اتفاق بیفتد. برای همه نویسندگان حرفه ای که به نوشتن محتوای سئو و کار در این حوزه علاقه مند هستند، امیدوارم از این پست نکات مهمی آموخته باشند و موفق تر و جدی تر وارد دنیای جذاب بازاریابی و تولید محتوای سئو شوید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *