خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش سئو / استخدام سئوکار داخلی باید این مهارت ها را داشته باشد

استخدام سئوکار داخلی باید این مهارت ها را داشته باشد

استخدام سئوکار داخلی

سئو یکی از مهمترین استراتژی های بازاریابی دیجیتال است ، اما آنقدر مفهوم عمیقی دارد که در بلند مدت کار با یک متخصص واجد شرایط سود می برد. به تعویق انداختن آن یا استخدام فرد اشتباه می تواند زمان ، انرژی و منابع را هدر دهد (بدون ذکر همه درآمد از دست رفته و فرصت های تجاری).

در حالی که به اندازه متخصصان سئو استراتژی سئو وجود دارد ، هنوز مهارت های اساسی وجود دارد که هنگام استخدام برای متخصص سئو داخلی خود باید به دنبال آنها باشید.

با این اوصاف ، یک Google Doc جدید باز کنید … زمان یادداشت برداری است!

مروری بر درخت دانش سئو

بسیاری از مواردی که در نظر متخصصان سئو وجود دارد ، اما بیایید با یک مرور کلی در مورد اینکه یک متخصص سئو باید در چه مواردی مهارت داشته باشد ، شروع کنیم. همچنین در اینجا توجه داشته باشم که همه متخصصان از دانش یکسانی برخوردار نیستند و معمولاً در یک مورد تخصص دارند. ناحیه ، اما ممکن است برخی از قسمتهای این موضوعات فرعی را بشناسید: سئو در صفحه ، سئو خارج از صفحه و سئو فنی.

سئوی داخلی

سئو داخلی دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید: همه چیز در یک وب سایت که از بهینه سازی کلمات کلیدی گرفته تا پیوندهای داخلی بر آن کنترل دارید. سایر عناصر شامل برچسب های عنوان ، توضیحات متا ، متن متنی ، ساختار URL و کیفیت محتوا است. در حالی که این نوع سئو اغلب ستاره نمایش است ، یک استراتژی سئو خوب طراحی شده شامل دو عنصر بعدی نیز می شود.

سئوی خارج از صفحه

سئوی خارج از صفحه ارتباط بیشتری با میزان محبوبیت وب سایت شما دارد. لحظه ای به دبیرستان فکر کنید … اگر شما فردی بودید که دوستان زیادی داشتید ، ممکن بود شما “محبوب” شناخته شده باشید. همین امر در مورد سئوی خارج از صفحه نیز صدق می کند-هرچه تعداد وب سایت هایی که وب سایت شما را می شناسند و پیوند می دهند ، شانس رتبه بندی در موتورهای جستجو بیشتر باشد. با این حال ، این تنها در صورتی صادق است که پیوندها دارای کیفیت بالا و منابع معتبر باشند. گذشته از بک لینک ها ، سایر عوامل م includeثر شامل سن وب سایت ، نام دامنه و تعداد شبکه های اجتماعی شما به وب سایت شما لینک می شود.

سئو فنی

سئو فنی کمی پیچیده تر است. به بیان ساده ، وب سایتی که ویژگی های خاصی را بهینه کرده است ، به شما امکان می دهد تا توسط عنکبوت های موتور جستجو راحت تر مورد بررسی قرار بگیرید ، که در عوض سایت شما را با کارآیی بیشتری رتبه بندی می کند. این ممکن است به این معنی باشد که سایت شما با تلفن همراه سازگار است ، زمان بارگذاری سریع دارد و/یا دارای نقشه سایت XML (مانند نقشه راه اما برای عنکبوت موتورهای جستجو) است. همه این موارد هماهنگ عمل می کنند تا اطمینان حاصل شود که وب سایت دارای بالاترین احتمال رتبه بندی است. وقتی صحبت از عناصر دقیق می شود ، بین سئو داخلی و فنی همپوشانی زیادی وجود دارد ، بنابراین توصیه نمی کنم این موارد را کاملاً جداگانه مشاهده کنید.

مهارتهای برتر سئوکاران داخلی امروز باید داشته باشند

ممکن است فکر کنید ، “آیا سئو فقط به جنبه فنی بازاریابی دیجیتال مربوط نمی شود؟” با این حال ، واقعیت این است که هوش هیجانی و منطق مهارتهای جدایی ناپذیری هستند که متخصص سئو برای موفقیت در آنها نیاز دارد. نامزد برتر تعادل این مهارت های برتر را خواهد داشت.

شماره 1 همدلی

ممکن است کسی بحث کند که اگر همه ما کمی همدلی بیشتری داشته باشیم ، جهان مکان بهتری خواهد بود. اما این موضوع برای یک روز دیگر است. برای متن این مقاله ، بیایید به طور کامل به سال 2020 برگردیم. برندهایی که فاقد همدلی بودند و نتوانستند خود را با بحران COVID یا جنبش Black Lives Matter سازگار کنند ، مشتریان خود را از دست دادند.

می بینید ، در اصل ، متخصصان سئو خود را جای خوانندگان قرار می دهند. آنها ممکن است بپرسند ، “آیا خواننده من به این موضوع اهمیت می دهد؟” یا “آیا خواننده من این موضوع را جستجو می کند؟” برای حمایت بیشتر از این ، یک متخصص سئو با همدلی ابتدا مخاطب را به طور کامل درک می کند.

یک متخصص سئو فقط با سئو هماهنگ نیست ، اوه نه. آنها از نحوه کپی احساسات در خوانندگان شما ، نحوه ایجاد آنها در تفکر ، الهام بخشیدن به آنها و ترغیب آنها برای اقدام آگاه هستند. این شخص شما را راهنمایی می کند تا بفهمید چگونه اصلاح نسخه شما می تواند موج موفقیت کسب و کار شما را به دنبال داشته باشد.

بنابراین ، چگونه می دانید که یک نامزد همدلی دارد؟ در طول مصاحبه موارد زیر را رعایت کنید:

  • مهارتهای گوش دادن آنها چگونه است؟ نامزدهایی که به جای ارائه پاسخ در حالی که شما هنوز در حال صحبت کردن هستید ، واقعاً گوش می دهند ، همدلی بالایی دارند.
  • آنها چقدر تلاش می کنند تا شما و مخاطبان هدف شما را درک کنند؟ آیا آنها در طول مصاحبه س aboutالاتی در مورد اهداف تجاری شرکت می پرسند؟ آیا آنها پیشنهاداتی در مورد نحوه تعامل با مخاطبان هدف خود به اشتراک می گذارند؟ آیا آنها تلاش می کنند توضیح دهند که چگونه سئو فقط اعداد نیست ، بلکه جنبه انسانی را نیز شامل می شود؟

مورد بعدی در این لیست با همدلی همراه است: تفکر انتقادی.

شماره 2 تفکر انتقادی

یک متخصص سئو دارای مهارتهای اساسی تفکر انتقادی است. این ویژگی برای دنبال کردن یک الگو ، نگاه کردن به کسب و کار شما از دیدگاه جامع و درک چگونگی اقدام بر این اساس مورد نیاز است.

بازاریابی دیجیتال یک صنعت در حال تغییر دائمی است و سئو ها باید با جستجوی فعال راه حل ها سازگار شوند. به استخدام بالقوه خود یک مشکل سئو در محل بدهید و ببینید که چگونه می توانند راه حل موثری را به شما پیشنهاد دهند (تاکید می کنم که این س aال عادلانه ای است ، زیرا این واقعا کاری است که سئو های باتجربه هر روز انجام می دهند). اگر آنها برای ارائه پیشنهادات تلاش کنند ، ممکن است بهترین نامزد نباشند.

شماره 3 تجزیه و تحلیل داده ها

استفاده از داده ها برای تصمیم گیری یکی دیگر از مهارت های مهم برای متخصص سئو است.

این را در نظر بگیرید: سئو عبارت است از چرخه آزمایش ، خطا ، تجزیه و تحلیل ، تنظیم مجدد و راه اندازی مجدد. نه کمتر نه بیشتر. همه سئو ها در حال یادگیری هستند. کسانی که بیشتر از دیگران یاد می گیرند و توانایی درک بهتر این موضوع را دارند که چگونه داده ها تصمیم گیری استراتژیک را هدایت می کنند ، می توانند راه حل های بهتری ارائه دهند.

به بیان ساده ، توانایی جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی به شما این مزیت رقابتی را می دهد که به سرعت استراتژی سئو خود را تکرار کرده و بهینه کنید.

ممکن است برخی از داده های سئو خود را جمع آوری کرده و از مصاحبه شونده خود در مورد آن نظر دهید. از آنها بپرسید که در کمپین بعدی چه چیزی را متوجه می شوند و چه چیزی را تغییر می دهند تا نتایج جذاب تری به دست آورند. این راهی مطمئن برای کسب مهارت در تجزیه و تحلیل داده های آنها است.

#4 تخصص بازاریابی به شکل T

اصطلاح ” بازاریاب T” به کسی اطلاق می شود که در بسیاری از رشته های بازاریابی دارای تخصص است و در یک یا دو زمینه خاص تخصص دارد. اغلب به ما گفته می شود که طاقچه خود را بیابید یا در یک زمینه تخصص داشته باشید ، اما حقیقت این است که داشتن دانش گسترده در زمینه های مختلف بازاریابی ارتباطات بیشتری را ایجاد می کند.

چگونه؟ فرض کنید ، برای مثال ، استخدام کننده بالقوه در مورد کپی نویسی ، بازاریابی ایمیلی و بازاریابی رسانه های اجتماعی می داند. با تمام این اطلاعات ، آنها به احتمال زیاد همه این مناطق را با استفاده از بینش های متقابل خود در زمینه سئو افزایش می دهند.

با پرسیدن سوالات فرضی مانند:

  • سئو در استراتژی رسانه های اجتماعی چه نقشی دارد؟
  • چگونه می توانیم از سئو برای هدایت تولید سرور و تبدیل استفاده کنیم؟

پاسخ های آنها اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد تا دریابید که چگونه قصد دارند از سئو برای توسعه کل تجارت استفاده کنند.

شماره 5 برنامه ریزی استراتژیک

شما این ضرب المثل را می دانید ، دانش قدرت است ؟ خوب ، تا حدی درست است. قدرت واقعی در ترکیب دانش و عمل نهفته است. یک برنامه استراتژیک کلید پیشرفت کسب و کار شما است و بدون آن ، شما در گرد و غبار رها خواهید شد. استراتژی سازی شامل ارزیابی داده ها ، درک اهداف و انتخاب یک برنامه دقیق برای پیشرفت است.

توانایی تمایل به جزئیات و همچنین تصدیق اهداف بلند مدت ، بخش بزرگی از پازل سئو است. و با توجه به اینکه تلاش های سئو برای دستیابی به نتایج ماه ها به طول می انجامد ، استخدام سئوی داخلی شما باید با برنامه ریزی استراتژیک کوتاه مدت و بلند مدت راحت باشد.

برای آزمایش این توانایی ، اهداف خود را به مصاحبه شونده بگویید ، بینش هایی را به اشتراک بگذارید و ببینید آنها چه نوع برنامه ای را به شما ارائه می دهند. اگر آنها به نیازهای شما گوش داده اند و عوامل کلیدی را اولویت بندی کرده اند ، آنها برنده هستند!

شماره 6 مهارت های فناوری

این روزها حتی پدربزرگ و مادربزرگ های ما در فیس بوک هستند ، بنابراین عبارت “اهل فن” کم رنگ شده است. مهارت های فناوری بسیار فراتر از استفاده از Google Docs ، حرکت در فیس بوک یا میزبانی یک تماس زوم است. کارشناسان با تجربه سئو باید با برخی از ابزارهای مفید مانند Moz ، Ahrefs یا Google Search Console آشنا باشند یا مایل به یادگیری این سیستم عامل ها باشند.

این ابزارها باید به شیوه های مناسب برای استخراج داده های مناسب و تصمیم گیری های استراتژیک مربوطه و همچنین تهیه گزارشات مورد استفاده قرار گیرند . در اینجا نحوه آزمایش آن وجود دارد:

  • از آنها بخواهید کلمات کلیدی برتر را در مورد موضوعی خاص در طاقچه شما بیابند
  • از آنها بخواهید یک طرح کلی از محتوا را با آن کلیدواژه های اصلی ارائه دهند
  • از آنها بپرسید چگونه نتایج آن محتوا را به صورت زنده ردیابی می کنند

بسیار مهم است که قبل از سوار شدن به یک سئو کلی از محل استخدام سئو داخلی خود دست پیدا کنید. برای سنجش واقعی این موضوع ، چند نکته را به خاطر بسپارید تا به خاطر داشته باشید.

نحوه بررسی و آزمایش استخدام سئو داخلی

از آنجا که تلاش های سئو فقط در اوایل دهه 2000 آغاز شد ، این مفهوم هنوز در طرح بزرگ اینترنت نسبتاً جدید است. بنابراین هنگام آزمایش استخدام احتمالی خود ، آنها را آزمایش کنید ، اما منصف نیز باشید. در زیر چند فاکتور وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید.

شماره 1 آنچه را که نیاز دارید روشن کنید

ابتدا درک کنید که شرکت شما به طور خاص به چه چیزی نیاز دارد. بخشهای قبلی را مرور کنید و زمینه های کسب و کار خود را که باید تلاش سئو خود را بر آنها متمرکز کنید ، تجزیه کنید. سپس ، آن را برای خودتان و در شرح شغل بنویسید. اگر برای بررسی این موضوع وقت نمی گذارید ، تشخیص اینکه آیا این فرد مناسب است ، دشوار است.

نکته مهم: من بسیاری از توصیفات شغلی را مشاهده کرده ام که عنوان شغل را به عنوان چیزی مانند “سئو سئو” ذکر کرده اند ، اما سپس شامل این است که این شخص مسئول بازاریابی انواع دیگر بازاریابی است. بنابراین هنگام تدوین شرح شغل خود ، تعادل مهمترین عناصری را که برای انجام این کار نیاز دارید در نظر بگیرید – زیاده روی نکنید. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی را باید وارد کنید ، با سئوی دیگر یا فردی در بخش بازاریابی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که شرح کار دقیق و منصفانه است.

شماره 2 به دنبال فردی باشید که نتایج اثبات شده ای دارد

نمونه کارها را درخواست کنید. مجموعه آنها ممکن است شامل کار استراتژی و/یا محتوای بهینه (بسته به نوع سئو که در آن تخصص دارند) باشد. با این حال ، ممکن است داده های شرکت محدود باشد ، بنابراین اگر آنها نتوانند این را ارائه دهند ، یک آزمایش آزمایشی (شماره 4 را ببینید) مهارت های آنها را روشن می کند.

شما می خواهید فردی با تعادل خوب در صنعت شما و صنایع دیگر باشد ، زیرا به احتمال زیاد آنها راه حل های خلاقانه ای پیدا کرده و به طور جامع تری به استراتژی های سئو نزدیک می شوند. اگر آنها می توانند به شما توضیح دهند که چگونه با استفاده از استراتژی سئو ای که کسب و کار دیگر را به سمت موفقیت هدایت کرده اند ، هنگام تصمیم نهایی خود آنها را در نظر داشته باشید.

شماره 3 دانش سئو را در طول مصاحبه ارزیابی کنید

با استفاده از س questionsالاتی که قبلاً ذکر شد ، دانش آنها در زمینه سئو را ارزیابی کنید. س questionsالات مهم دیگری که توصیه می کنم بپرسید عبارتند از:

  • KPI های برتر سئو برای ردیابی ماهانه کدامند؟
  • چگونه متوجه می شوید که محتوا پس از انتشار باید بهینه شود؟
  • چگونه می توانید بفهمید که استراتژی سئو شما در مقابل کار نکردن است؟

کسی که سریع جواب می دهد و پاسخ های دقیق می دهد ، اطلاعات زیادی در مورد توانایی خود در سازگاری و کمک به رشد کسب و کار شما به شما می گوید.

شماره 4 به آنها یک آزمایش آزمایشی بدهید تا مهارت های برنامه ریزی استراتژیک خود را بررسی کنند

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، دانش بدون عمل چندان کار نمی کند. برای تعیین اینکه آیا نامزد موقعیت سئو مطابق با نیازهای شما است ، باید بتواند یک برنامه استراتژیک ساختگی ایجاد کند. یکی از بهترین روش های آزمایش این است که از داوطلبان بخواهید یک ممیزی سئو کوچک انجام دهند تا ببینند چگونه با ترکیب داده ها و بینش استراتژیک رویکرد دارند. در ترکیب با دانش سئو آنها ، روند آنها همه چیزهایی را که باید برای انتخاب خود بدانید به شما می گوید.

استخدام سئو داخلی یکی از بهترین تصمیماتی است که می توانید برای طول عمر کسب و کار خود بگیرید

در نهایت ، انجام کار اولیه برای بررسی کامل موقعیت سئوی داخلی خود ، در بلند مدت سود خواهد آورد. سئو می تواند تلاش های تجاری شما را به سطح کاملاً جدیدی برساند ، اما تنها با کمک شخص مناسب و استراتژی مناسب.

بدون این ترکیبات ، فرصت های از دست رفته می تواند برتری یابد. برای جلوگیری از این امر ، ابتدا باید بدانید که تیم بازاریابی شما به چه چیزی نیاز دارد و مطمئن شوید که این با مجموعه مهارت های خاص نامزد همخوانی دارد.

در پایان روز ، مهمترین مهارت ، توانایی یادگیری و پیشرفت است ، زیرا مانند سئو ، همه ما باید به طور مداوم بهینه سازی کنیم.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *