خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / آموزش سئو / 23 سوال سئو برای پرسیدن از مشتریان جدید + قالب پرسشنامه

23 سوال سئو برای پرسیدن از مشتریان جدید + قالب پرسشنامه

کار با مشتریان جدید برای اولین بار می تواند طاقت فرسا باشد. دریافت تمام اطلاعات ضروری برای شروع کار بر روی رشد کسب و کار خود از طریق سئو یک چیز است. انجام آن به گونه ای که نشان دهد شما یک حرفه ای باتجربه هستید، کار دیگری است.

پس از کار با تعدادی از آژانس های سئو و به عنوان یک فریلنسر، دریافتم که پرسیدن سوالات درست در شروع همکاری (بالقوه) کلید شروع سریع و آسان یک کمپین موفق است.

ما 23 سوال را بررسی می کنیم تا هم واجد شرایط باشیم و هم برای شروع کار با مشتریان جدید سئو.

اگرچه ممکن است برخی از سؤالات بسته به نوع مشتریانی که با آنها کار می کنید متفاوت باشد، من یک الگوی پرسشنامه مشتری کامل تهیه کرده ام که می توانید فوراً آن را کپی کرده و از آن استفاده کنید تا در وقت شما صرفه جویی شود و همه چیزهایی که نیاز دارید آماده باشد.

بیا یک نگاهی بیندازیم.

قالب پرسشنامه سئوی ما را بدزدید

می توانید با تهیه یک کپی از الگوی پرسشنامه مشتری شروع کنید.

من قصد دارم شما را از طریق هر بخش (و چرایی ضروری بودن آن) راهنمایی کنم، از جمله:

  • دسترسی به پلتفرم ها و اسناد موجود
  • سوالاتی در مورد کسب و کار آنها
  • سوالات در مورد وب سایت آنها.
  • سوالاتی در مورد اهداف آنها.
  • سوالاتی در مورد تلاش های بازاریابی قبلی آنها.
  • سوالاتی در مورد لینک بیلدینگ

قبل از اینکه به آنها نگاه کنیم، چند نکته سریع وجود دارد که باید ذکر کنیم.

ابتدا می توانید رنگ و حس قالب را تغییر دهید و لوگوی خود را متناسب با نام تجاری خود اضافه کنید.

ثانیا، بسته به مشتریان سئو و حوزه تمرکز شما، ممکن است لازم باشد برخی از سوالات را تنظیم کنید (یا برخی از سوالات خود را اضافه کنید).

یا اگر با آژانسی کار می کنید که با چندین نوع مشتری کار می کند، ممکن است بخواهید برای هر کدام یک الگوی خاص ایجاد کنید. به عنوان مثال، یکی برای مشتریان تجارت الکترونیک، یکی برای مشتریان سئوی محلی و غیره.

با این گفته، بیایید مستقیم به داخل بپریم.

بخش 1. دسترسی به آنچه نیاز دارید

دسترسی به داده های موجود مشتری شما برای ایجاد یک استراتژی سئو موفق ضروری است. برای ارزیابی کامل سایت، نگاهی به عملکرد تاریخی و تنظیم گزارش های سئو باید به پلتفرم های آنها دسترسی داشته باشید.

هنگامی که هر دو طرف تصمیم به همکاری با یکدیگر گرفتند، باید به پلتفرم های آنها دسترسی داشته باشید، از جمله:

  • تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
  • کنسول جستجوی گوگل
  • تبلیغات گوگل
دسترسی به سوالات پلتفرم

اگر مشتری شما یک تجارت جدید نیست و قبل از شما با آژانس ها یا فریلنسرهای دیگر کار کرده است، دسترسی به اسنادی که ممکن است داشته باشند نیز مفید است.

اینها می‌توانند شامل تحقیقات و گزارش‌های کلیدواژه باشند، که می‌توانند به شما کمک کنند تا کارهایی را که قبلاً انجام داده‌اند تکرار نکنید.

نمونه سوالاتی که باید در مورد اسناد موجود بپرسید

بخش 2. سوالات در مورد کسب و کار مشتری شما

در مرحله بعد، همه چیز را در مورد تجارت مشتری خود خواهید آموخت.

هنگام تنظیم یک استراتژی سئو، باید در نظر بگیرید که چه چیزی برای وب سایت مشتری شما و موقعیت آن در SERP ها بهترین است. اما همچنین اینکه همه محصولات قابل تحویل و KPI با اهداف کلی کسب و کار همسو هستند.

دانستن اینکه آیا کسب و کار مشتری شما فصلی است یا خیر، می تواند به شما کمک کند تا بالا و پایین های طبیعی ترافیک را پیش بینی کنید و کمپین ها را به طور موثر برنامه ریزی کنید.

نمونه سوالاتی که باید در مورد کسب و کار بپرسید

بخش 3. سوالات در مورد وب سایت آنها

در این بخش، باید مطمئن شوید که هیچ شگفتی ناخوشایندی وجود ندارد. دامنه اضافی که چیزی در مورد آن نمی دانید؟ برنامه ریزی برای مهاجرت در سه ماه؟

اکنون زمان آن است که بفهمیم!

سوالات در مورد وب سایت مشتری

بخش 4. سوالاتی در مورد اهداف مشتری شما

درک اهداف مشتری (چه در کوتاه مدت و چه در بلندمدت) می تواند استراتژی کلی سئو شما را هدایت کند و به شما در درک و مدیریت انتظارات مشتری کمک کند.

آیا آنها یک کسب و کار کاملاً جدید هستند که به دنبال رتبه بندی در جایگاه برتر برای کلمه کلیدی تحت سلطه رهبران صنعت هستند؟ آیا آنها انتظار دارند تا شش ماه دیگر ترافیک آنها از صفر به یک میلیون برسد؟

اگر چنین است، این به شما اطلاع می دهد که نیاز دارید سریع فرار کن به آنها کمک کنید تا درک کنند که با توجه به مرحله تجاری فعلی، بودجه و چارچوب زمانی آنها، چه اهدافی واقع بینانه هستند.

سوالات در مورد اهداف

بخش 5. سوالاتی در مورد تلاش های بازاریابی قبلی آنها

مشتری شما در گذشته با چه کسی کار کرده است؟ آیا آنها به غیر از سئو کار دیگری مانند روابط عمومی دیجیتال انجام داده اند؟ بعلاوه، اگر قبلاً رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) را در نظر گرفته بودند، چه کار می‌کرد و چه کار نمی‌کرد؟

دانستن این اطلاعات می تواند شما را در اجرای فرآیندهایی که برای شما و مشتری شما کار می کند راهنمایی کند. با درک آنچه قبلاً انجام داده‌اند، می‌توانید از مشکلاتی که ممکن است قبلاً داشته‌اند که منجر به انحلال شراکت قبلی‌شان شده است، اجتناب کنید.

سوالاتی در مورد تلاش های بازاریابی قبلی

بخش 6. سوالاتی در مورد لینک بیلدینگ

همه ما می دانیم که لینک سازی بخش مهمی از سئو است و احتمالاً چیزی است که باید در استراتژی سئوی هر مشتری در نظر بگیرید.

با این حال، درک این نکته ضروری است که قبلاً چه تلاش هایی انجام داده اند و آیا در حال حاضر اعضای تیم یا فریلنسرهای دیگری دارند که صرفاً روی به دست آوردن پیوندها کار می کنند. این شما را از تکرار هرگونه تلاش قبلی یا موجود لینک بیلدینگ جلوگیری می کند.

همچنین بسیار مهم است که بدانید آیا مشتری شما در گذشته از روش‌های بالقوه پرخطر کسب لینک استفاده کرده است که می‌تواند بر تلاش‌های سئوی شما در حرکت رو به جلو تأثیر منفی بگذارد.

اگر به عنوان یک مشاور عمومی سئو استخدام شده اید، انجام ممیزی بک لینک با هر مشتری جدیدی که بر عهده می گیرید، همیشه ایده خوبی است. اگر برای کار خاصی استخدام شده باشید، مانند ایجاد برنامه های محتوا یا صرفاً روی سئوی فنی، این احتمالاً برای شما صدق نمی کند.

برای مثال، اگر مشتری به شما بگوید که در طرح‌های پیوند مشارکت دارید، همیشه کارها را آسان‌تر می‌کند که بدانید چقدر باید پاکسازی کنید و چقدر خطر بالقوه وجود دارد.

سوالاتی در مورد لینک بیلدینگ

افکار نهایی

خب! حالا شما مالک آن هستید. در مجموع، 23 سوال سئو برای پرسیدن از مشتریان که به شش بخش در یک قالب تقسیم می شوند، می توانید به طور مکرر از آنها استفاده کنید. حتماً یک کپی تهیه کنید و آن را با نام تجاری و خدمات خود سفارشی کنید تا برای مشتری بعدی شما آماده باشد.

اطمینان از اینکه از هر فرصتی برای موفقیت خود استفاده می کنید، بخش مهمی از ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان است. بخش اول این است که ابزارهایی را در اختیار مشتریان جدید به سرعت و آسانی قرار دهید.

البته، این فقط یک راهنما است که در تماس اول یا دوم مشتری چه چیزی را باید طی کرد. شما می توانید قالب را بر اساس تمرکز و نیاز خود سفارشی کنید.

فکر می کنید چیزی را از دست داده ایم یا سؤالی دارید؟ به من پینگ کن در توییتر.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *