خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش سئو / 7 مثال بازاریابی وابسته و چرا آنها خوب کار می کنند

7 مثال بازاریابی وابسته و چرا آنها خوب کار می کنند

اما چه چیزی باعث ایجاد یک وب سایت بازاریابی وابسته خوب می شود؟ چه محصولاتی را تبلیغ می کند؟ و چگونه مردم را به بازدید و خرید توصیه های آن ترغیب می کند؟

برای پاسخ به این سؤالات، اجازه دهید نگاهی به چند نمونه بازاریابی وابسته به خوبی داشته باشیم و آنچه را که باعث موفقیت آنها شده است، تشریح کنیم.

آزمایشگاه باربیکیو یک نمونه بازاریابی وابسته نسبتاً سنتی است. کباب پز خانگی و لوازم آشپزی را بررسی و تبلیغ می کند.

چیزی که آن را متمایز می کند، ترکیب ویدیوهای یوتیوب و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی چند وجهی و سرمایه گذاری بر روی دو پلت فرم متفاوت (اما مکمل) است.

برای بیش از 18000 کلمه کلیدی در گوگل رتبه بندی می شود…

گزارش کلمات کلیدی ارگانیک Ahrefs برای The Barbecue Lab

… در حالی که بیش از 60000 مشترک و نزدیک به 6 میلیون بازدید در کانال YouTube خود دارد:

صفحه درباره کانال YouTube Barbecue Lab

همچنین با SEO YouTube کار بسیار خوبی را انجام می دهد تا ویدیوهای متمرکز بر کلمات کلیدی را که مردم در پلتفرم ویدیویی جستجو می کنند، مانند “چاله آتش بدون دود” ایجاد کند.

رتبه بندی آزمایشگاه باربیکیو در یوتیوب برای کلمه کلیدی "گودال آتش بدون دود"

اما به همین جا ختم نمی شود. این ویدیو نه تنها در یوتیوب رتبه خوبی دارد، بلکه به سایت کمک کرد تا دو موقعیت رتبه بندی صفحه اول در SERP ها را به دست آورد – یکی از پست وبلاگ و دیگری از ویدیوی YouTube آن:

آزمایشگاه باربیکیو دو نتیجه جستجو برای کلمه کلیدی می گیرد "گودال آتش بدون دود"

شما می توانید این رویکرد ترکیبی را در سایت بازاریابی وابسته خود با استفاده از اکسپلورر کلمات کلیدی Ahrefs پیاده سازی کنید.

کلمه کلیدی گسترده ای را که می خواهید در Keywords Explorer رتبه بندی کنید تایپ کنید (مانند “قهوه ساز”)، سپس به تطبیق شرایط در بخش «ایده‌های کلیدواژه» گزارش دهید.

در نهایت کادر زیر را علامت بزنید ویژگی های SERP > فیلم ها.

گزارش کلمه کلیدی تطبیق شرایط Ahrefs با فیلتر ویژگی های SERP ویدیویی

کلیک نمایش نتایج و کلمات کلیدی که شامل ویدیوهای YouTube در نتایج جستجو هستند به شما نشان داده می شود. اینها کلمات کلیدی هستند که به طور بالقوه می توانید چندین بار رتبه بندی کنید—یک بار با وب سایت خود و بار دیگر با ویدیو(های) YouTube خود.

در نهایت، ترکیبی از یک ویدیوی یوتیوب و پست وبلاگ برای کلمه کلیدی مورد نظر ایجاد کنید، سپس انگشتان خود را روی هم بزنید و از خدایان Google برکت بگیرید…

… یا فقط چک لیست SEO ما را دنبال کنید تا شانس خود را افزایش دهید.

اگر بودجه کمی دارید، ما همچنین یک ابزار کلمه کلیدی رایگان برای یافتن کلمات کلیدی مورد جستجوی افراد در گوگل و یوتیوب داریم.

Bank My Cell بازاریابی وابسته را کمی متفاوت انجام می دهد. به جای اینکه محصولات وابسته را تبلیغ کند و از آن فروش ها کمیسیون بگیرد، یک شرکت وابسته به شرکت های تجارت تلفنی است.

همچنین صفحات فرود را با ویجت‌های سفارشی ساخت تا به مردم کمک کند تا به سرعت و به راحتی ارزش‌های مبادله (و پیشنهادات) تلفن‌های مورد استفاده خود را پیدا کنند.

صفحه فرود وابسته برای فروش Google Pixel 3 XL کارکرده

این شرکت وابسته بسیار موفق است زیرا دو کار را واقعاً خوب انجام داد:

  1. صدها صفحه محتوا را برای ایجاد اعتبار موضوعی و رتبه بندی هزاران کلمه کلیدی مرتبط منتشر کرد
  2. از صفحات PR و آمار برای ساخت هزاران بک لینک قدرتمند به وب سایت خود استفاده کرد

اگر به نمایه بک لینک آن در اکسپلورر سایت Ahrefs نگاه کنیم، می‌توانیم ببینیم که با استفاده از صفحات آمار، از سایت‌های پیشرو مانند Whatsapp، Wikipedia، Adobe و موارد دیگر لینک دریافت کرده است:

نمای کلی بک لینک بانک من سلول، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefs

آیا می خواهید این تاکتیک را کپی کنید؟ مطالعه موردی ما را در مورد نحوه استفاده از صفحه آمار برای ساخت 32 پیوند بخوانید.

Simply Insurance کمی معما است. این شرکت توانسته است در یکی از رقابتی ترین شعبه های وابسته که امروزه به صورت آنلاین وجود دارد، رقابت کند – بیمه.

این در صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی مانند “بیمه اجاره کنندگان 100000” با نمره دشواری کلمه کلیدی (KD) تخمینی 64 قرار دارد:

رتبه بندی کلمات کلیدی برای Simply Insurance

این یک راز است؟ در اینجا جای تعجب نیست – ساخت محتوا و پیوند.

این تلاش برای نوشتن پست های مهمان بیشتر و کسب پیوندهای بیشتر از طریق ارتباط مستقیم از تقریباً هر سایتی که من دیده ام. به گفته مالک Sa El، تیم تنها در دو سال موفق شد بیش از 1000 پست مهمان بنویسد و بیش از 2200 دامنه ارجاع دهنده را جمع آوری کند.

نمودار نمای کلی سایت برای Simply Insurance

برخی از این پست های مهمان از سایت های مرتبط و معتبر مانند Rocket Mortgage و Intuit هستند.

نمونه ای از پست مهمان برای لینک بیلدینگ

به این تاکتیک علاقه دارید؟ وبلاگ نویسی مهمان را در مقیاس از مجموعه ویدیوهای SEO ما بررسی کنید:

Hobotech یکی از نمونه های مورد علاقه من از یک بازاریاب وابسته با بلیط بالا است. او یوتیوبی است که از بررسی و مقایسه محصولات گران قیمت مرتبط با برق مانند باتری های لیتیومی و نیروگاه های خورشیدی فیلم می گیرد.

محصولاتی که او درباره آنها ویدیو می‌سازد معمولاً هزاران دلار قیمت دارند و تا 10٪ نرخ کمیسیون دارند – به این معنی که او از هر فروش صدها دلار درآمد دارد.

یکی از محبوب ترین ویدیوهای او، بررسی او از یک نیروگاه خورشیدی قابل حمل است که بیش از 2000 دلار به فروش می رسد. آن ویدیو نزدیک به نیم میلیون بازدید داشت و اگر بخواهم حدس بزنم، ده ها هزار دلار برای او به ارمغان آورد.

نمونه ای از یک ویدیوی بررسی موفق وابسته با نزدیک به نیم میلیون بازدید

او از ویرایش فانتزی یا جدیدترین و بهترین تجهیزات دوربین استفاده نمی کند. ویدئوهای او نور بسیار ضعیفی دارند. او سعی نمی کند بیش از حد سرگرم کننده باشد.

پس چرا ویدیوها اینقدر خوب عمل می کنند؟

  1. او محصولات را به گونه‌ای نشان می‌دهد که تنها کسی که به وضوح می‌داند در مورد چه چیزی صحبت می‌کند، انجام می‌دهد یا می‌تواند انجام دهد (مانند آزمایش‌های ولتاژ و ظرفیت).
  2. او موضوعات پیچیده را به روشی تجزیه می کند که هر کسی بتواند آن را بفهمد.
  3. او به شما خواهد گفت که اگر چیزی ارزش پول را ندارد، نخرید (حتی اگر شرکت ها پول زیادی به او بدهند تا خلاف آن را بیان کند).

همه این موارد باعث می شود که او به منبع اطلاعاتی قابل اعتمادی تبدیل شود و مشترکین بیشتر و سود بیشتری برای او به ارمغان بیاورد.

اسکاتی کیلمر یک مکانیک دهه شصتی با بیش از 40 سال تجربه در حرفه خود است. او شخصیت فوق‌العاده‌ای در یوتیوب است، و محتوای ویدیویی او (به نظر من) یک موهبت برای مردم عادی است که باید یاد بگیرند چگونه روی وسایل نقلیه خود کار کنند و در هزینه‌های فروشگاه صرفه‌جویی کنند.

کانال یوتیوب اسکاتی کیلمر

او به دلیل کیفیت ویدیوهایش موفق به جمع آوری بیش از 5.5 میلیون مشترک یوتیوب شده است. مانند Hobotech، اسکاتی موضوعات پیچیده (مانند تعویض شمع موتور شما) را می گیرد و آنها را به چیزی تبدیل می کند که هر کسی می تواند با ابزار مناسب انجام دهد.

استراتژی مشارکت او ساده است: به افراد آموزش دهید که چگونه وظایف خاصی را در اتومبیل خود انجام دهند، سپس به تمام ابزارها و قطعات مورد نیاز در توضیحات ویدیو پیوند دهید.

پیوندهای وابسته در یوتیوب

نکته مهم در اینجا ایجاد کردن است واقعا محتوای با کیفیت بالا

اسکاتی موفق است زیرا کانال او دارای برخی از بهترین راهنماها در اینترنت برای مکانیک های DIY است. من صدها ویدیوی او را برای تعمیر وسایل نقلیه‌ام تماشا کرده‌ام، و هرگز احساس نکرده‌ام که او مرا برای خرید چیزی که به آن نیاز ندارم، تحت فشار قرار داده است.

اگر نشنیده اید، Wirecutter یک وب سایت بازاریابی وابسته غول پیکر است که در سال 2016 به قیمت 30 میلیون دلار فروخته شد و در سال 2018 بیش از 20 میلیون دلار درآمد داشت.

این بیشتر به دلیل انجام بررسی محصول شناخته شده است… الف مقدار زیادی از بررسی های محصول

در واقع، برای نزدیک به 5 میلیون کلمه کلیدی رتبه بندی می شود و بیش از 16 میلیون بازدید در ماه دریافت می کند – و این فقط از طرف گوگل است.

مرور کلی جستجوی ارگانیک NY Times Wirecutter، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefs

چگونه توانست به یک غول پیکر گوگل تبدیل شود؟ ما می خواستیم بفهمیم، بنابراین یک مطالعه موردی کامل در مورد استراتژی سئو Wirecutter انجام دادیم. در اینجا گزیده ای از آنچه ما یافتیم آمده است:

1. آن اولویت بندی می کند سیگنال های EEAT با صحبت در مورد اینکه چرا باید به آن اعتماد کنید و چگونه در هر صفحه بررسی به نتایج خاصی رسید:

توضیح Wirecutter در مورد اینکه چرا باید به بررسی های آن اعتماد کنید

2. الف را فراهم می کند تجربه کاربری عالی با طرح‌بندی بدون آگهی و سازگار با موبایل.

3. دارد عالی ناوبری وب سایت و صفحات دسته بندی

دسته و ناوبری Wirecutter

4. آن مکررا محتوای آن را به روز می کند; در واقع، برای هر مقاله جدید منتشر شده در سال 2022، پنج قطعه از محتوای قدیمی تر را به روز کرد.

5. عالی است توزیع محتوای آن به افراد زیادی از طریق رسانه های اجتماعی و لیست ایمیل آن.

در مجموع، خیلی از کارها را درست انجام داد. این کار فقط با بررسی محصولات فناوری شروع شد، سپس تقریباً هر نوع محصولی را پوشش داد. چیزهای زیادی می توانید از موفقیت سایت یاد بگیرید.

RTINGS (یا “رتبه بندی”) یکی دیگر از سایت های غول پیکر بررسی محصول مشابه Wirecutter است. این نیست کاملا به همین اندازه (“فقط” 8.7 میلیون ترافیک در ماه دریافت می کند)، اما هنوز چیزهای زیادی برای آموزش دارد.

مروری بر ترافیک جستجوی ارگانیک RTINGS.com، از طریق اکسپلورر سایت Ahrefs

ما همچنین یک مطالعه موردی در RTINGs.com انجام دادیم تا ببینیم چه چیزی باعث موفقیت آن شده است. در اینجا غذاهای آماده ارائه شده است:

1. با الف شروع شد ساختار وب سایت مقیاس پذیر. همچنین از صفحات دسته بندی عالی استفاده می کند. در اینجا یک نمای چشم پرنده از ساختاری که سایت استفاده می کند آورده شده است:

نمودار ساختار وب سایت RTINGS.com

2. استفاده می کند سئو برنامه ای (روشی برای تولید صفحات زیادی از مجموعه ای از داده ها با استفاده از اتوماسیون با هدف رتبه بندی در گوگل) برای ایجاد انبوه صفحات مقایسه مانند این:

نمونه مقاله مقایسه سئوی برنامه نویسی RTINGS.com

3. دارای یک عالی روش پیوند داخلی که به آن اجازه می دهد تا چیزها را به روشی به هم بچسباند که برای بازدیدکنندگان (و Googlebot) آسان باشد تا محتوا را پیدا کنند.

4. مانند دیگران در این لیست، از a استفاده می کند رویکرد ترکیبی که شامل SEO YouTube است. در بسیاری از کلمات کلیدی در موتورهای جستجو دو برابر می شود.

RTINGS.com از یوتیوب برای رتبه دو بار برای یک کلمه کلیدی در Google SERP استفاده می کند

و این در مورد آن است. اگرچه، من استراتژی آن را برای یک وب سایت بررسی گسترده بدون سرمایه هنگفت برای پشتیبان گیری از آن دنبال نمی کنم. اما قطعاً می‌توانید در مورد ساختار وب‌سایت و ناوبری از آن پیروی کنید و احتمالاً حتی از سئوی برنامه‌نویسی برای ایجاد تعداد زیادی صفحات با کیفیت بالا در مقیاس استفاده کنید.

افکار نهایی

اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک بازاریاب وابسته هستید، مهم است که مطالعه کنید چه چیزی کار می کند. در حالی که رویکردهای مختلفی برای موفقیت به عنوان یک شرکت وابسته وجود دارد، چند چیز وجود دارد که برای موفقیت جهانی است. تو باید:

  1. محتوایی ایجاد کنید که واقعاً خوب باشد. از رفتن بیشتر نترسید، زیرا این چیزی است که به شما کمک می کند تا از خود متمایز شوید.
  2. پیمایش در وب سایت خود را برای کاربران (و Googlebot) آسان کنید. قبل از اینکه سایت خود را بسازید، سلسله مراتب ساختار وب سایت خود را برنامه ریزی کنید.
  3. سرمایه گذاری روی محتوای ویدیویی را در نظر بگیرید تا اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهید و در نتایج جستجوی گوگل دو برابر شوید.
  4. راه های منحصر به فرد و جالبی را برای ایجاد بک لینک به محتوای خود در مقیاس بیابید.

این تمام چیزی است که من دارم. امیدوارم از این نمونه های بازاریابی وابسته لذت برده باشید و یکی دو چیز را یاد گرفته باشید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *