خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟

در برخی مواقع درون دستگاه بوی بسیار بدی ایجاد می شود که برای بسیاری از مصرف کنندگان بسیار آزاردهنده خواهد بود. و معمولا افراد به دنبال رفع بوی بد داخل ماکروفر خود هستند. در این مواقع افراد باید راهی مناسب برای رفع بوی بد مایکروفر خود استفاده نمایند. به طور کلی حذف بوهای بد از ماکروفر کار سختی نیست و تنها نیاز به استفاده از روش های خاصی دارد. در ادامه این مطلب به سوال پرتکرار کاربران و اینکه چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟ پاسخ داده و روش های آسان و مناسب را در این زمینه ارائه خواهیم داد.

فهرست

 • روش های از بین بردن بوی بد ماکروفر
 • آموزش رفع بوی بد مایکروفر به کمک لیموترش
 • نحوه رفع بوی بد ماکروفر با استفاده از سرکه
 • چگونگی رفع بوی بد ماکروفر به کمک وانیل
 • رفع بوی بد ماکروفر با استفاده از جوش شیرین
 • از بین بردن بوی سوختگی گوشت از ماکروفر
 • از بین بردن بوی بد ذرت از ماکروفر
 • نتیجه گیری از چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟

حتما بخوانید: نحوه تعمیر مایکروویو بوش در نمایندگی آی پی امداد با آموزش بهترین تعمیرکار

روش های از بین بردن بوی بد ماکروفر

به طور کلی برای از بین بردن بوی بد ماکروفر روش های مختلفی وجود دارد و کاربران می توانند با استفاده از مواد طبیعی که به راحتی در منزل یافت می شود، هرگونه بوی بد را از ماکروویو خود برطرف کنید.

رفع بوی بد مایکروفر به کمک لیموترش

یکی از کاربردی ترین هایی که می توان برای از بین بردن بوی بد ماکروفر استفاده نمود، لیموترش است. برای انجام این کار ابتدا درون یک فنجان مناسب مقداری آب لیموترش ریخته و سپس آن را درون دستگاه قرار دهید. مایکروفر را روشن کرده و به آن اجازه دهید تا به مدت سه دقیقه کار کند. پس از خاموش شدن ماکروفر باید اجازه دهید فنجان درون دستگاه بماند تا بخار حاصل از آن بتواند تاثیرات خود را بگذارد. پس اینکه بخار فنجان به طور کامل خارج شد، آن را از دستگاه بیرون آورده و سپس بشویید. به همین راحتی می توانید اقدام به رفع بوی دستگاه خود نمایید. همچنین می توانید در پایان با استفاده از یک دستمال نمدار دیواره ها و درون ماکروفر را تمیز کنید.

رفع بوی بد ماکروفر با لیموترش

رفع بوی بد ماکروفر با استفاده از سرکه

برای استفاده از این روش جهت برطرف کردن بوی بد داخل ماکروویو می توانید درون ظرف مخصوص مایکروفر به اندازه ۴ قاشق چای خوری از سرکه سیب ریخته و سپس آن را با درجه حرارت بالا به مدت ۶ دقیقه داخل ماکروفر بگذارید. اجازه دهید تا به مدت یک ساعت این محلول درون دستگاه باقی بماند. سپس می توانید درون دستگاه را با استفاده از یک دستمال تمیز کنید و آن را بد صابون بشویید. همچنین به عنوان روشی دیگر می توانید یک ظرف سرکه سفید را بدون روشن کردن ماکروفر درون آن قرار دهید و تا زمان از بین رفتن کامل بوی بد اجازه دهید ظرف داخل دستگاه بماند. پس از درآوردن ظرف می توانید درون محفظه مایکروفر را پاک کنید.

حتما بخوانید: تعمیرکار نمایندگی ماکروویو پاناسونیک در آی پی امداد چگونه تعمیرات را انجام میدهد؟

رفع بوی بد ماکروفر به کمک وانیل

یکی از انواع مواد خوشبوکننده طبیعی که می توان برای از بین بردن بوی بد ماکروفر استفاده نمود، وانیل است. برای استفاده از این ماده می توانید درون یک کاسه مقداری آب به همراه یک قاشق چای خوری وانیل بریزید و سپس ظرف مورد نظر را درون ماکروفر خود قرار دهید. دستگاه را روشن کنید تا محلول شروع به جوشیدن کند. اجازه دهید به مدت نیم ساعت ظرف در دستگاه بماند تا بخار معطر آن بتواند هرگونه بوی بد را برطرف نماید. در انتها می توانید داخل ماکروفر را با یک دستمال تمیز پاک کنید.

رفع بوی بد ماکروفر با استفاده از جوش شیرین

یکی از انواع مواد پاک کننده مناسب برای رفع بوی بد دستگاه مایکروفر جوش شیرین می باشد. شما می توانید به یک کاسه آب پنج قاشق جوش شیرین اضافه کرده و آن را شش دقیقه بجوشانید‌. سپس اضافه دهید ظرف یک ساعت در دستگاه بماند. همچنین می توانید درون یک پارچه تمیز را به این محلول آغشته کرده و سپس با استفاده از آن دستگاه را پاک کنید. با جوشیدن این محلول در مایکروفر در کوتاه ترین زمان تمامی بوهای بد به طور کامل برطرف خواهد شد.

رفع بوی بد ماکروفر با جوش شیرین

از بین بردن بوی سوختگی گوشت از ماکروفر

در برخی مواقع ممکن است افراد به هنگام پخت غذاهای مختلف مانند گوشت یا ماهی در ماکروفر دچار مشکلاتی شده و غذای آن ها بسوزد. در این شرایط بوی بسیار بدی از سوختگی گوشت در دستگاه ایجاد خواهد شد که ممکن است برطرف شدن آن مدت یه هفته طول خواهد کشید. از این رو در ادامه به بررسی نحوه از بین بردن بوی بد ماکروفر در زمان سوختگی گوشت می پردازیم:

 • ابتدا می توانید فن خروجی آشپزخانه خود را روشن نمایید تا هرگونه بدی بد از محیط خارج شود.
 • می توانید آب را به همراه سرکه سفید در یک ظرف مخصوص مایکروفر بریزید.
 • کاسه مربوطه را درون ماکروفر قرار داده و اجازه دهید ۲۰ الی ۲۵ دقیقه به خوبی بجوشد.
 • بخار حاصل شده از این محلول قابلیت از بین بردت بوب گوشت را دارد.
 • همجنین می توانید از محلول جوش شیرین نیز برای رفع بوی بد گوشت از مایکروفر استفاده نمایید.

از بین بردن بوی بد ذرت از ماکروفر

یکی دیگر از انواع بوهای بد که ممکن است درون دستگاه ماکروفر ایجاد شود، بوی ذرت یا پاپ کورن است. برای رفع بوی بد درون ماکروویو می توانید دستورالعمل زیر را دنبال نمایید:

 • یک کاسه مناسب ماکروفر آماده کردع و درون آن آب به همراه عصاره لیمو بریزید.
 • کاسه را درون مایکروفر قرار داده و سپس با درجه حرارت بالا آن را گرم نمایید.
 • محلول را برای مدت دو دقیقه درون دستگاه جوشانده و سپس اجازه دهید تا درون ماکروفر بماند.
 • پس از برداشتن کاسه می توانید تمامی دیوارها، صفحه و درب دستگاه را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.
 • از حذف تمامی ذرات غذایی اطمینان حاصل کنید تا دستگاه عاری از هرگونه بو باشد.

از بین بردن بوی بد ذرت در ماکروفر

نتیجه گیری از چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟

ممکن است برای شما نیز این پرسش ایجاد شده باشد که چگونه بوی بد داخل ماکروفر را از بین ببریم؟ از این رو در این مقاله تمامی روش هایی که در زمینه رفع بوی بد از دستگاه مایکروویو را بیان کردیم تا چنانچه با بوهای نامطبوعی در دستگاه خود مواجه شده اید، بتوانید به راحتی اقدام به رفع آن نمایید. تمامی این روش ها با استفاده از مواد طبیعی در منزل صورت می گیرد و نیازی به صرف هزینه های بیشتر برای رفع بوی بد دستگاه شما نمی باشد.

منبع: وبسایت تعمیر ماکروفر آی پی امداد

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *