خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / مقالات ✍️ / کسب و کار اینترنتی / فریلنسری یعنی چه؟ (این 5 تکنیک را یاد بگیرید)

فریلنسری یعنی چه؟ (این 5 تکنیک را یاد بگیرید)

فریلنسری یعنی چه؟

فریلنسر یا آزادکار شخصی است که بدون داشتن تعهد به سازمان خاصی، سفارشات را دریافت کرده و انجام می دهد. در این مقاله به بررسی شغل فریلنسری پرداخته ایم.

مقدمه مطلب

فریلنسر

در گذشته، عناوین شغلی تعداد زیادی نداشتند و بیشتر افراد به مشاغلی می پرداختند که برای بسیاری از مردم شناخته شده بود. اغلب مشاغلی که در گذشته وجود داشت، شامل مشاغل دستی و مشاغلی می شد که به نوعی به حیوانات، زمین های کشاورزی و صنایع مرتبط با آن مربوط می شد. با گذشت زمان و ورود جوامع مختلف به زندگی دیجیتال و تکنولوژی های مدرن، گستره مشاغل موجود در سطح جامعه روز به روز بیشتر شد؛ تا جایی که امروزه بسیار از مشاغل به دنیای دیجیتال و محیط پیرامون آن بستگی دارد. کارهایی همچون طراحی سایت و اپلیکیشن، تولید محتوا و بازاریابی اینترنتی، خدمات مبتنی بر وب، فروشگاه اینترنتی و غیره از جمله مشاغلی هستند که در سال های گذشته در سرتاسر جهان و همین طور ایران جایگاه خوبی پیدا کرده اند.

اغلب کسانی که به انجام امور اینترنتی می پردازند، در موسسات و شرکت های کوچک و بزرگ مشغول به کار هستند و درآمد متوسطی کسب می کنند. بسیاری از این افراد ممکن است به صورت پورسانتی کار کنند که در این صورت توانایی جذب درآمدهای بالا را هم دارند و بسیاری دیگر به صورت ثابت حقوق و مزایا دریافت می کنند. طبیعتا بخش قابل توجهی از درآمدی که توسط این افراد کسب شده نیز به حساب شرکت پرداخت می شود و درصدی از آن به شخص انجام دهنده کار تعلق می گیرد.

و اما آیا تا بحال به این موضوع فکر کرده اید که خودتان به صورت مستقل به انجام کارهای اینترنتی بپردازید و به صورت مستقیم با سفارش دهندگان در ارتباط باشید؟ در این صورت دیگر نیازی به پرداخت درصدی از درآمدتان به شرکت نخواهید بود و می توانید درآمد خوبی را کسب کنید. مفهوم فریلنسری، مفهومی است که به همین موضوع دلالت می کند.

فریلنسر یا آزادکار

یکی از عناوین شغلی که در سال های گذشته توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است، فریلنسری است. شاید شما هم جزو کسانی باشید که برای اولین بار این کلمه به گوشتان می خورد و علاقه مندید بیشتر راجع به فریلنسری و ویژگی هایی که فریلنسرها باید داشته باشند و حتی بازار کار و حیطه فعالیت آن ها بدانید. ما در این مقاله از نتیکو سعی کرده ایم به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم. بنابراین از شما همراهان عزیز و همیشگی مان دعوت می کنیم تا پایان این مطلب همراه گروه ما باشید.

فریلنسر کیست و چه شغل فریلنسری چه ویژگی هایی دارد؟

تفاوت فریلنسر و کارامند اداری

در سالیان گذشته به دلیل گسترش و توسعه بسیار خوب و سریع اینترنت و فضای مجازی، بستر مناسبی برای بسیاری از افراد پدید آمده است تا بتوانند به راحتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی و صرف هزینه های زیاد در شرکت‌ ها و مراکز اداری و تجاری، کسب درآمد اینترنتی خوبی را برای خود دست و پا کنند. فریلنسر – Freelancer یا آزادکار شخصی است که بدون داشتن تعهد به سازمان یا شرکت خاصی، فعالیت های حرفه ای و تخصصی خود را برای کارفرماهای مختلف انجام داده و با توجه به نوع کارفرما و همچنین پروژه هایی که در حیطه مهارت های اوست، اقدام به انجام امور مختلفی می کند.

فریلنسر می تواند به صورت همزمان با چند کارفرما همکاری کرده و پروژه هایی را در دست بگیرد که هیچ ارتباطی با هم ندارند. این اشخص قادرند یک شغل تمام وقت و یا پاره وقت با درآمد خوب برای خود داشته باشند و در هر مکان و هر زمانی که بتوانند، کار خود را انجام دهند.

چگونه فریلنسر شویم؟

چگونه فریلنسر شویم؟

فریلنسرها اشخاصی هستند که خودشان تعیین می کنند که چه کاری انجام دهند و قاعدتا دریافت سفارشات و پروژه ها به عهده خودشان است. یک فریلنسر می تواند از طریق دوستان، آشنایان و یا کارفرماهای دیگر به افراد معرفی شود. همچنین بسیاری از انجمن ها و وبسایت های اینترنتی اقدام به انتشار آگهی های فریلنسری می کنند که این افراد می توانند با مراجعه به آن ها، پروژه های مربوط به مهارت خود را دریافت کنند.

فریلنسری چه مزایایی دارد؟

مزایای فریلنسری

سوالی که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که فریلنسری چه مزایایی نسبت به سایر مشاغل دارد که امروزه استقبال از آن به این شکل زیاد شده است؟ اولین و مهم ترین مزیت این شغل، این است که شما ساعت و مکان کار مشخصی ندارید و در هر لحظه از شبانه روز، در هر کجا می توانید به انجام امور مربوط به کارتان بپردازید. در این وضعیت شما می توانید در کنار انجام کار به راحتی به انجام امور روزمره تان بپردازید و بخاطر اینکه به محل کار خاصی مراجعه نمی کنید، از شر عوامل بیرونی مزاحم (مثل ترافیک، ارباب رجوع و غیره) در امان باشید.

همچنین درآمدتان را در این شغل خودتان مشخص می کنید. ممکن است در طول یک ماه نیاز مالی شدیدی پیدا کرده و مجبور شوید چندین پروژه و سفارش را انجام دهید و در یک ماه، به خود استراحت داده و کارهای سبک تری را انجام دهید. همچنین فریلنسرها “اختیار عمل” و “تنوع کار” بسیار بالایی دارند و می توانند در هر سفارشی که دریافت می نمایند، از ایده های خلاقانه و شخصی شان استفاده کنند.

این مطلب را نیز بخوانید: کار در منزل با 8 روش ساده

و در آخر یادتان باشد در این کار، هیچ شخصی بالا سر شما نیست که از کارتان عیب و ایراد گرفته و با دخیل کردن سلیقه شخصی اش باعث رنجش تان شود. فریلنسرها خودشان به صورت مستقیم با شخص اصلی پروژه در ارتباط هستند و نظرات و پیشنهادات را از وی دریافت می کنند. به همین دلیل آرامش فکری در این شغل نسبت به مشاغل دیگر بالاتر است.

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

چگونه یک فریلنسر موفق شویم؟

تا اینجای مطلب، از فریلنسری و شرایط کاری آن گفتیم. شاید پیش خودتان فکر کنید هر شخصی که دوست داشته باشد می تواند وارد این عرصه شده و در کوتاه مدت به درآمد بالا برسد. اگر این گونه تصور می کنید سخت در اشتباهید! چرا که فریلنسری جزو مشاغل آنلاین است و برای اینکه در اغلب مشاغل آنلاین بتوانید به عنوان مهره شاخص عمل کرده و بازار را جذب خود کنید، باید بهترین کیفیت را از خود و مهارت تان نشان دهید.

در فریلنسری نیز به همین شکل است و زمانی شما موفق خواهید شد که چند اصل ساده را که البته عمل به آن ها کمی همت و پشتکار می خواهد فراموش نکنید. برای بهترین فریلنسر شدن به نکات زیر توجه نمایید.

1. مهارت هایتان را به خوبی شناسایی کنید

قبل از اینکه شروع به فریلنسری کنید مهارت های کاربردی و اصلی تان را که می تواند برای شما درآمدزایی کند، روی کاغذ نوشته و بررسی کنید. با شناخت صحیح مهارت هایتان می توانید پروژه هایی که در حیطه آن ها هستند را شناسایی کرده و به نحو احسن انجام دهید.

2. هدف تان را از فریلنسری مشخص کنید

بسیاری از افراد بدون اینکه هدف شان را در این شغل مشخص کنند، وارد این عرصه می شوند. در ابتدا مشخص کنید که چه میزان وقت برای انجام پروژه ها می توانید صرف کنید؟ پس از آن، محدوده درآمد مورد انتظارتان را مشخص کنید تا پروژه هایی که دریافت می کنید را طبقه بندی و انتخاب کنید. اگر به دنبال درآمد بالا هستید، پروژه های سنگین تر را انتخاب کرده و به بهترین شکل تحویل کارفرما دهید و اگر به دنبال درآمد دومی هستید که برخی از هزینه های شما را پوشش دهد، کار را سخت نکرده و سفارشات آسان تر را انجام دهید.

3. برنامه ریزی مشخص و مدون داشته باشید

امکانات، وقت خالی، مهارت ها، درآمد مورد نظر و هر نکته دیگری که در کار فریلنسری روی عمل شما تاثیرگذار است را روی کاغذ نوشته و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی به این معناست که مثلا اگر شما لپ تاپی با گرافیک پایین دارید، قاعدتا با دریافت پروژه های گرافیکی به مشکل خواهید خود و بهتر است این نوع سفارشات را از پروژه های موجود خط بزنید.

و یا اگر نهایتا 2 الی 3 ساعت می توانید با سیستم تان کار کنید، دریافت پروژه های برنامه نویسی که نیازمند صرف زمان زیاد هستند را دریافت نکنید. چراکه با مشکل روبرو خواهید شد و نه تنها مبلغی را بابت دستمزد دریافت نمی کنید، بلکه زمان و انرژی تان را هدر داده و مهم تر از همه طرزفکر کارفرما را درباره خودتان بد می کنید. به همین دلیل سعی کنید یک برنامه روزانه مشخص برای انجام کارهایتان مشخص نمایید.

4. از ظرفیت ها، نهایت استفاده را ببرید

فضای مجازی فضایی است که برای راه اندازی یک کسب و کار در آن، نیازی به پرداخت مبالغی همچون آب و برق یا اجاره یا هزینه های این چنین نیست. به همین دلیل یک بستر عالی برای افرادی است که قصد دارند زندگی کاری شان را در این فضا تشکیل دهند. سعی کنید تا جایی که ممکن است از این فضای عالی که در اختیارتان قرار گرفته شده به نحو احسن استفاده کنید.

تبلیغات، بازاریابی و راه های دیگری که در فضای مجازی برای جذب کارفرماها وجود دارد، هزینه های سنگینی را برای شما به همراه نخواهد داشت. همچنین به این موضوع توجه کنید که در ابتدای راه فریلنسری، تا حد امکان پروژه های بیشتر با قیمت کمتر بگیرید تا کارفرمایان با شما بیشتر آشنایی پیدا کرده و به شما اعتماد کنند.

5. پیگیر کار و انتقادپذیر باشید

برای اینکه بتوانید به درآمد میلیونی در زمینه فریلنسری برسید، بایستی در تمام ساعاتی که پشت سیستم هستید، آمادگی دریافت و انجام سفارشات را داشته باشید. سعی کنید با افزابش کیفیت سطح کار خود، برندی با نام خودتان ایجاد کنید که هر کارفرمایی آرزوی کار با او را دارد. همچنین در فریلنسری انتقادپذیر بودن نیز یک امتیاز مثبت است که اگر آن را داشته باشید پیشرفت خوبی خواهید کرد.

در بسیاری از موارد ممکن است کیفیت کار از نظر خود شما خوب باشد اما کارفرما انتظار سطح بالاتری را داشته و به همین علت از شما انتقاد کند. در این مواقع نباید ناراحت شده و کار را رها کنید بلکه با گوش دادن به انتخاب های وی، سعی در رفع مشکلات و در نتیجه جلب رضایت کارفرما کنید تا در سفارشات بعدی هم جزو گزینه های اصلی او باشید.

چگونه یک فریلنسر حرفه ای شویم؟

فریلنسر حرفه ای

در نهایت، سوالی که برای اشخاص علاقه مند و فعالان فریلنسری پیش می آید این است که چگونه یک فریلنسر حرفه ای شویم؟ برای حرفه ای شدن در کسب و کارتان، اول از همه نکات بالا را رعایت کنید. رعایت مواردی که گفته شد می تواند تا حد زیادی شما را به پروژه های رسمی و درآمدهای بالا نزدیک کرده و در نهایت به حرفه ای شدن در کسب و کارتان منجر شود. به عنوان نکته آخر، اخلاقی که تمام افراد حرفه ای آن را در خود پرورش داده اند اخلاقی است که باعث می شود آن ها هر لحظه به دنبال یادگیری چیزهای جدید باشند.

اگر در انجام مهارت هایتان پیشرفت خوبی کرده اید، این پیشرفت را متوقف نکنید و تا جایی که می توانید کارهای مختلف را یاد بگیرید. برای حرفه ای شدن باید به دنبال مهارت های مختلفی از جمله روابط عمومی، فن بیان و وقت شناسی بروید و در آن ها نیز به سطح خوبی برسید. این مهارت ها به صورت غیرمستقیم روی کار شما تاثیرگذار بوده و می تواند زمینه های موفقیت شما را فراهم سازد.

خلاصه مقاله

ما در این بخش از وبسایت نتیکو، به بررسی عنوان شغلی فریلنسری پرداخته و 5 نکته طلایی که به کمک آن می توانید یک فریلنسر موفق شوید را معرفی کردیم. بسیاری از افراد هنگامی که با فریلنسری آشنا می شوند تصور می کنند می توانند در کوتاه مدت به درآمدهای میلیونی در آن برسند در صورتی که اینطور نیست. مسیر رسیدن به موفقیت و درآمدهای میلیونی در فریلنسری نسبت به سایر مشاغل اینترنتی راحت تر است اما این بدان معنی نیست که شما بدون پشتکار و تلاش به مراحل بالا برسید.

امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم این شغل و راه های موفقیت در آن را به خوبی به شما عزیزان و همراهان مان معرفی کرده باشیم. اگر به دنبال مقالات رایگان دیگری هستید که راه شما را برای رسیدن به کسب و کاری موفق هموارتر سازد، پیشنهاد می کنیم از مقالات آموزشی نتیکو دیدن فرمایید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *