خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / وبینار / چگونه در وبینار میکروفون را فعال کنیم؟

چگونه در وبینار میکروفون را فعال کنیم؟

چطور در وبینار میکروفون را فعال کنیم؟
فعال سازی میکروفون در وبینار

وبینار جزو روش‌های جدید و کاربردی برای تدریس و برقراری ارتباط با مخاطبان می‌باشد. برای اینکه بتوانید وبیناری موفق و بدون نقص داشته باشید باید تمام عوامل را کنترل کنید تا برای برگزاری کلاس آنلاین با مشکل مواجه نشوید. یکی از مهم‌ترین مواردی که در افزایش کیفیت وبینار تاثیر می‌گذارد میکروفون و وضوح صدا است. برای اینکه بتوانید میکروفون را در وبینار فعال کنید باید یک سری عملیات را انجام دهید. در ادامه بررسی خواهیم کرد که چگونه در وبینار میکروفون را فعال کنیم.

میکروفون چه نقشی در افزایش کیفیت وبینار دارد؟

برقراری ارتباط با مدرس و مخاطبان از طریق صدا و تصویر انجام می‌شود. اگر صدای خروجی کیفیت لازم را نداشته باشد باعث می‌شود کاربران احساس نارضایتی کنند و در جلسات بعدی وبینار شرکت نکنند. اما اگر کیفیت صدا و تصویر عالی باشد کاربران از وبینار لذت ببرند و دوستان خود را نیز به استفاده از وبینار تشویق کنند. بنابراین با تنظیم درست میکروفون و افزایش کیفیت صدا می‌توانید مخاطبان بیشتری جذب کنید.

چه عواملی باعث کاهش کیفیت صدا در وبینار می‌شود؟

کیفیت صدای وبینار به عوامل مهمی بستگی دارد که اگر به خوبی برطرف نشود باعث نارضایتی هر دو طرف خواهد شد. بنابراین باید موارد مختلف را چک کنید تا هنگام وبینار با مشکل رو به رو نشوید. عواملی که منجز به کاهش کیفیت صدا در وبینار می‌شود عبارت‌اند از:

  • قرار گرفتن در محیط نامناسب
  • خرابی تجهیزات سخت افزاری (هدفون و میکروفون)
  • کاهش سرعت اینترنت
  • مشکل در سرورهای پلتفرم برگزاری وبینار

تمامی این موارد به راحتی برطرف می‌شوند فقط کافی است که جوانب مختلف را بسنجید و مشکل را برطرف کنید. تنها مشکل مربوط به میکروفون است که نیاز به تنظیم شدن دارد.

چطور میکروفون را در سیستم خود فعل کنیم؟

برای فعال سازی میکروفون در سیستم کافی است به control panel رجوع کنید. وارد بخش sound شوید و از قسمت recording میکروفون خود را فعال کنید. همچنین از بخش property می‌توانید کیفیت و بلندی صدای میکروفون را تنظیم کنید.

برای فعال سازی میکروفون در وبینار چه کار کنیم؟

حال که سایر عوامل خرابی صدا را برطرف کردید و مشکل برطرف نشد باید سراغ تنظیمات میکروفون بروید. در این بخش نحوه فعالسازی میکروفون در ادوبی کانکت را بیان خواهیم کرد. با طی کردن مراحل زیر میکروفون برای شما و شرکت کنندگان فعال خواهد شد.

پس از اینکه از روشن بودن دسترسی به میکروفون در سیستم خود اطمینان پیدا کردید می‌توانید میکروفون را تست کنید. حال وارد نرم افزار ادوبی کانکت شوید و طبق تصویر روی میکروفون کلیک کنید. با کلیک روی میکروفون باید رنگ آن سبز شود. سبز رنگ شدن میکروفون نشان دهنده سالم و فعال بودن آن است.

سپس باید روی فلشی که به سمت پایین اسنت کلیک کنید. اکنون گزینه Adjust Microphone Volume برای شما نمایش داده می‌شود که باید روی آن کلیک کنید.

این بخش به مظنور تنظیم کیفیت و میزا نبلندی صدای میکروفون در نظر گرفته شده است. می‌توانید صدای میکروفون را تست کنید و در صورت نیاز صدای آن را کم یا زیاد نمایید.

۱۰ سال تجربه برگزاری وبینار را شما هم یاد بگیرید

مثل یک مدرس حرفه ای وبینار برگزار کنید

تا کی میخواهید برای هر سوال خود درباره وبینار در گوگل سرچ کنید؟

کامل ترین دوره برگزاری وبینار حرفه ای در ایران, کافیست روی لینک زیر کلیک کنید

https://netiko.ir/Webinar-course

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *