خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بدون دسته بندی / معرفی کارتن دایکاتی  و انواع آن + قیمت

معرفی کارتن دایکاتی  و انواع آن + قیمت

دایکات در واقع یک مدل مقوایی بدون ابعاد از پیش تعیین شده و دقیق است. کارتن های دایکات اغلب فاقد اشکال معمولی هستند. با این حال، شاید دلیلی که این نام را به خود اختصاص داده اند، این باشد که توسط دستگاهی به نام دستگاه دایکات ساخته و تولید می شوند. تکنیک برش انواع مقوا و کاغذ به اشکال منحصر به فرد، ورق های فلزی و پلاستیکی با استفاده از دستگاه دای برش که به طور مکرر در ساخت کارتن با تکنولوژی بالا مورد استفاده قرار می گیرد، قالب برش نامیده می شود.

دایکات یعنی چه؟

دایکات که اغلب برای توصیف قالب گیری با خط و تیغه استفاده می شود، در لغت به معنای قالب گیری و برش دادن است. دای برش اساساً تکنیکی است که برای اولین بار در قرن نوزدهم در ساخت کارتن های کفش به کار گرفته شد. با توجه به کیفیت عالی آن، سپس در صنایع چاپ و بسته بندی نیز استفاده شد. خدمات دیکاتینگ نیز با این کلمه اطلاق می شود. دیکاتینگ به این صورت است که برای ایجاد طرح های مورد نظر از قالبی استفاده می کنیم که سپس روی بسته های چاپ شده اعمال می شود. برای طرح های پیچیده، مانند لوگوهای مختلف شرکتی، از این روش استفاده می شود. به خاطر داشته باشید که حروف الفبا نیاز به دقت بیشتری دارند.

 

ایده هایی در فرآیند دیکات وجود دارند و هر مفهومی تعریفی دارد. به عنوان مثال، برتی یک برش دقیق است که دقیقاً در اطراف الگوی چاپ شده انجام می شود. عمل تا شدن بدون ایجاد ترک در واقع عمل خط تا شدن نامیده می شود. برجسته سازی فرآیند جلب توجه به ناحیه خاصی از طرح چاپ شده روی یک برگه چاپ شده است. این کار در مرحله قالب گیری همراه با برش و آستر کردن طرح چاپی انجام می شود که به آن عمل برداشتن ورق از قالب گفته می شود. به طور کلی، کارتن های برش فوایدی را به همراه دارند که مهم ترین آن ها صرفه جویی در زمان است و شکل نهایی تولید شده توسط آن ها دقیقاً یکسان است. کارتن دایکاتی به طور گسترده ای در صنعت استفاده می شوند؛ زیرا تناسب و نگهداری بهینه محصول را فراهم می کند.

کارتن دایکاتی سازگار با نیاز مشتریان در کارتن سازی گلبرگ باکس

این کارتن با استفاده از دستگاه دایکات ساخته می شود و از آنجایی که فاقد شکل متمایز و معمولی است، کارتن نامیده می شود. امکان ساخت کارتن های مورد نظر در هر شکل و اندازه ای از مهم ترین مزایای استفاده از این نوع کارتن می باشد. در نتیجه طیف گسترده ای در این کارتن ها وجود دارد.

 

ساخت قالب کارتن یا تخته و تیغه های فلزی اولین قدم در تولید این نوع کارتن است. در نتیجه، ابتدا باید قالبی ایجاد کنید که با شکل کارتن مورد نظر مطابقت داشته باشد. معمولاً برای طراحی و اجرای این الگو، از تخته ها و تیغه های فلزی استفاده می شود.

در ادامه فرآیند، ورق های مقوایی و کارتنی را در یک قالب قرار داده و کارتن ها به همان شکلی که مد نظر می باشد، صورت می گیرند. این مرحله به صورت خودکار توسط دستگاه دایکات کارتن و مقوا انجام می شود.

انواع کارتن بسته بندی دایکاتی در صنعت چاپ و بسته بندی

کارتن دایکات تلسکوپی مشابه کارتن موز است. کارتن های بسته بندی بدون درب معمولاً برای لوازم خانگی از جمله گاز، یخچال و ماشین لباسشویی استفاده می شوند. کارتن های سوراخ دار بیشتر در صنعت تولید استفاده می شوند. مقواهایی که به شکل ‌ها و دسته‌های مختلف برش داده شده‌اند، عمدتاً برای هدیه و اسباب ‌بازی برای بچه‌ها استفاده می‌شود. کارتن دایکاتی برای کارکردهای مختلف تولید و فروخته می شوند.

به عنوان مثال، از این کارتن ها می توان برای بسته بندی انواع میوه ها از جمله گوجه فرنگی، توت فرنگی، کیوی و انواع مرکبات استفاده کرد. به ویژه در صادرات، این جعبه ها برای حفظ کیفیت میوه ها و سبزیجات بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، کارتن های ساده بدون استفاده از قالب تولید ساخته می شوند. با این حال، برای تولید جعبه های لمینت به قالب نیاز است. برای ایجاد این کارتن دایکاتی نیز باید سریع و دقیق کار کنیم. این کارتن بسیار شیک است اما نیاز به قالب دارد.

به طور کلی، تمام تجهیزات چاپ و قالب باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان می شود. همچنین می توان از دستگاه دایکاتور برای برش مکرر مقوا به شکل هایی با ابعاد یکسان بدون استفاده از برش، شابلون، تیغ یا سایر ابزارهای برش استفاده کرد. اشکالی که اغلب توسط این دستگاه برش داده می شوند، یکنواخت و کاملا حرفه ای هستند. در بخش بسته بندی، دایکات بسیار مهم است و طراحی مبتکرانه کارتن ها، دید محصول را افزایش می دهد و منجر به بسته بندی نهایی تخصصی می شود.

تولید و قیمت کارتن دایکاتی

کارتن فلکسو و کارتن لمینت دو روش اصلی تولید کارتن هستند. کارتن های فلکسو باید پس از بررسی دقیق محصول و بسته بندی آن برای چاپ آماده شوند. چاپ کارتن با دستگاه فلکسو انجام می شود. از این دستگاه برای اجرای طرح مورد نظر روی قالب ژلاتینی قبل از چاپ روی مقوا استفاده می شود. در صنعت کارتن، ورق های مقوایی را می توان به روش های مختلف به جعبه های مورد نظر مشتریان تبدیل کرد.

اساسا دلیل اینکه قیمت کارتن دایکاتی نسبت به کارتن‌های معمولی بیشتر می باشد، این است که از قالب‌های مخصوص برای ساخت کارتن‌ها در طول فرآیند تولید استفاده می‌شود که منجر به برش‌های فوق‌العاده منظم، دقیق و جذاب می‌شود. از این کارتن ها معمولاً برای تهیه کارتن خرما، کارتن کفش، کارتن اسباب بازی و کارتن برای صادرات میوه استفاده می شود. اگر کارتن مورد نیاز شما ساده است، می توان آن را با استفاده از تجهیزات استاندارد کارتن سازی ایجاد کرد و کارتن های ساده اغلب بدون استفاده از قالب ساخته می شوند.

دستگاه های مختلف تولید کارتن دایکاتی

کارتن دایکاتی امروزه با استفاده از دستگاه های مختلفی تولید می شوند. اولین دستگاه یک دستگاه دیکات فکی است که دلیل نامگذاری آن به این اسم، این است که هنگام برش به عنوان فک عمل می کند. یکی دیگر از وسایلی که شبیه پینگ پنگ است، دستگاه پینگ پنگ دی کات است. برای راه اندازی این تجهیزات به دو نفر نیاز است. دستگاه دایکات چرخشی یک دستگاه اضافی است. این تجهیزات سنگین استوانه ای شکل بیشتر برای برش سخت ترین مواد مانند فلزات استفاده می شوند.

اگر به دنبال یک شرکت تولیدی کارتن در کرج برای ساخت این کارتن های دایکاتی هستید، مجموعه کارتن سازی گلبرگ باکس بدون شک بهترین گزینه است. بزرگترین طراحان و مدیران چاپ برای این تجارت کار می کنند که به طور رسمی در سال 1398 شروع به کار کرد. این شرکت می تواند بهترین خدمات و با کیفیت ترین چاپ را به شما ارائه دهد؛ زیرا مجهز به مدرن ترین و به روزترین تجهیزات طراحی، چاپ و ساخت انواع کارتن موجود است.

ساخت و تولید انواع کارتن ساده، انواع کارتن دایکات، جعبه کارتن بسته بندی، جعبه مقوایی، طراحی و چاپ، همگی از خدمات ارائه شده توسط مجموعه گلبرگ باکس می باشد. این سازمان با یک دهه سابقه برجسته، بهترین و مدرن ترین خدمات را به شما ارائه می دهد.

اگر به دنبال یک کارخانه کارتن معتبر و باکیفیت در استان البرز و کرج هستید، بهترین کارخانه کارتن سازی در کرج را به شما معرفی خواهیم کرد. کارتن های سه لایه، پنج لایه، لمینت شده و کارتن دایکاتی چند مورد از مهم ترین خروجی های این کارخانه هستند. برای سفارش کارتن می توانید با شماره 09125636597 تماس بگیرید.

 

کارخانه کارتن سازی در کرج

همانطور که می دانید کارخانه های کارتن سازی بسیاری در سراسر ایران فعالیت می کنند. یکی از شهرهای ایران که تعداد زیادی کارخانه کارتن سازی دارد کرج است. کارخانه های کارتن سازی در کرج در شرایطی که امروزه همه شرکت های تولید کارتن در ایران از نظر کیفیت و قیمت با یکدیگر رقابت می کنند، توانسته اند در جاهای دیگر رقابت کنند و از رقبای خود پیشی بگیرند.

کرج از تهران حدود 36 کیلومتر فاصله دارد. شهر کرج با بیش از 1.5 میلیون نفر جمعیت، چهارمین شهر پرجمعیت ایران است و در غرب استان تهران واقع شده است. تهران از شرق با کرج، از شمال با چالوس، از غرب با ساوجبلگ و اشتهارد و از جنوب با شهریار همسایه است. کرج دارای تعداد قابل توجهی واحد تولیدی و صنعتی است که عمدتاً در شهرک های صنعتی و یا در نقاط مختلف شهر مستقر هستند. به عنوان مثال دو شهرک صنعتی سیمین دشت و بهارستان هر کدام بیش از 470 واحد تولیدی عملیاتی دارند و در مجموع بیش از 950 واحد دیگر در سطح شهر و اطراف آن پراکنده هستند.

 

جمع بندی

در کرج شرکت های کارتن سازی متعددی وجود دارند که بر اساس ترجیحات و نیازهای مشتری و همچنین سبک و محصول دلخواه خود اقدام به چاپ و تولید کارتن می کنند. همانطور که قبلاً اشاره شد، دو نوع چاپ فلکسوگرافی و چاپ لمینت در طراحی و تولید کارتن های بسته بندی و بیشتر به عنوان جعبه های مقوایی شناخته می شوند. چاپ فلکسو به صورت مستقیم بر روی کارتن ها در کارخانه کارتن سازی کرج انجام می شود.

لازم به ذکر است که این شکل از چاپ بیشتر از نام تجاری مشتری استفاده می کند و گزینه های طرح و رنگ محدودی دارد. با این حال، در چاپ افست، که به آن چاپ لمینت نیز می‌گویند، هیچ محدودیتی در طراحی یا رنگ وجود ندارد. بنابراین تولید کنندگان مختارند که این نوع جعبه‌ها را مطابق با سفارش و ترجیحات مشتری ایجاد و تولید کنند. هر شرکت کارتن سازی در کرج جعبه بسته بندی صادراتی و کارتن نیز تولید می کند. امیدواریم اطلاعات این پست برای شما مفید واقع شود و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کارتن دایکاتی و طراحی و چاپ و بسته بندی می توانید به آدرس وب سایت گلبرگ باکس https://golbargbox.com مراجعه نموده و یا با شماره 02189774935 تماس حاصل فرمایید.

 

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *