خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / بدون دسته بندی / تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در المان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در المان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در المان به دلایل زیادی اعم از امکان تحصیل رایگان ، هزینه های زندگی در آلمان بصورت مقرون به صرفه و فرصت‌ های شغلی بسیار در طی دوران دانشجویی و پس از اتمام تحصیل توجه دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است .

در این مقاله که به کوشش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به عنوان وکیل مهاجرت به آلمان در تهران با شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه شده است تحصیل دندانپزشکی در آلمان به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته تا شما از جوانب مختلف تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان اطلاع پیدا کنید .

با توجه به تعداد بالای متقاضیان تحصیل این دو رشته محبوب جهانی در آلمان این کشور شرایط و قوانین پذیرش خاصی دارد که هنگام درخواست باید به درستی و دقت رعایت شود ، ورود به دانشگاه های آلمان

پیش نیاز های ویژه ای دارد که تمامی دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان ملزم به رعایت آن ها هستند ، دانشگاه های آلمان علاوه بر رعایت پیش نیاز های مذکور ، دانشجویان را بر اساس معیار های دیگر ، مانند سطح علمی دوره دبیرستان و برخی موارد علمی انتخاب میکنند.

چنانچه پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان قصد اخذ اقامت و تابعیت در این کشور را دارید پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه بفرمایید.

 

شرایط عمومی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در المان

از مهم ترین شرایط عمومی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان میتوان به داشتن مدرک زبان آلمانی ، گذراندن دوره کالج و قبولی در آزمون ورودی اشاره کرد ، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور با رعایت شروط گفته شده امکان پذیر است.

از لحاظ سنی دانشگاه های آلمان محدودیتی برای پذیرش ندارند ، اما برای اخذ ویزا ، شرط سنی بسیار مهم بوده و سن بالا شانس اخذ ویزا را کاهش میدهد ، افرادی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان از سفارت این کشور در ایران میخواهند اقدام کنند ،  بهتر است قبل از ٢۴ سالگی اقدامات خود را آغاز کنند ، این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سخت گیری سنی زمانی که از کشور ثالث مانند ترکیه ، مجارستان و یا ارمنستان اقدام کنید کمتر خواهد بود.

برای بررسی شرایط تخصصی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در ادامه این نوشتار با مشاوران هلدینگ مهاجرتی رجبی همراه باشید.

 

دوره پیش نیاز پزشکی M_kurs در آلمان

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان معدل دیپلم متقاضیان از سایر کشورها باید بالای ١٧ بوده و افرادی که دیپلم ابیتور دارند نمراتشان باید بالای ٩ باشد.

از آنجا که دوره تحصیلات مدرسه قبل از ورود به دانشگاه در آلمان ١٣ ساله است ، مدرک دیپلم سایر کشورها  با مدرک دیپلم کشور آلمان تطبیق داده میشود در صورتی که مدرک متقاضی اعتبار لازم را نداشته باشد باید  در دوره پیش نیاز پزشکی M_kurs در آلمان شرکت کند.

دوره پیش نیاز پزشکی M_kurs در آلمان به منظور آماده سازی متقاضیان  سه درس اصلی زیست ، شیمی و زبان آلمانی را اموزش میدهد ، در برخی کالج ها دروس ریاضی و فیزیک نیز تدریس میشود ، برای اخذ پذیرش کالج از طریق سامانه uni – assist  با هزینه ٧۵ یورو میتوان اقدام کرد.

برای شرکت در دوره پیش نیاز پزشکی M_kurs در آلمان داوطلبان باید مدرک زبان حداقل B1 را داشته باشند و قبل از شروع دوره کالج ، متقاضیان باید در آزمونی از موارد ریاضی و زبان نیز شرکت کنند ، کسب معدل بالا در این دوره و قبولی در آزمون پایانی Feststellungsprüfung در پذیرش دانشگاه بسیار مهم است.

داوطلبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که با گذراندن  ۴ ترم تحصیلی در یکی از رشته های زیر شاخه پزشکی  در یکی از دانشگاه های دولتی ایران و داشتن مدرک DSH2 و یا TestDaf4 زبان آلمانی می توانند بدون شرکت در کالج ، وارد دانشگاه شوند.

 

تحصیل رشته پزشکی در آلمان

تحصیل رشته پزشکی در آلمان  به مدت حداقل شش سال و سه ماه به طول می‌انجامد و دارای مراحل زیر است.

مرحله اول تحصیل رشته پزشکی در آلمان طی ٢ سال و یا همان ۴ ترم تحصیلی انجام میپذیرد ،  در این مرحله پیش بالینی دانشجویان بر یادگیری علوم طبیعی فیزیک ، شیمی و زیست شناسی تمرکز دارند و اصول کلیدی علوم پایه پزشکی را فرا می گیرند ، بعد از پایان این دوره اولین آزمون مجوز پزشکی از دانشجویان گرفته میشود و قبول شدگان وارد مرحله سه ساله دوم تحصیل رشته پزشکی در آلمان میشوند.

مرحله دوم هسته اصلی تحصیل رشته پزشکی در آلمان است که به مدت۶ ترم در سه سال برگزار میشود و موارد اصلی پزشکی نظیر فیزیولوژی ، بیوشیمی ، آناتومی و سخنرانی ها ، دوره های عملی ، کارآموزی و سمینارها را شامل می‌شود.

مرحله سوم که مرحله آخر تحصیل رشته پزشکی در آلمان است طی یک سال دانشجویان را به کارآموزی در مراکز درمانی و بیمارستان ها برده و آنها را با جنبه های عملی جراحی ، طب داخلی و یک موضوع انتخابی را آشنا می‌کند.

در آخرین مرحله تحصیل رشته پزشکی در آلمان دانشجویان باید در ازمون دولتی Ärztliche Prüfung شرکت کرده تا موفق به اخذ مجوز رسمی طبابت خود شوند.

 

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

تحصیل دندانپزشکی در آلمان نیازمند مدت زمان ۵ سال و ۶ ماه بوده و همچون رشته پزشکی در این کشور به دو بخش پیش بالینی و بالینی تقسیم میشود.

دانشجویان دندانپزشکی در بخش پیش بالینی این رشته به مدت ۵ ترم طی دو سال و نیم  موارد علوم طبیعی ، مواد پزشکی و دندانپزشکی را اموزش میبینند و بعد از اتمام این دوره با شرکت در آزمون اولیه دندانپزشکی و قبولی در آن وارد مرحله بالینی میشوند که شامل سخنرانی ها ، سمینارها و آموزش عملی است ، در پایان بخش بالینی نیز از دانشجویان آزمون  دندانپزشکی گرفته میشود که با کسب نمره قبولی در آن دانشجویان موفق به اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی خود می‌شوند.

دانشجویان دندانپزشکی پس از این می‌توانند در رشته هایی مانند جراحی دهان و دندان ، ارتودنسی و غیره ، تحصیلات خود را به مدت پنج تا شش سال دیگر ادامه داده و تخصص خود را دریافت کنند.

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

همانطور که مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در آغاز مطلب به آن اشاره کردند از جذابیت های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان رایگان بودن تحصیل در این کشور است که به سهولت در دانشگاه های دولتی آلمان و با تسلط به زبان آلمانی امکان پذیر بوده.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان و در دانشگاه های خصوصی این کشور سالانه حدود ٢٠٠٠٠ یورو می‌باشد.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در این نوشتار بر توضیح و بررسی همه جانبه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان کوشیده اند برای پاسخ به سوالاتی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد میتوانید با دفاتر تهران و شیراز هلدینگ مهاجرتی رجبی در تماس باشید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *